NUTRITION

КЛІМАТИЧНІ ТОНКОЩІ ХАРЧУВАННЯ

Для людини, що живе в спекотних країнах, їжа не повинна містити нічого зайвого, що перевантажує організм. У таких умовах на харчування впливає температура і відносна вологість повітря, сонячна радіація і велика кількість мікроорганізмів. Спека, як правило, виснажує організм, викликаючи спрагу, так кислотність шлункового соку знижується і перистальтика кишківника послаблюється. Споживання ж білкової їжі сприяє нормалізації азотистого балансу, що покращує самопочуття. Але! Жирна їжа засвоюється погано, тому у теплому кліматі зростає потреба в свіжих фруктах і овочах, адже вони беруть участь у регулюванні водного обміну і запобігають перегріванню організму.

Що стосується особливостей харчування в умовах холоду, тут властивий недолік мінеральних речовин, йоду і фтору. Так, в північних широтах прийнято консервувати продукти, сушити овочі або заморожувати. Особливе місце в холодних краях відводиться м'ясу, поживна цінність якого дуже висока. Також тут широко використовуються їстівні рослини і ягоди, які багаті на вітамін С.

Якщо ж людина мешкає у високогір'ї, де клімат холодний і сухий, організм піддається втраті вологи з повітрям, що видихається. Внаслідок чого зростає ризик зневоднення. Отже у горах необхідно пити багато води. Зазначимо також, що у високогір'ї варто посилено поповнювати запаси вуглеводів. А підвищення інтенсивності окислювальних процесів вимагає від меню місцевих мешканців багато фруктів і овочів.

Де б ви не жили, будьте уважними до свого організму та дбайте про тіло корисними продуктами в раціоні.