BEAUTY

КРАСА – ОДНА ІЗ СКЛАДОВИХ ЛЮДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я

Дмитро Спариш
За визначенням ВООЗ, здоров’я людини повністю залежить від таких складових як фізичний, психічний, емоційний та соціальний стан. І якщо хоч один із цих складових не в порядку, не можна сказати про людину, що вона повністю здорова. Сьогодні ми в гостях у тих, хто турбується про естетичний вигляд пацієнтів, а саме від краси залежить, які емоції у людини, як вона почуває себе психічно та яке місце займає у соціумі. Хіба з цим посперечаєшся? Як не можна заперечити і те, що сьогодні пластична хірургія уже ні в кого не викликає здивування чи остраху – змінити форму вух з нинішніми технологіями та можливостями не важче, ніж видалити апендицит. Сьогодні маємо цікаву бесіду з Дмитром Спаришем – хірургом вищої категорії, пластичним хірургом клініки «Гарвіс», кандидатом медичних наук.
Відомим спеціалістом не лише у Дніпрі, а навіть за межами України.

Дмитре, розкажіть, як Ви прийшли в пластичну хірургію, і наскільки тривала Ваша кар’єра хірурга?
Мені завжди хотілося бути не просто хірургом. Я прагнув більш складної роботи, хотілося створювати, робити людей не тільки здоровими, а красивими, а значить, щасливими.
Пластичною хірургією почав цікавитися ще будучи студентом. Перші свої курси з пластичної хірургії я закінчив у 1990 році, у Москві. Пощастило мені і з практикою, я вчився у видатних пластичних хірургів, а їх на той час було дуже мало.
Уже 28 років працюю в цьому напрямку.

Якщо порівнювати пластичну хірургію 90-х і нинішню…
Це небо і земля!!! Я, можна сказати, стояв ще у витоків пластичної хірургії. І скажу вам, змінилося все докорінно. Ми пізнаємо нове, вчимося, змінюємося. Переймаємо досвід у світил пластичної хірургії. Особливо сильні спеціалісти у Латинській Америці – вони справжні аси і мають дуже багато пацієнтів. Європейці більш консервативні, проте їх методи мені більш до вподоби, бо вони більш гарантійні і менш ризиковані. Мені подобається доказова медицина, орієнтована на результат, я не прибічник сумнівних експериментів.

Які найчастіше запити отримуєте у своїй практиці?
Звісно, естетичні, звісно, жіночі. Фігура, груди, особливо після годування немовлят. Також часто звертаються із зайвим жиром, який треба красиво прибрати, багато незадоволених формою носа та очей.
Як жінки сьогодні обирають собі красу? Орієнтування – інтернет. Тож, і прагне більшість бути схожими на віртуальних красунь.


Наскільки пластична операція небезпечна, шкідливі, і чого можна чекати згодом або що може з’явитися не очікувано?
По-перше, це операція! І по-друге, це операція. Тому ризик завжди є. але не більший ніж від звичайної хірургії. Як лікар, я не можу сказати вам – сьогодні ви лягаєте на операційний стіл, а завтра вже поскачете красунею у нове життя. Треба бути готовими на деякий час, а в деяких випадках і назавжди, змінити свій звичний ритм життя, від чогось відмовитися, поберегти себе.

У яких випадках ви можете відмовити пацієнту в операції?
Перш з все - це медичні протипоказання. Якщо хоч один орган хворий – ніякої операції. Одразу вилікуйся – а потім під ніж краси! Обов’язкове повне медичне обстеження, причому у нашій клініці, аби мінімізувати ризики.
Але досить часто бувають випадки, коли ми відмовляємо в оперативному втручанні, якщо на це просто немає потреби. Часто людина приходить, навіть не обдумавши свій крок. Іноді змінювати зовнішність стає звичкою, іноді приходять на операцію просто «аби зробити». Це вже психологія!
Я ніколи не зроблю операцію, якщо переконаний що вона 100% не потрібна, або якщо я точно знаю, що вона може нашкодити.

Проте, як свідчать факти, не всі лікарі чесні і чисті. Деякі працюють заради заробітку і від цього страждають люди… Як обрати спеціаліста, щоб потім не жалкувати?
Варто поговорити з цим спеціалістом. Сходіть на консультацію, слухайте і чуйте! Поспілкуйтеся наживо з лікарем, і ви самі відчуєте, чи варто йому довірити своє тіло, свою красу і своє здоров’я. Якщо виникне хоч якась тінь сумніву, рекомендую навідатися ще до двох-трьох і обрати того, до кого відчуваєте довіру.

Розкажіть про найбільш складні випадки у Вашій практиці?
Будь-яка операція складна, бо у твоїх руках – найдорожче, людське здоров’я і життя.
Найважча операція по виконанню – це підтяжка грудей, це тривала операція, проте, як для лікаря, цим вона і цікава. Теж саме можу сказати і про зміну форми носа.

З якими проблемами найчастіше звертаються спортсмени?
Частіш за все – це естетика.
Зі спортсменами трохи складніше. Адже вони одразу вставши з операційного столу, прагнуть бігти на тренування. Тут уже треба підключати різні методи. Я маю на увазі, виховні (прим. автора – сміється)
Оперована зона повинна бути у стані спокою. Будь-яке навантаження – лише за рекомендацією і під наглядом лікаря. Ми розподіляємо навантаження, відповідно до оперованої зони, аби не нашкодити.

Як щодо дітей? В яких випадках звертаються за допомогою маленькі пацієнти?
Частіш за все – це якісь новоутворення на шкірі, рубці. Іноді можливо позбавитися проблеми іншим шляхом, без оперативного втручання.
Дуже часто робимо красивими вуха, але не раніше 6-річного віку.
Для мене маленький пацієнт не менш важливий, аніж дорослий, я б сказав навіть, більше. Для мене важливо, аби дитина повинна свідомо була згодною на операцію, а не тільки її батьки. Ми все розповідаємо дітям їхньою мовою. Вони мають право знати про те, що з ними буде відбуватися, і чим це закінчиться.
Думка спонсора – не головна. Важливо бажання пацієнта.

Дмитре, від чого залежить успіх операції?
Головне – ніякої самодіяльності! Тільки лікар знає - коли, як і що робити. Ні подруги, ні інтернет, ні своє внутрішнє я не може диктувати вам правила і давати поради.
Якщо пацієнт зважився на операцію, і не важливо, з якої причини, головна запорука її успіху – прислухатися до всіх рекомендацій лікаря.