Місто ініціює проведення фестивалей, підтримує творчі колаборації, виставкові проекти та видання цікавих книжок. За цей час «КУЛЬТУРНА СТОЛИЦЯ» підтримала 206 творчих ідей дніпрян. Дніпровська влада активно підтримує культуру, і Дніпро крок за кроком наближається до статусу КУЛЬТУРНА СТОЛИЦЯ УКРАЇНИ.
«Якби кілька років тому хтось прийшов до міськради з ідеєю книжки чи фестивалю, у авторів спитали б: «Де ви були раніше? У нас уже плани на бюджет. Сьогодні ж у Дніпрі існує конкурс СПЕЦІАЛЬНО для ідей простих дніпрян. І чим цікавіша та корисніша ідея — тим більше шансів на те, що вона буде підтримана на Художній раді, і згодом реалізована згідно з авторською задумкою», — каже Євген Хорошилов, начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради.
Наприкінці травня Художня рада при міському голові Дніпра нагородила переможців цьогорічного творчого конкурсу. У списку переможців — 37 творчих проектів. Для авторів успішних творчих ініціатив організували вечірку. Вручили грамоти і символічні кущики — символи «Культурної Столиці», аби кожен міг відтепер його зрощувати, як і свій власний проект.
Серед переможців творчого конкурсу є як новачки, так і ті, кого Культурна столиця підтримує не вперше. У Дніпрі цього року знову відбудуться SPACE SWING Dnipro, фестиваль у дніпровському цирку «Яскрава арена Дніпра», та автокінофестиваль FESTinCAR. З’явились і нові, дуже круті проекти, приміром, — Інкубатор культурних стартапів — ця майстерня буде навчати, як правильно написати заявку на грант, аби стовідсотково його виграти! Як завжди, дивує Дніпро власними проектами Михайло Прудніков. Його успішні Технічний музей «Машини часу» та «Музей дитинства» — вже знайомі кожному дніпрянину. Цього року Прудніков запускає «Bibliо Bus: перезавантаження» — це креативна колаборація між музеєм, бібліотекою та місцевими колекціонерами. Це і стаціонарна експозиція приватної колекції у бібліотечному приміщенні, і погляд на книги під іншим кутом, і мобільний бібліотечний майданчик — комунікативна платформа між бібліотекою, колекціонерами, громадою.
Зніматиметься у Дніпрі й кіно. До зйомок «Чотирисерійного документального серіалу та повнометражного фільму «Олесь Гончар. Слово як зброя» готується режисерка Катерина Стрельченко. Пані Катерина каже: «Унікальну постать Олеся Гончара цікаво та варто досліджувати». Фільм буде знятий до 30-ччя незалежності України.
Буде у Дніпрі і вальс. Справжній, шкільний. І затанцюють його усі випускники одночасно! «Dnepr Valse — фестиваль кращих шкільних вальсів» У випускників кожної дніпровської школи є унікальна можливість зробити так, аби їхній вальс побачило все місто, подати заявку на онлайн-конкурс фестивалю кращих шкільних вальсів. За результатом голосування 19 червня на Набережній Дніпра вальсуватимуть найкращі.
Здивують і театралів — Театральна вистава «Газлайтери» — із фантастичним сюжетом. Уявіть — 2053 рік, планета Земля непридатна до життя через вірус, людство прийняло рішення поселити представників кожної національності на орбітальній станції у відкритому космосі. Автор сценарію Олексій Кириченко вже знає, як там у 2053 році.
На хуторі Галушківка цього року відбудеться «Благодійний музичний етнофестиваль P.OS. PELOV-FEST-2021» Музиканти з Дніпра і Запоріжжя співають кавери на пісні Андрія Поспєлова, лідера гурту «Прощай, Декаданс!», який помер від онкології. Благодійний фестиваль P.os.pelov-fest вже вкотре організовує його вдова Людмила Поспєлова.
Усі гроші, зібрані на фестивалі, йдуть на допомогу дітям, хворим на рак.
З’являться у Дніпрі і нові міні-скульптури, в рамках проекту «Відчуй Дніпро». Культурна столиця підтримала ідею лишити артефакти про власну епоху для нащадків. Отже, історія міста втілиться у бронзових мініскульптурах, що символізують історію славетного Дніпра.
У Дніпрі й танцюватимуть! Бо танці єднають людей різних професій та різного віку. Марія Винарська з колегами організувала фестиваль свінгових танців. Проект III Всеукраїнського щорічного фестивалю свінгових танців у Дніпрі — «Space Swing 2021: Jazz Non-Stop» проходитиме втретє. І нині — за підтримки Культурної столиці.
Зелене світло дали й «Трансмедіальному фестивалю електронної музики та візуального мистецтва «Dnipropop on Air». Іншу музику гратимуть на території колишнього зоопарку.
Ми живемо у контексті різних подій. І те, що відбувається на сході країни, закарбовується у пам’яті. Творчість дає змогу переосмислити важкі події. «Мотиваційну нон-фікшн на 1 дію «Незламний» за книгою добровольця, десантника 79-ї бригади Олександра Терещенка «Життя після 16:30» презентуватимуть на день Незалежності у Дніпрі.
Кожен, реалізовуючи власний творчий проект, допомагає символічному КУЩику КУЛЬТУРНОЇ СТОЛИЦІ зростати! А місту ставати ближчим до звання Культурної столиці України. А Дніпро дійсно може стати Культурною столицею України!
Проект творчих ініціатив «Гравітація-Нова», який творча команда Дніпра подала на конкурс, отримав найвищі оцінки від експертів Українського культурного фонду! І це означає, що у Дніпра є величезний шанс отримати перемогу і статус Великої культурної столиці України у 2022 році. Експерти високо оцінили колаборацію культурної та наукової складової у творчих ініціативах проекту «Гравітація-Нова», об'єднаних єдиною стратегічною ідеєю. В рамках реалізації проекту — буде глобальний культурний ребрендинг Дніпра, певна реновація іміджу міста. У разі перемоги Дніпро отримає фінансування 11 масштабних подій в рамках проекту «Гравітація-Нова».
Місто звучатиме голосно і стане новою меккою на культурній мапі України. Про нас говоритимуть, до нас їхатимуть туристи звідусіль. Місто закохає в себе кожного!