Ельвіро, давайте одразу поговоримо про основні процедури догляду за шкірою для кожної жінки. Що входить в необхідний перелік, і наскільки важливо дотримуватися саме постійного графіку?
Якраз постійність — головна і беззаперечна умова результативного догляду. Друга умова — правильно підібраний догляд саме для вашого типу шкіри, вашого віку та ваших особливостей організму. Тож, перше, з чого почнемо – це очищення шкіри. Достатньо буде звичайної води, якщо мова йде про здорову шкіру. Але якщо ви постійно користуєтеся декоративною косметикою або маєте якісь проблеми з роботою сальних залоз чи мікробіоти обличчя, воді уже потрібні помічники. Це засоби для демакіяжу, для підтримки PH шкіри, засоби, які не зашкодять епідермальному бар’єру вашої шкіри. Правильне очищення — це фундамент здорової та сяючої шкіри.
Тобто, якщо ввечері правильно очистити шкіру, то вранці достатньо лише вмитися водою? Так, але вода повинна бути очищеною і кімнатної температури. І не забувайте для очищення шкіри, навіть для вмивання, використовувати спонжі або ватні диски, аби посилити ефект. Проте, це правило не для тих, у кого є порушення епідермального шару шкіри, таким пацієнтам я раджу більш м’який підхід.
Ельвіро, хотілося б раз і назавжди розібратися, чи тотожні поняття «чистка обличчя» — процедура, заради якої найчастіше відвідують косметолога, і «очищення шкіри»? Чи це зовсім різні процедури?
Проблема в тому, що частіше за все за порадою подруги жінка телефонує косметологу і записується на чистку. Частіше за все їй призначають час і здійснюють процедуру, бо це заробіток косметолога. І роблять це професійно. Але! Якщо обличчя потребує чистки, то є якісь проблеми. А якщо є проблеми, то з ними треба розібратися. Я завжди питаю, яку чистку хоче пацієнтка, аби зрозуміти, в чому її проблема. Адже є апаратна, мануальна, механічна, кислотна або хімічна, комбінована чистки. І кожна з них повинна стати лише частиною комплексної програми очищення шкіри. Не можна вирішувати проблему разово, бо завтра у тебе важливе побачення. Треба глибоко вивчити, проаналізувати проблему і підібрати правильне її вирішення. І це може зробити лише грамотний косметолог, а не інтернет, подруги або мамина книжка рецептів. Я рекомендую систематичні процедури, які направлені на очищення шкіри та підтримання імунітету.
Ельвіро, а чи можу я, наприклад, скористатися програмою своєї подруги? Вона виглядає молодо, її шкіра сяє здоров’ям, то, може, і мені спробувати?
Спробувати, але СВОЮ програму. У жодному випадку не приміряйте на себе чуже обличчя. Йдіть до косметолога, якому довіряєте, і разом складайте індивідуальний рецепт краси вашої шкіри. Те, що рятує шкіру подруги, вашій може нашкодити. Ваша персональна програма може включати кілька хімічних пілінгів, апаратну чистку, механічну ексфоліацію, але скільки їх буде, в якій послідовності – це вирішуватиме ваш косметолог, враховуючи стан вашої шкіри і ваш вік.
Ельвіро, поясніть, що таке ексфоліація?
Це постійне відлущування ороговілих частинок шкіри. Щодня природнім шляхом відбувається цей процес, але з ряду якихось причин, з віком шкірі треба допомогти, аби цей процес не порушувався і не виникав гіперкератоз. Для цього і здійснюється механічна ексфоліація. За допомогою спеціальних засобів ми допомагаємо шкірі регенеруватися. І систематична, щотижнева м’яка ексфоліація, навіть у домашніх умовах, але за попереднім узгодженням зі спеціалістом з косметології, в доповненні з щомісячною глибокою ексфоліацією — це правильне рішення.
Отже, давайте зупинимося на основних правилах та розберемося, яка ж послідовність процесу очищення шкіри.
Перш за все, звісно, треба позбавитися декоративної косметики на обличчі. Для демакіяжу застосовуйте допоміжні засоби, відповідні вашому типу шкіри. І лише після цього застосовуємо хімічний ексфоліатор, що може викликати незначне печіння. На цьому етапі, протягом 5-7 хвилин, я рекомендую провести невеликий сеанс масажу, аби кислоти краще проникали в кожну клітинку поверхні шкіри. Далі, після зняття ексфоліатора, приступаємо до тонізації. Це відновлення PH-шкіри, і краще використовувати засіб без вмісту спирту. Тепер на 10-15 хвилин можна нанести заспокійливу гель-маску, теж підібрану залежно від типу шкіри. І на завершення наносимо пептидний тонер у вигляді рідкої сироватки. Для шкіри, схильної до жирності, цього буде достатньо, а якщо у пацієнта є порушення епідермального шару або слабкий імунітет шкіри, варто захистити її протектором або зволожувальною емульсією. Закріпіть процедуру дерматокоректором із SPF-захистом.
Догляд за шкірою повинен приносити задоволення. Лише за такої умови буде результат. Любіть своє відображення у дзеркалі, систематично і з любов’ю робіть все, аби щодня воно ставало все кращим, а ваша здорова сяюча шкіра змагалася у сяйві з вашими щасливими очима.
НАТИСНІТЬ ЩОБ ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО ІНТЕРВ'Ю