BEAUTY

ХОЧЕШ МАТИ ШОКОЛАДНУ ЗАСМАГУ

SDclinic
Дуже часто ми тестуємо свій організм всілякими аналізами, аби дізнатися, як працюють наші внутрішні органи, аби ні в якому разі не пропустити якогось захворювання. Але практично ніколи не замислюємося про діагностику стану шкіри. І даремно! Шкіра людини — це найчесніший індикатор її внутрішнього здоров'я, та й проблеми із самою шкірою можуть спричинити чимало неприємностей.

Доктор-косметолог, керівник SDclinic у місті Києві Сергій Дрига погодився розповісти нам все про нашу шкіру і дати поради на літній сезон. Занотовуйте! Це цікаво і корисно!

Що таке діагностика стану шкіри, у чому полягає ця процедура?
Це апаратна методика, ще кажуть — комп'ютерна діагностика. Вона дає глибокий аналіз стану шкірного покриву, що дозволяє нам запобігти потенційній пігментації, проблем з судинами, попередити себорегуляцію, профілактувати ці хвороби або зайнятися лікуванням на ранній стадії, щоб не запустити і не погіршити процес.
Це дуже проста процедура, абсолютно безболісна, не вимагає великих затрат часу, але дозволяє чітко визначити проблему і призначити правильне і своєчасне лікування.

Як і чому виникла потреба у цій методиці обстеження? Наскільки вона ефективна в порівнянні з візуальним оглядом пацієнта?
Запит на апаратну діагностику з'явився, щойно вона виникла. Ця методика більш інформативна, ніж простий огляд. Це прицільне дослідження певного фрагмента шкіри. Те, що не бачить наше око, побачить техніка — камера під великим збільшенням зможе розгледіти кожну пору, кожен залом і, звісно, всі шкірні проблеми на стадії їх визрівання.
Тобто, якщо лікар візуально засумнівався у стані якоїсь ділянки шкіри, то комп'ютер йому обов'язково допоможе і підкаже.

У яких випадках потрібна комп'ютерна діагностика?
Ви можете самі відчути проблему, вказати фахівцю на неї, і він за потреби призначить апаратну діагностику. Будь-які зміни шкірного покриву повинні стати сигналом — новоутворення, підвищена жирність шкіри, видима зміна забарвлення. Комп’ютерна діагностика допоможе при виборі потрібної для конкретного пацієнта процедури по догляду за шкірою. Адже дуже часто ми розуміємо, що допомога косметолога потрібна, але яка саме — відповідь на це питання підкаже дерматоскоп.

Я так розумію, це хороший помічник у лікуванні дерматологічних
захворювань ...
Звісно! Не все видно неозброєним оком. А дерматоскоп дуже виручає, особливо у випадках, коли важливий часовий аспект, адже ми бачимо проблему на ранній стадії, що значно спрощує подальше її усунення.

А якщо говорити про онкологію — чи зможе дерматоскоп побачити її перші ознаки?
Так, і це якраз той випадок, коли ми виграємо час — дуже важливий фактор у боротьбі з раком шкіри. Наші родимки під камерою комп'ютера показують своє справжнє обличчя, і злоякісні утворення від неї не сховаються.

Тому я звертаюся до усіх — не тягніть, якщо бачите зміни шкіри, якщо бачите нові «підозрілі» родимки, якщо вони змінили колір або розмір, якщо хоч якийсь фактор викликає у вас занепокоєння і питання. Не зволікайте і йдіть на прийом до лікаря!

Літо — сезон, де нашою головною прикрасою стане якраз шкіра, особливо якщо говорити про відпустки. Ми всі хочемо виглядати на всі 100%. Як готувати свою шкіру до сонця і спеки, що Ви порекомендуєте?
З урахуванням всіх сезонних змін, у першу чергу потурбуйтеся про зволоження і захист від ультрафіолету. І якщо зі зволоженням більшменш зрозуміло, то захищайте шкіру в залежності від її фототипу. Правильно захистити себе — це правильний вибір засобів із SPF-фактором. Цифри, вказані на кремах, нас інформують, скільки хвилин з цим захистом ми можемо перебувати на сонці. Наприклад, бачимо напис SPF15. Це значить, що цей крем захищатиме шкіру на відкритому сонці впродовж 15 хвилин, потім варто оновлювати захист. Оновлення потрібне і після контакту з водою.


Але! Існує формула, скільки потрібно захисного засобу на квадратний сантиметр вашої шкіри, і це теж важливо. В середньому на все тіло нам знадобиться 6-8 мл крему.

Якщо ми готуємося до пляжного відпочинку і плануємо отримати хорошу рівну засмагу, необхідно перед цим очистити шкіру - пілінг, скраб, хамам і т.д., але не забувайте про більш ретельний захист оновленої шкіри. Не рекомендую робити хімічні пілінги, лазерні маніпуляції. Крім того, я хочу нагадати про харчування. Потурбуйтеся про воду, про збалансоване меню, достатню кількість овочів і фруктів, для гарної засмаги рекомендую включити в щоденний раціон морквяний і апельсиновий фреші.

Приємного вам і красивого літа!

м. Київ вул. Новгородська, 3

+38 (050) 962 61 64

+38 (044) 331 31 39