HEALTH

РУХАЙСЯ І СЛУХАЙ СВОЄ ТІЛО, ВОНО ЗНАЄ КЛЮЧ ДО ТВОГО ЗДОРОВ’Я

Так влаштувала людину природа, що в її організмі зберігаються усі ключі до здоров’я, якщо раптом воно схибило. І якщо знайти ці ключі і відкрити ними правильні двері, то успіх гарантовано. Енергетична кінезіологія, нейропсихологічна корекція, гімнастика мозку, Томатіс — методи, які представлені у центрі «TOMATIS®-ДНІПРО» допоможуть подолати недуги вашого тіла через його природні можливості.

Осауленко Людмила — клінічний психолог, кінезіолог-практик, член АК IKOS, міжнародний інструктор RESET 1 і 2, консультант 4-го рівня методики TOMATIS®, керівник нейроцентру «TOMATIS®-ДНІПРО» розкаже нам більше про можливості кінезіології та методи нейрокорекції.

Пані Людмило, що сьогодні можна розповісти про нейропсихологію? Наскільки людство вивчило можливості цієї науки?
Людство з кожним роком все більше дізнається про можливості нейропсихології. Це частина клінічної психології, яка вивчає мозкову організацію психічних процесівю

Ми ж можемо говорити про це на власному досвіді, бо у своєму центрі працювали з людьми за методами нейропсихології. Хоча сьогодні якраз збільшився попит саме на такі методики відновлення, навіть у випадку реабілітації після ковіду, що вже говорити про інсульти, черепно-мозкові травми. Ми змушуємо тіло рухатися, спостерігаємо за його реакцією, тобто за наслідками нейроімпульсів, і можемо вплинути на стан людини, скоректувавши рухи тіла. І це не тільки відновлення мовлення, саморегуляції, самоконтролю, покращення пам’яті, набуття нових соціальних якостей поведінки, це і розвиток якихось особливостей людини, які з серйозних причин були втрачені і чекали на поштовх для відновлення. А ми цей поштовх даємо — через рух, через імпульси у визначені ділянки мозку.

Людмило, яку допомогу, за якими методиками може надати Ваш центр і Ви особисто, як кваліфікований спеціаліст, людині, яка самостійно не може впоратися зі своїми проблемами, не може пережити стрес, відчуває апатію або ж розуміє, що її дитина потребує допомоги спеціаліста?
Я маю достатній досвід роботи з такими пацієнтами, і мої колеги теж можуть запропонувати кваліфіковану допомогу. Ми маємо в арсеналі чимало визнаних і опробованих методик та інструментів для надання допомоги. Пропоную починати із звичайних технік RESET, до речі, кожна людина за бажанням може навчитися цьому у нашому центрі. Автор методики Ф. Рафферті встановив наявність енергетичного зв'язку між м'язами скронево-щелепної області та м'язовою системою тіла. Система RESET буквально «перезавантажує» роботу організму в цілому.

Далі — нейрокорекція — комплекс підібраних індивідуально на основі нейропсихологічного обстеження, спрямованих на розвиток «проблемних» функцій головного мозку і подальше створення компенсуючих засобів, щоб пацієнт міг в майбутньому самостійно навчатися і контролювати свою поведінку, своє тіло. Нейрокорекція — один з найефективніших методів, який дозволяє впоратися з дитячими психологічними проблемами — синдромом дефіциту уваги і гіперактивністю, затримкою психічного розвитку, зниженням функцій уваги і пам'яті, проблемами поведінки, з труднощами навчання в школі, з невмінням швидко читати, грамотно писати.

Звісно, це не чарівна пігулка, але вона підштовхує тіло задіяти ті резерви, які допоможуть впоратися з хворобою. Допомагає дорослим подолати хронічну втому, депресію, безсоння, конфліктні відносини вдома і на роботі, труднощі в спілкуванні. Цей метод стане справжнім порятунком для колишніх військових, яким важко справитися психологічно з пережитим і адаптуватися до мирного життя. Нейрокорекція якраз і бере свій початок з часів Першої світової війни, від вченого А. Р. Лурії, який розробляв свої наукові дослідження, спостерігаючи за пораненеми солдатами. Нейрокорекція корисна у будь-якому віці і у будь-яких випадках. Вона допомагає всім впоратися з гострим і хронічним стресом, з алергією, частими застудами, зайвою вагою, зі страхами і тривогами. Цей метод допоможе людям у постопераційний період після важких хвороб зібрати свої сили і боротися з наслідками хвороби, або ж допоможе влаштувати життя, якщо організм пережив якісь непоправні фізичні втрати.

