BEAUTY

ЕЛЬВІРА БОГДАН

Эльвира Богдан
Тема здорової шкіри - одвічна і безмежна. Тому ми продовжуємо з вами отримувати консультацію кращого лікаря-косметолога, керівника "Школи Applied Estetics L'EstetGroup" Ельвіри Богдан. Сьогодні ми спілкуємось більш детально саме про сімейну косметологію.

Ельвіро, які сьогодні тенденції розвитку сімейної косметології? Та в чому її головна мета?
Сімейна косметологія сьогодні тільки набирає обертів. У цій сфері йдеться про персоніфікований підхід до пацієнта і його близького оточення. Наша мета - популяризація і пропаганда здорового способу життя, розвиток стійкої мотивації батьків, їх дітей-підлітків і молоді в цілому до цього самого ЗСЖ. Наше завдання – створення генетичного і епігенетичного підходу до побудови програми для здорової і красивої шкіри.

Які процедури і послуги ви надаєте для вивчення стану шкіри пацієнта?
Для того, щоб скласти програму окремої персони чи сім'ї, необхідно пройти консультацію фахівця з детальним збором анамнезу і заповнення медкарти. Крім того, я рекомендую пройти beauty-скринінг або генетичне тестування (гени забезпечують нам не лише форму роботи метаболізму, але і структурну особливість шкіри, її функціонування, реакції на препарати і потенційні шляхи старіння). Далі, якщо проблеми пов'язані із хворобами шкіри, я рекомендую пройти тест на харчову переносимість (це переносимість деяких харчових продуктів, яка не пов'язана з алергією, але має тяжкі наслідки). Адже між здоров'ям і їжею існує прямий зв'язок. В результаті аналізу повної інформації створюється індивідуальний харчовий профіль клієнта. Звичайно, при корекції і профілактиці старіння дуже важливо спиратися на показники окислювального ушкодження в клітині. На основі всього вищезазначеного та ряду маніпуляцій, направлених на діагностику покриву шкіри, підбираються засоби для домашнього догляду усієї сім'ї або персонально кожному її членові. До речі, за плідну співпрацю я вдячна лабораторії VitaLab.

Зі слів – робота не легка, але вона того варта. Наскільки це тривалі і коштовні процеси?
Впродовж години проводиться консультація, в ході якої створюється рекомендаційна програма, що складається з консультації суміжних фахівців, лабораторної діагностики і домашнього косметичного догляду. Що стосується результатів, це питання складніше. Для того, аби змінити спосіб життя одній людині, може знадобитися всього 1 місяць, а іншому пацієнтові не вистачить і року. Все залежить від початкових даних. Але у будь-якій ситуації можна знайти вихід, в цьому і полягає персоніфікований підхід. Я, спираючись на свій досвід, стверджую, що для всієї сім'ї легше створити нові умови.

Косметологія для юнаків та дівчат пубертатного періоду. Які відмінності?
Відмінностей, як таких, в цьому віці немає, окрім як жирнішої шкіри у хлопців. В період статевого дозрівання відбувається гормональна перебудова організму, а оскільки робота сальних залоз регулюється переважно статевими гормонами, то це природно відображається і на шкірі обличчя. Вона стає жирнішою, схильною до закупорки пор, утворення чорних цяток і прищів. Головне завдання в цьому віці полягає в якісному очищенні.

Поговоримо про косметологію для тих, кому за 50, наприклад?
В даному випадку ми говоримо про AntiAge терапію. Тут ми розглядаємо детально варіанти старіння. Це складний процес, що протікає в кожній клітині організму і поособливому. На сьогодні загальноприйнятими вважаються дві патогенетичні теорії старіння: теорія глікації і вільнорадикальна теорія. Знаючи це, первинне консультування дає нам можливість правильно побудувати програму з корекції вікових змін. Незалежно від віку клієнта, перший місяць роботи відводиться на створення правильних епігенетичних умов (зміна харчових вподобань, способу життя, домашнього догляду…) і тільки після цього наступає основна косметологічна корекція догляду, апаратна косметологія, ін'єкції, тощо…

Що ж, дакуємо, Ельвіро. Як завжди чекаємо на рекомендації.
Полюбіть себе, своє відображення, своє життя. Мій батько Ніколенко К.М. (лікар-хірург) завжди повторював слова Сократа: "Ми живемо не для того, аби їсти, ми їмо, аби жити"! Моя сім'я дотримується цього правила впродовж всього життя. І я буду рада допомогти вам прийти до правильного способу життя і здорової красивої шкіри.