EXCLUSIVE

КУЛЬТУРНА СТОЛИЦЯ ЗРОЩУЄ ТВОРЧІ ІНІЦІАТИВИ.

Культурна столиця
Для підтримки творчих ініціатив у сфері культури 6 років тому було започатковано програму міського голови «КУЛЬТУРНА СТОЛИЦЯ».
Місто ініціює проведення фестивалей, підтримує творчі колаборації, виставкові проекти та видання цікавих книжок. За цей час «КУЛЬТУРНА СТОЛИЦЯ» підтримала 206 творчих ідей дніпрян. Дніпровська влада активно підтримує культуру, і Дніпро крок за кроком наближається до статусу КУЛЬТУРНА СТОЛИЦЯ УКРАЇНИ.

«Якби кілька років тому хтось прийшов до міськради з ідеєю книжки чи фестивалю, у авторів спитали б: «Де ви були раніше? У нас уже плани на бюджет. Сьогодні ж у Дніпрі існує конкурс СПЕЦІАЛЬНО для ідей простих дніпрян. І чим цікавіша та корисніша ідея — тим більше шансів на те, що вона буде підтримана на Художній раді, і згодом реалізована згідно з авторською задумкою», — каже Євген Хорошилов, начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради.

Наприкінці травня Художня рада при міському голові Дніпра нагородила переможців цьогорічного творчого конкурсу. У списку переможців — 37 творчих проектів. Для авторів успішних творчих ініціатив організували вечірку. Вручили грамоти і символічні кущики — символи «Культурної Столиці», аби кожен міг відтепер його зрощувати, як і свій власний проект. 

Серед переможців творчого конкурсу є як новачки, так і ті, кого Культурна столиця підтримує не вперше. У Дніпрі цього року знову відбудуться SPACE SWING Dnipro, фестиваль у дніпровському цирку «Яскрава арена Дніпра», та автокінофестиваль FESTinCAR. З’явились і нові, дуже круті проекти, приміром, — Інкубатор культурних стартапів — ця майстерня буде навчати, як правильно написати заявку на грант, аби стовідсотково його виграти! Як завжди, дивує Дніпро власними проектами Михайло Прудніков. Його успішні Технічний музей «Машини часу» та «Музей дитинства» — вже знайомі кожному дніпрянину. Цього року Прудніков запускає «Bibliо Bus: перезавантаження» — це креативна колаборація між музеєм, бібліотекою та місцевими колекціонерами. Це і стаціонарна експозиція приватної колекції у бібліотечному приміщенні, і погляд на книги під іншим кутом, і мобільний бібліотечний майданчик — комунікативна платформа між бібліотекою, колекціонерами, громадою.

Зніматиметься у Дніпрі й кіно. До зйомок «Чотирисерійного документального серіалу та повнометражного фільму «Олесь Гончар. Слово як зброя» готується режисерка Катерина Стрельченко. Пані Катерина каже: «Унікальну постать Олеся Гончара цікаво та варто досліджувати». Фільм буде знятий до 30-ччя незалежності України.

Буде у Дніпрі і вальс. Справжній, шкільний. І затанцюють його усі випускники одночасно! «Dnepr Valse — фестиваль кращих шкільних вальсів» У випускників кожної дніпровської школи є унікальна можливість зробити так, аби їхній вальс побачило все місто, подати заявку на онлайн-конкурс фестивалю кращих шкільних вальсів. За результатом голосування 19 червня на Набережній Дніпра вальсуватимуть найкращі.

Здивують і театралів — Театральна вистава «Газлайтери» — із фантастичним сюжетом. Уявіть — 2053 рік, планета Земля непридатна до життя через вірус, людство прийняло рішення поселити представників кожної національності на орбітальній станції у відкритому космосі. Автор сценарію Олексій Кириченко вже знає, як там у 2053 році.

На хуторі Галушківка цього року відбудеться «Благодійний музичний етнофестиваль P.OS. PELOV-FEST-2021» Музиканти з Дніпра і Запоріжжя співають кавери на пісні Андрія Поспєлова, лідера гурту «Прощай, Декаданс!», який помер від онкології. Благодійний фестиваль P.os.pelov-fest вже вкотре організовує його вдова Людмила Поспєлова. 
Усі гроші, зібрані на фестивалі, йдуть на допомогу дітям, хворим на рак.


З’являться у Дніпрі і нові міні-скульптури, в рамках проекту «Відчуй Дніпро». Культурна столиця підтримала ідею лишити артефакти про власну епоху для нащадків. Отже, історія міста втілиться у бронзових мініскульптурах, що символізують історію славетного Дніпра.

У Дніпрі й танцюватимуть! Бо танці єднають людей різних професій та різного віку. Марія Винарська з колегами організувала фестиваль свінгових танців. Проект III Всеукраїнського щорічного фестивалю свінгових танців у Дніпрі — «Space Swing 2021: Jazz Non-Stop» проходитиме втретє. І нині — за підтримки Культурної столиці.

Зелене світло дали й «Трансмедіальному фестивалю електронної музики та візуального мистецтва «Dnipropop on Air». Іншу музику гратимуть на території колишнього зоопарку.

Ми живемо у контексті різних подій. І те, що відбувається на сході країни, закарбовується у пам’яті. Творчість дає змогу переосмислити важкі події. «Мотиваційну нон-фікшн на 1 дію «Незламний» за книгою добровольця, десантника 79-ї бригади Олександра Терещенка «Життя після 16:30» презентуватимуть на день Незалежності у Дніпрі.

Кожен, реалізовуючи власний творчий проект, допомагає символічному КУЩику КУЛЬТУРНОЇ СТОЛИЦІ зростати! А місту ставати ближчим до звання Культурної столиці України. А Дніпро дійсно може стати Культурною столицею України!

Проект творчих ініціатив «Гравітація-Нова», який  творча команда Дніпра подала на конкурс, отримав найвищі оцінки від експертів Українського культурного фонду! І це означає, що у Дніпра є величезний шанс отримати перемогу і статус Великої культурної столиці України у 2022 році. Експерти високо оцінили колаборацію культурної та наукової складової у творчих ініціативах проекту «Гравітація-Нова», об'єднаних єдиною стратегічною ідеєю. В рамках реалізації проекту — буде глобальний культурний ребрендинг Дніпра, певна реновація іміджу міста. У разі перемоги Дніпро отримає фінансування 11 масштабних подій в рамках проекту «Гравітація-Нова».

Місто звучатиме голосно і стане новою меккою на культурній мапі України. Про нас говоритимуть, до нас їхатимуть туристи звідусіль. Місто закохає в себе кожного!