BEAUTY

ДМИТРО СПАРИШ

пошуках себе ідеального сучасні люди все частіше звертаються в кабінети пластичних хірургів. І ця тенденція розширює свої горизонти. Раніше ми знайомили вас з успішним хірургом клініки "Гарвіс", Дмитром Спаришем, який розвіював міфи, розповідав про деталі операцій, про ризики і результати. Сьогодні наша тема ще більш важлива.

Дмитро, пропонуємо вам обговорити питання професійної етики і естетики. Чи можна стверджувати, що якісні технічні можливості занижують вимоги до професіоналізму пластичного хірурга?
Дійсно на сьогодні в руках хірургів цілком гідне технічне оснащення. Передусім, це метод ендоскопії. Я нагадаю, що він відзначений високим рівнем точності і меншою травматичністю, що полегшує реабілітаційний період для пацієнта. Але, я не уявляю собі тієї техніки, яка б не вимагала від фахівця менших зусиль. Якісна робота хірурга в його знаннях, постійному вдосконаленню навичок і більш глибокому вивченню фізіологічних процесів людини. Крім того, зазначу, що сьогодні і без того у людей занадто завищені вимоги один до одного. Починаючи з особистих стосунків, закінчуючи сферою послуг. Тим більше, якщо йдеться про медичну сферу. Тому, платический хірург зобов'язаний відповідати сучасним вимогам клієнта. Він зобов'язаний демонструвати той очікуваний результат, який був обговорений з клієнтом.


Про естетику - справу суб'єктивну. Відомо, що досить часто запити ваших клієнтів цілком не відповідають вашому особистому баченню краси. Як ви долаєте в роботі відмінності поглядів?
Безумовно, усі ми по різному бачимо красу і те, якою вона має бути. До мене дійсно часто звертаються люди з відсутністю я б сказав естетичного смаку. Були і такі запити: "хочу бути копією Юрія Шатунова", "зробіть з мене Майкла Джексона" і так далі. В таких випадках моє завдання полягає в максимальній інформованості. Йдеться спочатку про те, чи варто взагалі щось робити з тілом, і які на те є причини. На привеликий жаль, фантазії клієнтів часто йдуть в розріз з реалізмом. Я наголошую, що ціную свою роботу, репутацію і здоров'я людей. Тому, якщо клієнт невблаганний, я пропоную йому звернутися до іншого фахівця. Я хочу бачити на вулицях красивих і здорових українців.


Чи доводиться вам спостерігати в роботі зміни стандартів краси?
Сьогоднішні образи, які приміряють на себе люди, виходять з соціальних мереж. Саме вони диктують абсолютно не реальні тренди. Якщо ми говоримо про не значні коригування, які дійсно нададуть людині упевненості в собі, - це одне! Але я вважаю, що створювати штампи в широкому розумінні слова - не розумно. Я допускаю невелике зміщення акцентів в споживчих запитах до пластичної хирургії. Але актуальними назавжди залишаться наші внутрішні стандарти якості.

А що диктує сьогодні захід в питаннях краси?
Я часто наводжу в приклад клієнтам західні культури. Мода на красу там полягає в природності розмірів і форм. Звичайно, з моди навряд чи колись вийде збільшення грудей, але в розумних межах. Безумовно, завжди актуально буде збереження молодості. Але я переконаний, що в моді завжди залишатиметься природна стрункість і гармонійна фігура. Наразі це вже актуально закордоном. Сподіваємось, що і до нас це дійде.

Професійна етика. Які помилки у світі хірургії ви вважаєте не допустимими? 
Особисто я в жодному випадку не перейду межі загальноприйнятих професійних рамок і естетичних стандартів. Звичайно, модні віяння спокушають молодих хірургів на експерименти, але це не моє. Я залишаюсь у рамках і закликаю до цього колег і клієнтів. Ви ж розумієте, що засмага зійде, а волосся і нігті відростуть. Ставити це на чаші вагів з хірургічними втручаннями не можна. Пластичний хірург просто зобов'язаний донести до клієнта, що таке дійсно "красиво", а що - "занадто". Я закликаю усіх людей бачити в собі красу, удосконалювати свої духовні і людські якості, а не гнатися за уявними ідеалами. І якщо фахівець, до якого ви звернулися, з перших ваших фантастичних побажань погоджується на операцію, вирушайте на консультацію до іншого. Будьте реалістичні у своїх бажаннях і прислухайтеся до близьких людей.

Ми готові долучитися до здійснення особливої мрії на шляху до вашої краси!