«Світовий спорт активно переходить у клубну систему розвитку за форматом: спортсмен – клуб – федерація – держава»
2021 рік для розвитку ММА в Україні історичний — незабаром пройде перший офіційний Чемпіонат України зі змішаних єдиноборств ММА серед клубних команд! Світовий спорт активно переходить у клубну систему розвитку за форматом: спортсмен – клуб – федерація – держава. Національна Федерація та Українська асоціація змішаних бойових мистецтв UAMMA підтримуватимуть світовий тренд розвитку клубного спорту, а також стануть головними організаторами першого клубного Чемпіонату України 2021. Учасники загальних зборів Федерації публічно звернулися до усіх небайдужих та причетних до розвитку ММА керівників клубів, федерацій, секцій та інших громадських організацій з пропозицією — об’єднати зусилля і разом, відповідно до чинного законодавства України, розвивати змішані бойові мистецтва, проводити офіційні змагання та робити ММА олімпійським видом спорту.
«Спорт – це змагання. А змагання можуть бути лише з офіційних видів спорту»
Суть спорту — у постійному вдосконаленні своєї підготовки, у перемогах, у рекордах. Справжній спортсмен завжди буде прагнути довести і собі, і своїм суперникам, що він кращий. Тож, спорт — це змагання. Лише з офіційно визнаних видів спорту держава дозволяє проводити офіційні змагання. Є розроблений регламент, є положення, які гарантують, що твоя перемога теж буде офіційно визнаною, а сам процес змагання буде здійснюватися за правилами суспільства, тобто, забезпечить безпеку кожному учаснику. Відповідно до чинного уставу Федерації, як громадської організації, її членами можуть бути індивідуальні особи — безпосередньо керівники осередків, спортсмени, фізичні особи, але, відповідно до Закону «Про громадські об’єднання», існує можливість створити об’єднання юридичних осіб, тобто клубів, федерацій, секцій тощо. Це сприятиме розвитку клубного руху. Спортсмени з великою честю виходять представляти саме клуб, у якому вони виховуються, представляють своїх тренерів, тож, Федерація охоче підтримує таке прагнення. Президія розпочала роботу над статутними документами та переговори з партнерами. Закликаємо керівників клубів до роботи над створенням і розвитком Асоціації, що дозволить в майбутньому проводити змагання клубного формату. На прикладі нашої федерації — спортсмен має змогу змагатися за правилами, його результат — це офіційний результат, і він може розраховувати на його визнання не лише серед «своїх», а на рівні країни та й світу, бо ми працюємо за правилами, які існують у всьому світі. Будь-які непорозуміння вирішуються теж офіційно, тож, кожен захищений на рівні держави.
Наші цьогорічні перемоги На Чемпіонаті України серед дітей та юніорів, який проходив в Одесі 22-23 травня, команда Дніпропетровського обласного підрозділу національної федерації змішаних єдиноборств ММА України посіла 1 місце за версією еліт. Всього спортсмени привезли 16 золотих медалей, із 12 спортсменів 4 повернулися додому двократними чемпіонами. І квітневий Чемпіонат України серед дорослих та молоді, який проходив у Харкові приніс команді Дніпропетровської області 2 командне місце.
«Безпека у спорті – на першому плані»
Офіційно зареєстрований спорт — це гарантія вашої безпеки. У разі непередбачуваних ситуацій, травм кожен отримає кваліфіковану допомогу, та й ризики мінімізовані. А якщо, наприклад, це бої серед ночі в орендованому клубі, то про яку допомогу постраждалому може йти мова? Про які страховки, про які компенсації? А якщо говорити про якість обладнання таких підпільних клубів — то це і відсутність сертифікації, і неякісне обслуговування, а як результат — травми і каліцтва. У гонитві за збагаченням власники таких клубів нехтують всіма правилами і навіть людськими цінностями, бо не зацікавлені виховати справжнього спортсмена, справжнього чемпіона.
«Національна федерація змішаних єдиноборств ММА — за легальний спорт»
Як відбувається наразі у нашій країні — держава не може заборонити існування спортивних громадських організацій. І, користуючись цим, під егідою ГО відкриваються клуби, секції, набирають тренерів — звичайних спортсменів без спеціальної освіти і запрошують учнів. Не відкидаю, що вони навіть мають успіхи, проте це не можна назвати справжнім спортом. Бо кожен різновид спорту, і особливо це стосується єдиноборств, повинен пройти довгу бюрократичну процедуру, аби стати офіційно визнаним. Офіційно визнаний спорт тотожний безпечному, безліч комісій, перш ніж це визнати, доводять, що такі заняття не шкодять здоров’ю. Кожен клуб, який хоче вийти з тіні і працювати офіційно, може це зробити. Він може заключити партнерську угоду з нашою федерацією і теж набути статусу офіційного. Але далі вже грати за нашими правилами — офіційними правилами, визнаними державою. Ми офіційно зареєстровані, ми маємо затверджені Міністерством протоколи навчань і регламент проведення змагань.
Сьогодні у світовому рейтингу із 110 країн, українська федерація змішаних єдиноборств ММА має 5 сходинку.
«Спорт — це не лише фізична підготовка, це теж освіта»
Коли батьки віддають дитину в якусь спортивну секцію або до клубу, то розраховують на те, аби її навчили не лише, скажімо, грати в футбол, боксувати або кататися на ковзанах, вони чекають, аби цей процес, перш за все, не нашкодив здоров’ю. І це логічно. Мало людині дати просто фізичну підготовку, треба навчити її бути спортсменом, бо це уже зовсім інше життя. Майбутній спортсмен чи навіть просто любитель повинен розуміти своє тіло, повинен знати, як правильно підготувати свій організм до тренувань і усвідомлювати саму суть спорту. І грамотне закладення цих основ залежить від кваліфікації тренера. А якщо це якийсь підпільний спортклуб у підвалі із тренерами з сумнівною репутацією, які не знають основ педагогіки, а просто досягли якихось спортивних результатів, навчилися «тягати залізо», чи добилися успіхів у дворовому баскетболі — це за жодних обставин не можна назвати якісною спортивною освітою.