ЮНІСТЬ БЕЗ ЧОРНИХ ЦЯТОК. ЛЮБИ СВОЄ ВІДОБРАЖЕННЯ У ДЗЕРКАЛІ
Скільки дівочих сліз пролито біля дзеркала, вдивляючись в обличчя, покрите вугрями, скільки бабусиних рецептів випробувано у надії позбавитися того ненависного прища, а скільки побачень відмінено юнаками все через ті ж чорні цятки на обличчі. Знайоме? Проходили? То допоможіть своїм дітям радіти життю і любити своє відображення у дзеркалі.
А косметолог Марина Муратова вам підкаже — як. Бо без поради спеціаліста з краси тут не обійтися.
Чорні цятки та прищі. Звідки вони беруться?
У пубертатному періоді статеві органи починають виробляти різні гормони. Одна група гормонів називається андрогенами, найвідомішим з яких є тестостерон. Андрогени мають широкий вплив на організм: вони стимулюють ріст волосся на тілі та збільшують м’язову і кісткову масу. У хлопчиків високий рівень андрогенів також спричиняє «ламання» голосу і ріст волосся на обличчі.
Що стосується впливу андрогенів на шкіру, вони спонукають сальну залозу виробляти багато жиру. Тому під час статевого дозрівання обличчя, а часто і спина, і груди, і верхня частина плечей стають жирними, а пори шкіри забиваються сумішшю шкірного сала та мертвих клітин. Можуть утворюватися різні типи плям, починаючи від вугрів, камедонів до пустул, папул та глибоких, болючих кіст.

Що провокує появу підліткового акне?
У хлопців провокативні фактори — це стрес, порушення роботи ендокринної системи, прийом лікувальних препаратів. Такі ж прояви бувають і у дівчат на фоні гормонального перелаштування організму.
Взагалі, проблемна шкіра у підлітків — це і не норма, але ці прояви не можна назвати відхиленням. Статистика свідчить, що майже 80% підлітків страждають від прищів. Якщо ваша дитина має прищі, вона, звичайно, не єдина.
У дівчат варто звертати увагу не лише на стан шкіри, а й на регулярність місячних, збільшення ваги тіла, появу темного волосся на обличчі. У таких випадках варто проконсультуватися з ендокринологом.
Як боротися зі звичайними прищами? Які засоби порадите для догляду за шкірою у домашніх умовах?
При появі перших камедонів в області носа та щік, підборіддя, при лущенні шкірного покриву в області міжбрів’я, якщо колір обличчя нездоровий, має сіруватий відтінок — варто підібрати правильний засіб для очищення шкіри.
Є різні ступені вугрової хвороби. Першу-другу може лікувати косметолог, на 3-4 стадії, коли супутньо з’являється запальний процес або бактеріальні прояви, варто звернутися за допомогою до дерматолога або ендокринолога. І проблему вирішувати, як то кажуть, внутрішньо, через прийом препаратів.
У всіх випадках дерматологи наголошують на необхідності регулярного спостереження і дотримання правил, які є запорукою успіху.
Як косметика може впливати на стан підліткової шкіри?
Наші діти, або ми, батьки, часто економимо на якісній продукції, користуємося магазинними засобами широкого використання, які посилюють прояви і без того подразненої шкіри. Не забувайте, шкіра — це теж орган, у підлітків він ще не сформований, тож не може вона переносити агресивні засоби. Дешева косметика містить в собі чимало добавок — згущувачі, барвники, які лише погіршують ситуацію. Допомагати шкірі треба індивідуально! Вибирайте засоби, розроблені спеціально для заспокоєння запалення та лікування шкіри підлітків.
Важливо паралельно з лікуванням шкіри слідкувати за харчуванням — виключити солодке, смажене, воду з барвниками, гострі приправи.
І не гребуйте походом до косметолога — пілінги, апаратні процедури допоможуть прискорити процес лікування, дадуть хорошу динаміку.
Час набувати правильних звичок по догляду
за шкірою.
Життєво важливо підібрати правильний ритуал
догляду для жирної та схильної до акне шкіри.
А якщо ви носите макіяж, обов’язково ретельно
видаляйте його в кінці дня. Це рутинна задача,
але ваша шкіра подякує вам.
Пам’ятайте, якою складною би не була проблема
з підлітковим акне, існують ефективні засоби
та методи для лікування. Головне — отримати
професійну консультацію та дотримуватися призначеного вам лікування. Ви станете впевненіші
в собі та милуватиметеся чистим обличчям!
м. Київ, вул. Володимира Сосюри, 6
дивитись на мапі
+38 (093) 418 04 06
Insagram