Одна з них, і, напевно, найбільш поширена — катаракта. Не помилюся, якщо зазначу, що з кожним роком молодшають пацієнти, у яких діагностували це захворювання.
Видалення катаракти можливе виключно оперативним шляхом, шляхом заміни помутнілого кришталика на штучну лінзу.
Лікування катаракти слід проводити негайно — як тільки ви почали відчувати дискомфорт і погіршення зору. Чекати «розвитку» захворювання небезпечно!
Більше про катаракту, її лікування та профілактику цього захворювання органів зору дізнаємося у Костянтина КОРОБОВА, лікаря-офтальмолога, практикуючого офтальмохірурга.
Отже, Костянтине, все-таки, катаракта — це захворювання спадкове або набуте внаслідок підвищеного навантаження на очі, так би мовити, «неправильної експлуатації органів зору»?
Здебільшого, і це підтверджує світова практика, катаракта відноситься до вікових хвороб. 90% діагнозів мають люди старшого віку, близько 5-6% — це травматичні випадки, які спровокували дану патологію, і не забуваємо про вроджені патології або супутні ускладнення офтальмологічних хвороб.
Які симптоми є дзвіночком для походу до фахівця, і чим загрожує зволікання?
Перше, на що звертають увагу лікаря пацієнти, коли приходять на прийом — це розмитість картинки, яку бачать. Тобто, з’являється туман, погіршується чіткість зору і вже не справляються окуляри — це так звана непроникність оптичного середовища. Це явище не локальне, воно не щезає, а лише посилюється з кожним днем і дуже швидко прогресує. Це серйозний сигнал і для пацієнта і, звісно, для спеціаліста — ці симптоми у більшості випадків свідчать про розвиток катаракти.
Якщо раніше людину не турбували проблеми зору, то на першому етапі можуть допомогти ще корекційні процедури, ті ж окуляри. Але, якщо ці симптоми виникають у людини, яка вже давно «дружить» з офтальмологом — то тут скоріш за все не обійтися без хірургічного втручання.
Наскільки я знаю, катаракта лікується лише оперативним шляхом. Наскільки це складна операція в сучасних умовах?
Перш за все, і, скажімо, це половина успіху — правильний діагноз. Треба чітко визначити, яка конкретно патологія дає ці симптоми. Найбільш поширена, як я уже говорив, вікова катаракта має кілька видів, з точки зору стадійності — початкова, незріла, зріла або перезріла катаракта, до якої я б не радив доводити.
Проте, не треба боятися операції з видалення катаракти. Сучасні методики та обладнання дозволяють провести хірургічне втручання швидко і безболісно, це навіть простіше, аніж лікування зуба у стоматолога. Хворий кришталик видаляється, і на його місце імплантується інтраокулярна лінза. Більш того, після оперативного втручання немає абсолютно ніяких обмежень, пацієнт відразу повертається до звичного способу життя. Але ще раз наголошую — це у випадку, якщо пацієнт не запустив хворобу.
Чи дозволяють сучасні технології обійтися без оперативного втручання?
Чарівних пігулок не існує! Повернути зір магією неможливо. Дуже часто ми зіштовхуємося зі зневірою пацієнтів, з небажанням лікуватися, бо немає впевненості у результаті.
Не можуть допомогти краплі, якщо хвороба уже потребує операції. І тут все залежить від самого пацієнта — не чекати, а реагувати на симптоми організму. Чим раніше, тим краще! Боротися з проблемами зору неінвазивними методиками можливо, але не лікувати катаракту.
Що повинен знати пацієнт, у якого діагностовано катаракту, — як проходить підготовка до операції, сам операційний процес, і наскільки важкий і тривалий відновлювальний період?
Сьогодні медицина дозволяє нам буквально за один день, за один прийом пацієнта позбавити його катаракти, якщо це не ускладнений випадок. Близько півтори години діагностики, аналіз обстежень, огляд анестезіолога і у разі готовності пацієнта — а ми готові завжди — операція, яка триває 5-7 хвилин. Людина з новим кришталиком готова повернутися до повноцінного життя, звичайно дотримуючись рекомендацій лікаря. Уже наступного дня ми можемо оцінити якість нового зору людини.
ПОРАДИ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ ЗАХВОРЮВАННЯ.
Головне — якомога довше залишатися молодим! Молодим у плані
здоров’я всього організму. Бо наші очі — це дзеркало не лише душі,
їх стан — це відображення усіх метаболічних процесів нашого
організму.
І звісно, не ігноруйте симптоми, які свідчать про порушення зору.
Чим раніше ви звернетеся за допомогою до спеціаліста, тим простіше
буде лікування, і тим швидше буде відновлення функцій органів зору.
Пам’ятайте — ви достойні того, аби насолоджуватися красою
навколишнього світу, аби бачити посмішки близьких.
НАТИСНІТЬ ЩОБ ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО ІНТЕРВ'Ю
КОРОБОВ Костянтин Володимирович
офтальмолог, практикуючий хірург
+38 (098) 261 06 28
+38 (098) 709 76 11
e-mail: konskorobov@gmail.com
https://m.facebook.com/konskorobov
https://uadoc.com.ua/ru/doctor/korobovkostiantin-volodimirovich-15110 https://likarni.com/doctor/korobovkonstantin-vladimirovich