HEALTH

32 ЦІКАВІ СЕКРЕТИ НАШОГО РОТА

32 ЦІКАВІ  СЕКРЕТИ  НАШОГО РОТА
Зі шкільних років пам’ятаємо, як нам демонстрували вплив захворюваності зубів на весь організм. За поганого стану нервової, ендокринної систем, шлунково-кишкового тракту більш активно руйнуються зуби та кісткова тканина, що оточує та утримує зуб. Водночас, велика кількість хворих зубів, запалення у тканинах навколо зуба стають причиною захворювань нирок, серця, печінки. Втрата зубів, а отже, жувальної ефективності, провокує загострення захворювань шлунково-кишкового тракту. Не слід зволікати та займатися самолікуванням, а негайно звертатися за допомогою до лікаря-стоматолога. Але сьогодні поговоримо не про лікування і профілактику зубних захворювань, а дізнаємося цікаві факти про наші зуби.

Зуби — єдиний орган у людському тілі, який не регенерує. В Давньому Єгипті як імпланти використовували зуби померлих людей. Стародавні інки робили штучні зуби з кварцу.

Емаль — найщільніша речовина в людському організмі, її міцність ідентична зубам білої акули. Але не перевіряйте це, зубами відкриваючи пляшки чи розкушуючи горіхи.

Зліпки зубів унікальні, як відбитки пальців або малюнок райдужної оболонки очей.

Близько 98% всього кальцію з нашого організму знаходиться в зубах.

Ретельне жування моркви цілком замінює чищення зубів.

Правші частіше пережовують їжу правою стороною щелепи, а лівші — лівою.

В середньому людина чистить зуби протягом 45-70 секунд, а варто 2-3 хвилини. Протягом життя на цю процедуру йде біля 38 днів.

В Луїзіані, якщо хтось вкусить людину своїми зубами, це вважається нападом. Якщо кусають вставними зубами, це розцінюється, як напад при обтяжуючих обставинах.

Найцінніший зуб належав Ісааку Ньютону — він був проданий за 35 700 доларів. Після покупки зуб став оздобленням каблучки.