SPORT

ТРЕНУЙ І ТІЛО, І МОЗОК. ДОСЯГАЙ УСПІХУ. ЗАВЖДИ ВІР У СЕБЕ

Денис Минин
Запитайте у будь-якого підлітка Дніпропетровщини про Дениса Мініна. Переважна більшість багато чого вам розкаже про нього, інші зізнаються, що дуже б хотіли бути схожими на Дениса, ще чимало навіть позаздрять його досягненням, а старші подякують за те, що він підштовхує молодь до спорту.
Цей 37-річний чоловік все своє життя присвятив спорту і його популяризації сам досяг чималих успіхів, а тепер заохочує підростаюче покоління до здорового способу життя і активних тренувань.

Денис, розкажи про перші свої кроки у спорт.
Звичайно, зі спортом я познайомився рано - я дуже довго займався легкою атлетикою у школі олімпійських резервів. Мені дуже подобалися біг, стрибки з жердиною. Але, на жаль, з розвалом союзу такі школи почали розвалюватися. Я перебрався займатися на вулицю, на прості турніки. Я підтягувався і віджимався, пробував нескладні елементи. Коли стало не
цікаво робити прості елементи, я знайшов відео американських атлетів. Спочатку повторював за ними, потім почав придумувати свої елементи.

Пізніше до мене почали підходити хлопці і питати, що я роблю і як. У відповідь я робив відео-уроки і публікував їх в інтернеті. Це викликало інтерес серед користувачів - мені почали писати з інших міст України та країн.

Чим корисний для організму саме воркаут?
Воркаут цікавий тим, що він безпечний, як вид фізичної активності, адже в основному, це робота з вагою власного тіла. Також перевага воркаута в тому, що займатися можна, коли завгодно, де завгодно, і з ким завгодно. Воркаут підходить абсолютно для будь-якого віку.

Що ти порадиш новачкам в спорті? З чого краще починати і як правильно розподіляти навантаження?

Головний принцип, яким повинні керуватися новачки в спортивному залі, - помірність. Багато хто відразу хапається за все підряд, працює з великою вагою в надії, що вже скоро побачить результат. А через 2-3 дні виявляється, що вони навіть рухатися нормально не можуть через біль у перевантажених м'язах. Багато в результаті відмовляються від тренувань, думаючи, що цей біль буде переслідувати завжди. Входити в тренувальний процес потрібно поступово. Перші два-три заняття роби вправи з одним підходом і невеликою вагою, поступово збільшуючи навантаження. Готуй свій організм до нового для нього режиму фізичної активності. Після цього приступай до тренування за програмою, яка відповідає твоїм цілям. Стеж за харчуванням - відмовся від шкідливих продуктів (борошняне, солодке, фаст-фуд і ін.) Не соромся і радься з професіоналами - якщо чогось не знаєш або не тямиш, звернися до фахівця, інакше заняття можуть бути неефективними або навіть шкідливими для організму. Відпочивай! Поєднуй тренування з відпочинком, повноцінний сон відновлює організм найкраще.

Сьогодні твоє ім'я асоціюють зі здоровим способом життя. Розкажи про свою соціальну роботу.
Моя соціальна робота полягає у пропаганді здорового способу життя серед дітей і молоді. Я із задоволенням ходжу у школах і ВУЗи, розповідаю про елементарні речі, які не всі діти знають, тому що їм не донесли цього в сім'ї,-  про шкоду цигарок, алкоголю, про новомодні захоплення, які активно пропагують, але це ті ж наркотики - кальяни, вейпи, таблетки, трави та інше. Іноді буває так, що батьки не говорять зі своїми дітьми і не доносять до них інформацію про те, з чим можна зустрітися на вулиці. Я говорю з підлітками їхньою мовою - доступно і просто.
Крім таких семінарів, я займаюся організацією майстер-класів, на яких разом з командою показуємо, що і як можна робити зі своїм тілом на простих турніках, які стоять у кожному дворі.
Більш того, ми вийшли на серйозніший рівень - проводимо змагання місцевого, всеукраїнського та міжнародного рівнів. На них з'їжджаються атлети-самоучки, які роблять неймовірні речі на турніку і брусах, такі, що навіть олімпійські чемпіони з гімнастики дивуються.

Нещодавно в Дніпрі відкрилася Академія воркаут. Що отримають випускники Академії? Як можна потрапити в Академію?
У нас немає обмежень за віком або вагою. Наші учні отримують базові знання з харчування, безпечних тренувань. Так само готуємо атлетів для виступів на чемпіонатах світу. У нашій академії є реабілітаційний напрямок, де людина, яка отримала спортивні травми, може відновитися і продовжити свій розвиток. Всіх запрошую до нас на пробне заняття.

Що потрібно для того, щоб заняття спортом давали результат?
Для результату необхідна регулярність і наполегливість. Буває так, що не відразу все виходить - але це не привід кидати тренування. Як кажуть – «терпіння і труд все перетруть». Треба ставити собі мету і вперто йти до неї, починати з маленьких перемог і, досягаючи кожної позначки, йти далі і ставити планку все вище і вище. І пам’ятайте, що здоровий сон, нормальне і регулярне харчування - це головні помічники для занять спортом.

Як спорт змінив тебе?
Спорт допоміг мені знайти своє місце в житті. Я зрозумів, що мені не цікаво сидіти на стільці і працювати за комп'ютером. Я став більш дисциплінованим і цілеспрямованим.

Які у тебе плани і проекти, пов'язані зі спортом і ЗСЖ Дніпра на найближчий час?

Нещодавно у нас відбувся щорічний популярний фестиваль Mix Battle Fest, головна мета якого об'єднати спортсменів з різних видів спорту та вуличних культур. Вперше він проходив у нашому залі Workout Academy. Головне, що всі спілкуються, весело проводять час, набираються досвіду і розширюють свої можливості.
Навесні планую продовжити подорож школами Дніпра з метою популяризації серед школярів здорового способу життя і залучати займатися спортом.

Ну і, звичайно ж, наймасштабніший захід ми проводимо щорічно влітку - це міжнародний фестиваль ЗСЖ, у рамках якого так само пройде чемпіонат України з Workout і чемпіонат світу зі StreetLifting.