Ви не повірите, але іноді досить включити в раціон просто ті продукти, які максимально насичені відсутніми у вашому організмі вітамінами і мікроелементами, і ваше самопочуття значно покращиться. За даними експертів ВООЗ, недостатність харчування є найбільш поширеною причиною вітамінної і мінеральної недостатності. Але, щоб отримати добову норму вітамінів і мінералів тільки з плодів, необхідно з'їдати не менше 1,5-2 кг ягід і овочів.
Іноді вітаміни, які приходять з їжею, не всмоктуються з кишківника або інтенсивно руйнуються в організмі. Шкідлива екологія, фізичне і нервове напруження, стреси на роботі і вдома, нестача вітамінів і мікроелементів негативно діють на функції важливих органів людини і, в першу чергу, на імунний статус людини.
Вітаміни і мікроелементи зміцнюють імунітет, відіграючи значну роль у профілактиці нової інфекції, тим самим відкриваючи можливості в прогнозі і оцінці індивідуального ризику при COVID -19.Тому лабораторне діагностичне виявлення людей з ослабленими імунними функціями або з дефіцитом мікроелементів відкриває прекрасні можливості профілактики інфекцій. Клінічні прояви гіповітамінозу проявляються не відразу. На початку захворювання з'являються неспецифічні ознаки: загальна слабкість, поганий апетит, підвищена дратівливість, погіршення сну, нудота і ін.. Картина незрозуміла, бо це симптоми, які властиві багатьом хворобам.
Показано, що дефіцит мікронутрієнтів (особливоцинку, селену, заліза, марганцю) і вітамінів (D, B6 і фолієвої кислоти) надає різнопланові негативні ефекти як на вроджений, так і на набутий імунітет. Наприклад, недолік марганцю виражається в уповільненні росту волосся, нігтів, перебоях в роботі товстої кишки, непереносимості солодощів і цукру, він також здатний викликати нудоту і блювоту, крихкість кісток, висип на шкірі, різку втрату ваги і недорозвиненість статевих органів. Його нестача - причина маткової кровотечі, остеопорозу, рахіту, м'язової слабкості, поганого засвоєння кальцію. Дефіцит кальцію призводить до перебоїв в роботі шлунку у дорослих та гіперактивності у дітей.
Зниження рівня кальцію викликає нервозність, крихкість нігтів і зубів, порушення сну, погіршення слуху, м'язові судоми і депресивні стани. Саме його недолік є причиною гіпертонії, екземи, остеопорозу (це розрідження кісткової тканини, яка часто зустрічається у немолодих жінок) і кровоточивості ясен. Майже весь він зосереджений у кістках і створює міцність скелета людини. Зовні це проявляється в сильних болях в руках, ногах і інших частинах тіла.
Кальцій також регулює життєдіяльність клітин, бере участь в процесах згортання крові, м'язовихскорочень, без нього неможлива робота ряду
гормонів. Необхідний він і для нормального всмоктування жирів в шлунково-кишковому тракті. Нестача кальцію приводить до спазмів, судом. При надлишку кальцію розвивається сечокам'яна хвороба. Фосфор, як і кальцій, грає важливу роль в усіх процесах нашого організму і бере участь у побудові численних ферментів, що є дуже важливим для життя клітин. А з його солей складається тканина нашого скелета. Його дефіцит позначається на змінах в кістковій та м'язовій тканинах, викликає зниження пам'яті, швидку стомлюваність, дратівливість. Фосфор бере участь в роботі нервових клітин, у багатьох процесах обміну. Його нестача призводить до рахіту, зниження
м'язової і розумової діяльності. При надлишку фосфору може відбуватися виведення кальцію з кісток.
На початковому етапі дуже важливо правильно визначити недолік або надлишок тих чи інших мікроелементів. В цьому вам завжди прийде на допомогу діагностична лабораторія VitaLab. Ми розробили два комплексних пакета «Основний профіль» і «Профіль плюс», які максимально швидко дозволять визначити концентрацію мікроелементів у вашому організмі, а значить, ваш імунний статус на початку осені.
З повагою,директор діагностичного лабораторного центру «VitaLab»,
лікар-лаборант вищої категорії Ірина Макогон.
НАТИСНІТЬ ЩОБ ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО ІНТЕРВ'Ю