IVENT

ГРИГОРІЙ ГЕЛЬФЕР

Григорий Гельфер
Нам є чим пишатись, адже опублікована нижче бесіда стала знаковою для нашого видання. По-перше, час на зустріч для нас знайшов сам Григорій Гельфер (голова правління Міжнародного благодійного фонду «Культурна столиця», заслужений діяч мистецтв України). По-друге, - тема інтерв'ю актуальна для кожного українця, хто прагне культури і її розвитку в нашому місті.

Григорію, почнемо з того, що проекти програми «Культурна столиця» набули національних масштабів. Свідчень тому безліч, тож, у чому ваш секрет?
Особливих секретів немає. Справа в тому, що наш Дніпро завжди асоціювався з поняттями: «металургійна столиця», «місто ракетобудування» і т.д. Власне, всі ми знаємо, що Дніпро був закритим регіоном впродовж багатьох років, але геополітика зробила свою справу. І місто набуло іншого забарвлення. Наш мегаполіс сьогодні населений талановитими жителями, дніпряни - люди неймовірного духовного наповнення і прагнуть іти в ногу з Європою, як то кажуть. Ніякої політики. Це дійсно істина. Я переконаний, що наше місто має зайняти достойну нішу в культурному простор Європи. Багата та цікава історія, чудовий потенціал і переповнені красою люди. Сьогодні Дніпро для мене саме такий. Мета нашої програми - надати імпульс внутрішньому змісту мегаполіса, створити актуальні проекти та відродити попередні, оновити та вдосконалити їх. Ми хочемо, щоб Дніпро зазвучав новими мелодіями, був висвітлений яскравими фарбами, отримав втілення всього задуманого красою людського життя. Ось і весь секрет.

Хто вони, що за талановиті люди знайшли своє місце у вашій команді?
«Культурна столиця» - це команда однодумців, професіоналів та фанатів своєї справи, справжніх патріотів, людей культурних і креативних. Ми їх дуже цінуємо та поважаємо. Кожен день «КУСТа» вистрілює новими перспективами, саме завдяки їм. Якщо коротко, шляхом природних процесів в колективі було знайдено абсолютне розуміння. Як наслідок, розуміння ми знаходимо і в колаборації з місцевою владою, підприємцями та культурними діячами міста. В принципі, все у нас побудовано на взаємності і роботі з єдиною ідеєю.

Якими проектами з дня заснування програми ви пишаєтесь найбільше?
Всіма! Абсолютно кожен проект, який ми створили і розвиваємо, або тільки формуємо його концепцію, вже велика гордість. Звичайно, в відчуттях є особливі, є масштабні й специфічні серед них, але любимо і пишаємося ми абсолютно всіма. Про них я можу говорити годинами, тому прошу читача просто поцікавитись нами в мережі.

А який проект сьогодні - ваша мрія?
Мрії – це прекрасно, але в нас все складається в плани, яких дуже багато. Наразі я дуже налаштований на кіноіндустрію і її розвиток в регіоні. Є заготовки, є товариші з дивовижними ідеями, є можливості і бажання. Що стосується мети, якою я натхненний - це унікальний проект, присвячений історичній постаті Олени Блаватської та її будинку, що розташований у нашому місті. Нічого більш не розкрию. Тож, поки просто чекайте на дещо неймовірно культурне.

Ми чули, що ви зазіхаєте навіть на освіту. Чи правда це, і про що може йти мова? Саме так. Але це не замах! Ми знаходимо і розвиваємо розумні рішення для розвитку культури в Дніпрі. В деталях ведемо переговори, будуємо плани і формулюємо приводи щодо відкриття факультету культури і мистецтв в ДНУ ім. Олеся Гончара. Ви тільки подивіться, скільки у нас талановитих людей, які змушені займатися самоосвітою! Впевнений, це стане новим вектором історії для Дніпра.

Плани приголомшливі і дивовижні. Ми, звичайно, чекаємо на їх реалізацю. Та не можемо не запитати, чому ви підтримали сімейний фестиваль Be Healthy?
«Культурна столиця» - програма ідейних людей. Ми цінуємо, поважаємо і допомагаємо тим, хто також щиро створює щось важливе. Ми націлені на глобальні результати - розвиток в місті культури. А культура здоров'я - невід'ємна частина нашого життя. Ось, власне, і відповідь. Я відчуваю і переконаний в тому, що разом ми можемо створювати щось важливе для української нації. Я наполегливо закликаю молодих людей долучатися до всього, що стосується нашого духовного розвитку і якості життя.

Програма «Культурна Столиця» - це міжнародні фестивалі, масштабні концерти, знакові заходи, творчі проекти та всеукраїнські виставки. Серед реалізованих проектів: «Джаз на Дніпрі», книжковий форум «Букспейс», фестиваль «Облака», БezVizFestival, «Дніпро GOGOL fest», фестиваль BeHealthy, Dnipro Puppet Fest ... Крім того, в рамках програми реалізовано понад 100 грантових проектів. Не зволікайте, слідкуйте за новинами!