SPORT

ССК «ПРАКТИКА»

ССК "Практика"
Спортивне середовище не перестає дивувати. Подія, на якій нам пощастило побувати, справила неймовірне враження та змусила нас розказати вам про спорт та змагання з практичної стрільби (далі ПС), який набуває шаленої популярності. Нам вдалося побувати на фінальному етапі Кубку України з рушниці та поспілкуватись із одним з організаторів матчу та керівником ССК «Практика» (Дніпро) Ярославом Циганком. Дізналися ми багато цікавого і ділимося з вами.

КОРОТКО ПРО ІСТОРІЮ
В 50-70-х рр. ХХ ст. Джеффу Куперу (США) вдалося розробити та затвердити правила ПС, за якими вже багато десятків років тренуються та змагаються стрільці всього світу. Створення Міжнародної конфедерації ПС (International Practical Shooting Confederation) почало нову еру стрілецького спорту, вивело на нову якість підготовку військових та силових підрозділів, дало початок багатьом похідним від ПС напрямкам, і значно розвинуло стрілецьку культуру. Сьогодні IPSC охоплює 105 країн світу та налічує більше 200 тис. спортсменів.

СПОРТ В УКРАЇНІ
ПС в Україні почала свою історію в 2000-х рр., а в 2003 вже були проведені перші змагання за правилами МКПС. Зараз федерація об’єднує 24 спортивні клуби, в яких займається близько 750 спортсменів. Лідерами серед них є Київ, Дніпро, Львів та інші міста та області. В останні декілька років Чемпіонати України та етапи Кубків проводять саме клуби Дніпра, а область за рейтингом досягнень 2018 р. стала абсолютним лідером. До речі, того ж року, вперше в історії, були проведені ТВ-трансляції матчів на DniproTV (більше за посиланням practical-shooting.org.ua).

ОСОБЛИВОСТІ
По-перше, це стрільба з потужної вогнепальної зброї і не тільки. По-друге, навички виду спорту мають практичне застосування в багатьох сферах діяльності. По-третє, це дуже динамічний вид стрільби. В спорті та практичному застосуванні кожна секунда має велике значення. До того ж стрілець повинен володіти великим розмаїттям навичок, оскільки вправи ніколи не посторюються. Вчетверте, безпечність. Незважаючи на те, що спортсмени використовують реальну вогнепальну зброю, це один з найбезпечніших видів спорту. За більш ніж півстолітню історію не було жодного нещасного випадку.

ХТО СТРІЛЯЄ
Сьогодні спортсменами ПС є бізнесмени, юристи, іт-спеціалісти, медики, інженери, та ін. ПС відкрита для будь-яких вікових категорій. Нею можуть займатися діти та юніори (до 21 року з деякими обмеженнями), люди похилого віку (від 60 і далі). Крім того, незважаючи на важкість та потужність зброї великих калібрів, серед спортсменів є і досить тендітні жінки (близько 10%).

ЯК ДОЛУЧИТИСЯ ДО СПОРТУ
Тут все зрозуміло і просто. Знаходите в своєму регіоні спортивно-стрілецький клуб, виконуєте необхідні вимоги для вступу в нього, проходите навчальні курси і вперед, за враженнями та досягненнями!

ХТО ПІДТРИМУЄ
Змагання з ПС дуже цікаві, і багато організацій бажають бути їх партнерами та підтримати спортсменів, надаючи багато призів учасникам матчів. Деякі партнери стали постійними та підтримують спорт не тільки участю в змаганнях, але й розробляючи продукцію, яка може допомогти в досягненні спортивних результатів. Наразі спортсменами-стрільцями був розроблений та випущений під ТМ FastHit® унікальний за своїми властивостями гель RescuerF®, який допомагає швидко справитися з подряпинами, тріщинами, опіками та іншими ушкодженнями шкіри. Чудовий симбіоз зусиль з відмінними результатами.

ВІД РЕДАКЦІЇ
Участь в цьому заході перевернула нашу уяву про стрілецький спорт. Динаміка виконання вправ, швидкість, постріли, запах пороху, зброя та безпечність її використання… Напевно, наступною покупкою може стати не оновлена модель гаджету, а рушниця чи карабін із походом в тир чи виїзд на стрільбище... ;)