HEALTH

Покоління «N» «Пастки Успіху», Самооцінка і Стратегія Благополуччя

Татьяна Гончарук
Покоління «N» «Пастки Успіху», Самооцінка і Стратегія Благополуччя

У моєму місті живе 1 002 636 чоловік. І одна з них - я.
Я Тетяна Гончарук – приватно практикуючий психотерапевт, а мої клієнти - це успішні молоді люди Великого Міста. Або, точніше сказати, великих міст світу. Сьогодні маю успіх в тренді і не здаю своїх позицій. Брендінг набирає обертів.

Всі ми - позитивні, активні і цілеспрямовані! Всі «тримаємо посмішку», форму, марку. І ... всі ми - покоління самотніх і прекрасних Нарцисів, які тривожно вдивляються у власні досягнення. УСПІХ - ось дороговказ сучасного жителя мегаполісу: «Краще!», «Швидше!», «Вище!», «Подолати», «Змінитися», «Покращитися», «Не здаватися»! І мої клієнти долають, змінюються, улучшаютсяі не здаються ... проте, давайте задамося питаннями…
Питання №1. Чи багато хто з них стають успішнішими? - Багато.
Питання №2. Чи багатьох успіх зробив щасливішим? - Одного з десяти. А, оскільки «1 з 10» - це математична похибка, то відповідь на друге питання – Нікого!
Давайте проведемо невелике опитування на тему: «Що таке успіх?» Думаю, відповідь буде, приблизно, такою: «Успіх - це гроші, популярність, визнання, свобода». А тепер запитайте себе, що означають, особисто для вас, ці поняття: «гроші», «популярність», «визнання» і «свобода»?
Приведу вам, як приклад, ТОП відповідей з мого 17-річного досвіду. Так найчастіше відповідають на ці питання мої клієнти:
Гроші - це безпека.
Популярність - це прийняття.
Визнання - це любов.
З раннього дитинства і до кінця життя всі ми задаємося цими трьома питаннями:
"Я в безпеці? Зі мною все буде в порядку?»
«Чи приймуть мене? Чи сподобаюся я?»
«Чи полюблять мене? Чи не загрожує мені самотність?»
Всі ми хочемо бути в безпеці, бути прийнятими і жити в любові. І всі ми щиро віримо, що коли досягнемо Успіху, то можна буде, нарешті, зітхнути з полегшенням! Успіх дасть можливість відпочивати, займатися тим, що цікаво, подорожувати, робити те, що «хочеш», а не те, що «треба» і ще багато приємностей можна передічити.
А всі ці «напряги», «покращені версії себе» і «подолання перешкод» залишаться, нарешті, в минулому. Але … так не відбувається.
А відбувається ось що. Всі, хто всерйоз роблять ставку на Успіх, потрапляють в пастку розчарування, втоми і страху: і ті, хто з нас досяг Успіху, і ті, для кого Успіх поки тільки бажана мета.

ЧОМУ УСПІХ СТАЄ пасткою?
Коріння цього сумного парадоксу криються в оціночній залежності. Психологічне явище. Термін Володимира Леві.
Людина, із заниженою самооцінкою (Я «-») залежить від «оцінок» інших людей: така людина знижує рівень своїх спроб до мінімуму і «живе для інших». Цими іншими можуть бути батьки, діти, начальники, відомі люди, клієнти, співробітники. Ця людина намагається підвищити свою самооцінку, набравши якомога більше хороших «оцінок» у оточуючих. Вона буде прагнути до успіху, щоб довести, що теж гідна любові і всього найкращого. Але, якщо прямо зараз ти не любиш себе і не претендуєш на найкраще, то Успіх так і залишиться недосяжним горизонтом. Це і є пастка «Синдром самозванця».
Людина, із завищеною самооцінкою (Я «++») - так само залежить від «оцінок» інших людей: вона вважає, що неодмінно і обов'язково повинна подобатися всім! Повинна «заслужити найвищі оцінки»! Така людина постійно підвищує рівень своїх домагань до максимуму і закриває очі на свої реальні можливості, знецінює свою персональну унікальність і свої «перемоги». І ось, успіх є, а щастя - немає. Мова йде про пастку «Синдром відмінника»)
ВИХІД ІЗ ПАСТКИ - НЕ ПОТРАПИТИ В ПАСТКУ!
Звичайно, не потрапити в пастку легше, аніж з неї вибратися.
Вибратися з «пастки успіху» важко і без фахівця практично неможливо. Але навіть тут є місце для подвигу: усвідомлення своєї самооцінки (Я «-» або Я «++») - це вже значний поступ до її корекції.
Незалежна стабільна позиція благополуччя (Я «+») НЕ спирається на самооцінку, вона заснована на САМОПІЗНАННІ.

Об'єктивні знання про властивості і специфіку ВЛАСНОЇ УНІКАЛЬНОЇ ОСОБИСТОСТІ про свої РЕАЛЬНІ МОЖЛИВОСТІ та ВНУТРІШНІ РЕСУРСИ - ось те, що робить людину вільною і впевненою у собі. Тоді гроші, визнання і успіх стають приємним бонусом до цікавого життя!
Я допомагаю успішним людям стати Експертами в своїй ПЕРСОНАЛЬНІЙ УНІКАЛЬНОСТІ. Я допомагаю розібрати внутрішні «завали» з обмежуючих переконань, самокритики і перфекціонізму, щоб іти по життю легко, отримуючи по шляху все найкраще, що в ній є. Приєднуйтеся до нас, у просторі «Я +»!

Щиро Ваша, клінічний психолог, сімейний системний психотерапевт,
засновник ШКОЛИ HAPPYSELF-MADE, ПРОСТОРУ SELF +, АВТОРСЬКОЇ ПРОГРАМИ «Стратегія Благополуччя і Успіху» та
просто щаслива жінка,Тетяна Гончарук.