BEAUTY

ЮНІСТЬ БЕЗ ЧОРНИХ ЦЯТОК. ЛЮБИ СВОЄ ВІДОБРАЖЕННЯ У ДЗЕРКАЛІ

врач красный халат резиновые перчатки увеличительное стекло

ЮНІСТЬ БЕЗ ЧОРНИХ ЦЯТОК. ЛЮБИ СВОЄ ВІДОБРАЖЕННЯ У ДЗЕРКАЛІ


Скільки дівочих сліз пролито біля дзеркала, вдивляючись в обличчя, покрите вугрями,  скільки бабусиних рецептів випробувано у надії позбавитися того ненависного прища, а  скільки побачень відмінено юнаками все через ті ж чорні цятки на обличчі. Знайоме?  Проходили? То допоможіть своїм дітям радіти життю і любити своє відображення у  дзеркалі.

А косметолог Марина Муратова вам підкаже — як. Бо без поради спеціаліста з краси тут не обійтися.

Чорні цятки та прищі. Звідки вони беруться?

У пубертатному періоді статеві органи починають виробляти різні гормони. Одна група  гормонів називається андрогенами, найвідомішим з яких є тестостерон. Андрогени мають  широкий вплив на організм: вони стимулюють ріст волосся на тілі та збільшують м’язову і  кісткову масу. У хлопчиків високий рівень андрогенів також спричиняє «ламання» голосу і  ріст волосся на обличчі. 

Що стосується впливу андрогенів на шкіру, вони спонукають сальну залозу виробляти  багато жиру. Тому під час статевого дозрівання обличчя, а часто і спина, і груди, і верхня  частина плечей стають жирними, а пори шкіри забиваються сумішшю шкірного сала та  мертвих клітин. Можуть утворюватися різні типи плям, починаючи від вугрів, камедонів до  пустул, папул та глибоких, болючих кіст. Що провокує появу підліткового акне?

У хлопців провокативні фактори — це стрес, порушення роботи ендокринної системи,  прийом лікувальних препаратів. Такі ж прояви бувають і у дівчат на фоні гормонального  перелаштування організму. 

Взагалі, проблемна шкіра у підлітків — це і не норма, але ці прояви не можна назвати  відхиленням. Статистика свідчить, що майже 80% підлітків страждають від прищів. Якщо  ваша дитина має прищі, вона, звичайно, не єдина.

У дівчат варто звертати увагу не лише на стан шкіри, а й на регулярність місячних,  збільшення ваги тіла, появу темного волосся на обличчі. У таких випадках варто  проконсультуватися з ендокринологом. 

Як боротися зі звичайними прищами? Які засоби порадите для догляду за  шкірою у домашніх умовах?

При появі перших камедонів в області носа та щік, підборіддя, при лущенні шкірного  покриву в області міжбрів’я, якщо колір обличчя нездоровий, має сіруватий відтінок —  варто підібрати правильний засіб для очищення шкіри. 

Є різні ступені вугрової хвороби. Першу-другу може лікувати косметолог, на 3-4 стадії,  коли супутньо з’являється запальний процес або бактеріальні прояви, варто звернутися за  допомогою до дерматолога або ендокринолога. І проблему вирішувати, як то кажуть,  внутрішньо, через прийом препаратів. 

У всіх випадках дерматологи наголошують на необхідності регулярного спостереження і  дотримання правил, які є запорукою успіху.

Як косметика може впливати на стан підліткової шкіри?

Наші діти, або ми, батьки, часто економимо на якісній продукції, користуємося  магазинними засобами широкого використання, які посилюють прояви і без того  подразненої шкіри. Не забувайте, шкіра — це теж орган, у підлітків він ще не сформований,  тож не може вона переносити агресивні засоби. Дешева косметика містить  в собі чимало добавок — згущувачі, барвники, які лише погіршують ситуацію.  Допомагати шкірі треба індивідуально! Вибирайте засоби, розроблені спеціально для  заспокоєння запалення та лікування шкіри підлітків. 

Важливо паралельно з лікуванням шкіри слідкувати за харчуванням — виключити солодке,  смажене, воду з барвниками, гострі приправи. 

І не гребуйте походом до косметолога — пілінги, апаратні процедури допоможуть  прискорити процес лікування, дадуть хорошу динаміку.

Час набувати правильних звичок по догляду
за шкірою.
Життєво важливо підібрати правильний ритуал
догляду для жирної та схильної до акне шкіри.
А якщо ви носите макіяж, обов’язково ретельно
видаляйте його в кінці дня. Це рутинна задача,
але ваша шкіра подякує вам.
Пам’ятайте, якою складною би не була проблема
з підлітковим акне, існують ефективні засоби
та методи для лікування. Головне — отримати
професійну консультацію та дотримуватися призначеного вам лікування. Ви станете впевненіші
в собі та милуватиметеся чистим обличчям!

м. Київ, вул. Володимира Сосюри, 6
дивитись на мапі

+38 (093) 418 04 06
Insagram