BEAUTY

ДМИТРО СПАРИШ: «МЕНІ ПОДОБАЄТЬСЯ ЗМІНЮВАТИ ЛЮДЕЙ!»

Дмитро Спариш
Пластична хірургія сьогодні – це не просто наука. Це ланка змін, знань та можливостей. У наш час з допомогою даної медичної сфери можна не тільки виправити вади, а й кардинально себе змінити. Дніпро не відстає у розвитку ні на хвилину. А ми в свою чергу розповідаємо про найкращих спеціалістів нашої країни. Один з них – Дмитро Спариш.
Дмитро Євгенович Спариш – Спеціаліст з великої букви: Кандидат медичних наук, ведучий пластичний хірург клінік «Garvis» та «Medical Plaza». Дмитро Євгенович  розповів нам про свій шлях та дав декілька порад молодим спеціалістам.
- Чому у свій час ви віддали перевагу саме пластичній хірургії?
 - Мені подобається змінювати людей. Допомагати їм стати кращими, гарнішими, більш здоровими. Подобається спостерігати за трансформацією пацієнтів. Взагалі мої пацієнти – люди фізично здорові, вони просто хочуть у собі щось змінити та покращити. Звичайно звертаються і ті, хто хоче виправити зовнішні вади. І я завжди з великою відповідальністю та ентузіазмом підходжу до кожного пацієнта. Же один важливий момент – індивідуальний підхід. Весь процес, від підготовки до виписки – дуже цікавий.
- Розкажіть більш детально про історію пластичної хірургії в Дніпрі та Україні. Коли сфера почала розвиватися?
- Пластична хірургія в Україні зажди розвивалася раніше, ніж у всьому пострадянському просторі. Перші книги на російській мові по пластичній хірургії з’явилися саме в Києві у 1865 році. Професор Шимановський у той час написав перший трактат по пластичній хірургії «Операції на поверхні людського тіла». Наші спеціалісти давно мають потрібні знання та навички і з технічної точки зору не відстають від іноземних спеціалістів. Жителі України можуть сміливо звертатися до наших хірургів. Окремо у Дніпрі – теж достатньо гарних спеціалістів з великим практикуючим стажем.
- Які пластичні операції взагалі існують?
- Пластичні операції можна розділити на два основних види - реконструктивні та естетичні.
Реконструктивні пластичні операції допомагають усунути деформації, дефекти тканин і органів, і відновити їх функції методами пластичної хірургії. Подібні операції проводяться у людей, які отримали тілесне ушкодження в результаті травми, хвороби або мають вроджені дефекти. Успішно проведена реконструктивна операція може докорінно змінити якість життя людини, допомагаючи йому повернути відчуття повноцінного життя, а також допомагаючи приховати від потенційного чоловіка явні генетичні дефекти. Естетичні пластичні операції - це застосування методів пластичної хірургії з метою поліпшення зовнішності. Завдяки подібним операціям люди можуть не тільки продовжити молодість і відчути свою красу, а й позбутися від емоційного стресу від усвідомлення своїх реальних або надуманих недосконалостей, і тим самим також значно поліпшити якість життя.
- Чи є умовні терміни – коли слід звертатися до хірурга?
 - Не буду лукавити, пацієнтів, які хочуть змінити щось у своїй зовнішності - завжди достатньо. Тому я рекомендую звертатися хоча б за 2-4 тижні до запланованої операції, щоб встигнути пройти всі можливі консультації, здати аналізи та найголовніше – встигнути морально підготуватися. Ну а та команда спеціалістів, яка працює зі мною – завжди допоможемо.
- Що по-вашому найголовніше у пластичній хірургії?
Почуття міри та смаку. Це стосується і лікаря і пацієнта. Іноді потрібно зупиняти тих, хто хоче «ще і ще, більше і більше». Важливо відчувати грань між природною красою та трендом. Пацієнтам бажаю прислухатися до себе а також цінувати думку близьких та коханих людей.
- Що можете рекомендувати молодим спеціалістам зі своєї галузі? З чого починати шлях пластичного хірурга?
- Найголовніше, що я можу порадити – задавати питання. Не соромитися, спілкуватися з різними, вже практикуючими спеціалістами, шукати себе та свій «почерк». Ще один момент – багато працювати над собою. Не лінитися, бути відповідальним та поставити ціль, твердо йдучи до неї. У свій час – це були ключові поняття для мене, щоб мрія стала реальною .
- Ви велику кількість часу віддаєте роботі. Які маєте захоплення та як полюбляєте проводити вільний час?
- Я люблю активний відпочинок. Наприклад, спуск на байдарках. Окрім того, полюбляю займатися в спортивній залі. Взагалі, для мене дуже важливо проводити час з близькими та рідними людьми, але щоб все було активно! Це все – надихає йти вперед та допомагати людям стати кращими. Вважаю, що відпочивати – це ні тільки фізична, а й душевна потреба. Кожній людині потрібен час на те, щоб отримати позитивні емоції – це допомагає краще працювати та бути більш продуктивним в роботі.