BEAUTY

СЕРГІЙ ДРИГА

Сергій Дрига
Погодьтеся, що в повітрі все сильніше відчутно запах весни... А це значить, що наші жінки все активніше переглядають свій гардероб, все частіше замислюються про нову зачіску і все більше звертають увагу на зміни своєї зовнішності, пов'язані з наслідками холодів і, що там приховувати, віку! Добре, що ми живемо в століття технологій, які відобразилися на всіх сферах життя. І втрутилися в нашу красу. Сьогодні у нас в гостях людина, яку можна сміливо назвати помічником жінок, другом, лікарем краси — лікар-косметолог, керівник столичної SDCLINIC Сергій Дрига. І сьогодні ми поспілкуємося з Сергієм про доступні на сьогодні в косметології засоби і методи підтримки жіночої краси.

Отже, Сергій, що сьогодні може запропонувати косметолог жінці, яка піклується про свою зовнішність, хоче якомога довше зберегти зовнішню молодість? Які засоби і методи доступні у нас в Україні?
Найчастіші запити від пацієнток — це текстура, колір шкіри, перші прояви вікових зморшок, а у жінок старшого віку — ті ж проблеми, але більш яскраво виражені. В епоху сильно розвиненої естетичної косметології є достатньо препаратів, засобів і методик, які допоможуть вирішити ці питання. Є і величезна кількість фахівців — це і косметолог, і естетист, і масажист, і навіть хірург. Але традиційні методики все більш витісняють апаратні девайси. Це і SMAS-ліфтинг, і радіохвильовий, і різноманітні ін'єкції. Потреби зростають, жінки хочуть ще більш дієвих процедур. Сьогодні дуже різноманітний спектр мезотерапевтичних методик в залежності від препаратів, які вводяться.

Давайте окремо зупинимося на роботі з нитками. Розкажіть, як це діє, які плюси, і чи є мінуси від цієї процедури?
Давайте трохи розберемося. Говорячи про нитковий ліфтинг, ми вже маємо на увазі не введення ниток, а поняття їх імплантації. Але відбувається це теж мезотерапевтичною методикою. Мезонитки працюють над текстурою шкіри, вони менш травматичні. Легатури, вони з насічками, переміщують тканини в потрібному напрямку. Ще важливо знати, що є нитки, що розсмоктуються, а є небіогдеградуючі, тобто вони лишаються у вашому тілі. Зараз ринок косметології насичений подібними девайсами, тож не потрібно літати за кордон, як раніше, а варто просто відвідати свого косметолога.

Сергій, Ви як лікар, які показники вважаєте рекомендацією до цієї процедури? Я маю на увазі і вік, і зовнішні зміни. Чи є протипоказання?
Лікар-косметолог повинен знати стан здоров'я пацієнта. І це не тільки для установки ниток, а для будь-якої процедури. Хронічні захворювання, алергічні, сезонні - не приховуйте нічого, щоб лікар міг мати повне уявлення про стан вашого організму. Від цього залежить, як вам потрібно готуватися до установки ниток, ступінь дозування і реабілітація. Крім того, важливий ваш рівень соціальної активності. Протипоказаннями можуть стати онкозахворювання, імунні порушення, інфекції шкіри. Зараз ще додався постковідний синдром, що теж є дуже важливою інформацією для лікаря. Ваша чесність перед косметологом потім відобразиться на результатах роботи. Якщо говорити про вікові показники, то все дуже індивідуально. Комусь потрібні серйозні втручання в 35, а хтось і в 50 може обійтися масажем. Від ступеня змін і від бажання жінки залежить, так би мовити, інтенсивність застосовуваних препаратів і методик. 

Як потрібно підготуватися до процедури, і чи потрібно міняти звички після неї? Чи впливає наш ритм життя на тривалість результату від процедур?
Впливає стан здоров'я, впливає різка втрата або збільшення маси тіла. Є залежність від різкої і постійної зміни температури вашого середовища. Я маю на увазі часті зміни кліматичних умов і, звичайно ж, сауни. Але це більшою мірою стосується процедур із введення гіалуронової кислоти, нитки цього не бояться. Нитки лякають фізичні навантаження, і то в перші дні після установки. Крім того, на півроку після установки ниток забудьте про масажні методики для обличчя.

Що стосується сезонності, то чи є табу на установку ниток?
Практично немає, але я б не рекомендував робити це в літню спеку.

Багатьох зупиняє страх болю, страх інфекції, страх незворотних змін. Що ви на це скажете?
Якщо це сертифікована клініка, кваліфіковані лікарі, сучасне перевірене обладнання — вам нема чого боятися. Але добре обдумайте свій похід до косметолога — імплантувати нитки набагато легше, ніж їх видалити.

Сергію, хотілося б ще почути від Вас рекомендації жінкам — як зберегти шкіру обличчя здоровою, лицьові м'язи — міцними, а загальний вигляд — молодим?
Звичайно ж, головні вороги вашої краси — це замало або забагато сну, шкідливі звички, неправильне харчування і поганий настрій. Любіть себе, не бійтеся старіти, будьте завжди на позитиві. І пам'ятайте — ми завжди поруч і готові вам допомогти.

НАТИСНІТЬ ЩОБ ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО ІНТЕРВ'Ю