Я знаю, що є такий метод роботи з пацієнтами, як гімнастика мозку. Звучить досить незвично. Розкажіть, в чому суть даної методики?
Ще один метод, який показав результати, це програма нейрогімнастики, розроблена американськими психологами Полом і Гелом Деннісон — «Гімнастика мозку». Це одна із найбільш дієвих програм, якщо говорити про дитячі проблеми. Причому, подібні курси маленькі пацієнти проходять із задоволенням. Ця програма складається з простих вправ, які робити не складно, це як свого роду гра. Вправи полегшують усі види навчання і особливо ефективні для оптимізації інтелектуальних процесів та підвищення розумової працездатності. Гімнастика покращує розумову діяльність, синхронізує роботу півкуль, сприяє загостренню пам’яті, підвищує стійкість уваги, відновлює функції мовлення, полегшує процеси читання і письма. Мозжичкова стимуляція , за цією методикою ми працюємо в нашому центрі з дітьми та дорослими, допомагає вдосконалити функції мозжичка і базальних ганглієв — структур мозку, які задіяні у формування мовлення та поведінки дитини. За допомогою стимуляції ми вчимо мозок правильно обробляти інформацію, отриману від органів чуття.

Пані Людмило, Ви — одна із небагатьох в Україні є консультантом 4-го рівня методики TOMATIS®. Розкажіть про переваги цієї методики?
Томатіс терапія, представлена у нашому центрі, являє собою нейросенсорну стимуляцію за допомогою звуку, який обробляється за спеціальною запатентованою технологією. Завдяки заняттям за даною методикою можна впоратися з безліччю проблем, які негативно впливають на якість життя, а саме: депресії, стреси, труднощі в навчанні, заїкання, хвороба Паркінсона, тривожність і інші. 
При грамотному і обережному підході цей метод хороший — як при роботі з дітьми, так і дорослими, — у яких є особливі потреби або їх немає.

Яка відмінність і особливість кінезіології від інших методик, про які ми говорили?
Кінезіологія — наука про рух, і в своїй первісній формі вона дійсно представляла собою наукову дисципліну, яка вивчала рух тіла і як рухається тіло людини.

У кінезіології організм розглядається в єдності тіла, психіки і біохімічних процесів, що зображується за допомогою трикутника здоров'я Палмера. Кінезіолог не ставить діагноз, він просто слідує тією стежкою, яку показує тіло за допомогою м'язових відповідей, які вказують фахівцю на той метод, який найбільш ефективно вирішить ці проблеми.

Що стосується практичного застосування енергетичної кінезіології, то можна сказати, що це певною мірою «життєдайне джерело». Завдяки застосуванню цих методик можна задіяти приховані ресурси, які є у кожної людини, відкрити друге дихання, позбутися безлічі неприємних проявів організму, які заважають жити повноцінно. А саме хронічного стресу, перевтоми, тривожності, панічних атак, страхів, безсоння тощо. Також енергетична кінезіологія може стати певним «маяком», коли людина знаходиться у стадії боротьби з тяжкими захворюваннями, у тому числі онкологічними. Завдяки використанню методик кінезіології можна налаштувати організм на боротьбу, відшукати приховані ресурси, які допоможуть легше пройти шлях до одужання.

Людмила Осауленко: «Мозок людини можна і потрібно «тренувати», так само як м'язи: і для цього також необхідний рух. Саме тому в своїй роботі я використовую новітні методики, що відрізняються високою ефективністю».

+38 (095) 314 54 36

+38 (067) 267 55 58

м. Дніпро, вул. Савченка, 24

Sunlight.org.ua