HEALTH

ПЕРЕМОГТИ ОНКОЛОГІЮ ТА ВІЛ – ЦЕ РЕАЛЬНО! НАУКА МАЙБУТНЬОГО УЖЕ ДОСТУПНА

Сьогодні поговоримо про Synterium - спільноту, в якій учасники об'єднані глобальною місією - розширення можливостей людини із застосуванням досягнень сучасних технологій. Основні цілі Synterium полягають в тому, аби
розкрити можливості людей, дати їм індивідуальну свобода і незалежність, і головне - безперервний особистий розвиток. Проте, оскільки поле діяльності Synterium дуже широке, то наразі познайомимо читачів з основами одного з проектів - Synterium Genomics.

Проект Synterium Genomics
• спрямований на пошук рішень в області діагностики, лікування і профілактики захворювань, які були б оптимальними для обраної людини з урахуванням її особливостей.

«Центральне дослідження проекту Synterium Genomics націлене на аналіз генома людини»
 Результати геномних досліджень потрібні для персональної ідентифікації генетичних схильностей до хвороб, ефективності діагностики і лікування, використання косметики, вибору правильного харчування і фізичної активності. У рамках цілей проекту планується створити цифровий репозиторій зразків ДНК, GSG Computing Storage і фізичний репозиторій біологічних матеріалів Biobank для накопичення бази даних.


«Genomics Science Group - нова компанія, що спеціалізується на управлінні проектами в галузі біоінформатики та обчислювальної геноміки»
Заснована в 2018 році групою міжнародних компаній, яка створила Open Foundation для управління капіталомісткими інноваційними проектами в галузі геноміки.
Компанія працює над тхне технологічних можливостях для зберігання, обробки та аналізу цифрових зразків ДНК для наукових і комерційних дослідницьких цілей.

«Геноміка, як галузь молекулярної генетики, володіє величезним науково-комерційним потенціалом»
Перш за все, досягнення в цій галузі дозволять людству впоратися з найжахливішими захворюваннями, які століттями були непереможні, а саме рак, ВІЛ та інші.
По-друге, багато генетичних недоліків можна виправити. Люди зможуть розвивати особисті таланти і інтереси шляхом вивчення свого генома.
Якщо говорити про молекулярну фізіологію людини, робота з окремими клітинами - це те, що дуже важливо для розуміння імунітету. Оскільки в клітинах імунної системи відбуваються геномні реорганізації, тобто всі вони володіють деякою індивідуальністю, можна аналізувати зміни, які відбулися в окремій клітині.
Цінна інформація про роль генетичних чинників в безлічі патологічних станів вже отримана. Роль клінічного використання діагностики на основі ДНК зростає.


«Геноміка впливатиме на медичне мислення в цілом»
Сама ідея здоров'я і хвороб буде відчувати вплив на генетичні дані. Це станеться, незважаючи на те, що ПА, що бездоганні геноми не відбуваються. Кожен геном містить деякі дефекти, тому поняття генетичної норми є невизначеним. Проте, з розширенням масштабів генетичних прогнозів, перехід від більш видимих ​​параметрів вже починається сьогодні. Здоров'я і патологія - приховані, імовірні фактори.
Молекулярна генетика також повинна сприяти суттєвому просуванню в рішенні фундаментальної біомедичної проблеми індивідуальності пацієнта. Вивчення окремих геномів має надати платформу для розвитку спеціалізованого індивідуального добору і призначення ліків. Нова філія Pharmacogenomics, яка в даний час знаходиться на підйомі, з подальшим вдосконаленням методів отримання інформації про пацієнтів, відкриє епоху дійсно індивідуальної фармакології.
Дані фармакогеноміки уже сьогодні починають входити в клінічну практику для прогнозування лікарських реакцій у пацієнтів. Нарешті геноміка вважається початком не тільки більш тривалого життя, а й безсмертя. Звичайно, така можливість вельми спокуслива, оскільки людство завжди шукало можливості жити вічно.

«Місія Genomics Science Group - розширити практичне застосування геноміки, призначеної для поліпшення якості життя і розширення життя людини»
Основне завдання Компанії - створити найбільше цифрове сховище для зразків ДНК всіх організмів, зберігаючи при цьому універсальність і демократизацію доступу до громадських, науково-дослідних центрів.

Як сьогодні реалізуються поставлені цілі?
Секвенування ДНК вимагає величезних можливостей для обчислювання і пам'яті, оскільки обсяг тільки одного зразка ДНК дорівнює кільком гігабайтам. Звичайно, зразки ДНК можуть бути зменшені до 550 МБ, хоча для стиснення тільки одного з них потрібно 2 години комп'ютерної обробки.
Зрозуміло, що для обробки, наприклад, мільйонів зразків ДНК буде потрібно багато часу. Таким чином, виникає питання, як закріпити цей процес? Саме тут вступає в дію розподілене обчислювальне сховище GSG Computing Storage, що використовує технологію blockchain.

GSG Computing Storage - це цифрове сховище цифрових даних «Big Data», яке дозволяє дослідним центрам вирішувати проблему забезпечення повномасштабних досліджень генома на більш високому технологічному рівні з мінімальними витратами.
GSG Computing Storage усуває необхідність в дослідницьких центрах для створення власної ІТ-інфраструктури для підтримки локального сховища.
Дослідницькі центри GSG Computing Storage Solution отримують доступ до виділеного віртуального сховища ДНК, яким вони можуть керувати і проводити дослідження віддалено.
Процес будівництва такого сховища почався в березні 2018 року і буде завершений у 2019. Одна з переваг такого сховища полягає в обчислювальних можливостях, які значно вищі в розподілених системах, а не в централізованих. По-друге, використання blockchain забезпечує безпеку даних, що усуває ризик доступу третіх сторін.

Етапи розробки GSG
По-перше, був придбаний віртуальний блок-ланцюг (VBC), який дозволив Genomics Science Group побудувати потрібне сховище. І в березні 2018 року процес був початий, а зараз він готується до широкого використання. Етап призначений для завершення запуску сховища GSG Computing, цифрового сховища зразків ДНК, яке дозволяє дослідним центрам проводити повномасштабні дослідження генома на більш високому технологічному рівні з мінімальними витратами.
До середини 2020 року буде побудовано Biobank, а також сховище GSG Computing. Це означає, що клієнти з наукового та комерційного секторів матимуть можливість скористатися наявними можливостями, які пропонують ці дві конструкції.

Потенційно, фізичні особи також матимуть доступ до послуг, що надаються GSG. Вони зможуть провести тестування ДНК і, за згодою їх результати будуть зберігатися на вищевказаних об'єктах для подальших наукових досліджень і випробувань. Нарешті, коли буде зібрано достатню кількість зразків, вони будуть досліджені, і отримані результати дозволять вченим домогтися певних успіхів в тривимірному друку тканин і інших біологічних конструкцій.

«Ми хотіли б зробити не просто крихітний крок, а прорив у новий світ! Світ, в якому наукові дослідження ДНК будуть грунтуватися на «Великих даних», де можна більш швидко і легко інтерпретувати результати досліджень, заснованих на дослідженні геному людини, максимально ефективно інтегрувати наукові відкриття в життя».