SPORT

РУХ – ЦЕ ЖИТТЯ! МИ ЖИВЕМО НА ПОВНУ!

Олександр Жуков
З Олександром Жуковим ми знайомі давно. Завжди слідкуємо за здобутками спортсменів закладу, який він очолює, і щиро радіємо перемогам. Привід для зустрічі з директором СДЮСШОР №3 цього разу – чергова перемога, але дещо іншого характеру. Сьогодні мова піде про капітальний ремонт приміщення і території школи. Уже в вересні заклад гостинно відкриє двері для юних олімпійців і пересічних мешканців міста та області, які понад усе люблять спорт і мріють стати чемпіонами. Оновлена СДЮСШОР №3 говорить – ласкаво просимо, а ми маємо нагоду поговорити з її керівником, поки тривають останні ремонтні роботи.

З минулої нашої зустрічі школу не впізнати! Тут все неймовірно змінилося і виглядає просто неперевершено. Що за зміни пережила СДЮСШОР №3?
Почну з історії. Школі 60 років, а останній капремонт тут проводився 30 років тому. Терпіли, працювали іноді в нелюдських умовах, але терпіння не залізне. (посміхається) 3 роки тому звернулися з проханням до мерії, в департамент з гуманітарної політики з проханням про допомогу. І справа зрушила. У більшій мірі завдяки голові Федерації легкої атлетики Марині Філатовій. Буквально за півроку було все готово до початку ремонтних робіт.

Що найбільше хотілося змінити?
Напевно, не змінити… хоча так, ми давно прагнули покращень умов. Але головне в іншому. Я знову звернуся до історії. Наша школа не проста, спеціалізована школа олімпійського резерву з легкоатлетичним ухилом. Наші спортсмени давно завоювали право вважатися кращими. Про це говорять щорічні результати - ми завжди в ТОПових місцях, найчастіше в перших. Збірна України – це 20 наших вихованців, перемоги на різного рівня чемпіонатах і змаганнях - наші. Наша історія заслуговує на увагу. Нам є чим пишатися. Наш колектив потом і кров'ю завоював собі право називатися кращими в Україні. А як же тренувальна база? Вона ж повинна відповідати, теж повинна бути кращою. От і хотілося довести, що наша школа краща в усьому!

Цей ремонт – це свого роду подарунок від міста вам за ваші перемоги?
Так, ми комунальне підприємство і фінансуємося з бюджету. Всі матеріальні блага — з бюджетних коштів, і благоустрій теж. Тож, усе природно. Від нас — високі спортивні досягнення, від міста — сучасне оснащення тренувальної бази. Хоча, зізнатися чесно, про такий подарунок можна було лише мріяти.

Конкретніше, що змінилося?
Абсолютно все, на 99%. Залишилася тільки історія.
Це новий зал, нове його оздоблення, утеплення приміщення з використанням енергозберігаючих технологій, нові вікна, дах, душові, роздягальні, стадіон, освітлення, тренувальні майданчики за всіма видами легкої атлетики. Це абсолютно нове сертифіковане обладнання.
Сьогодні ми - сучасна школа з європейськими умовами. З 48 видів легкої атлетики нам тепер доступні для тренувань 46. Нам дуже приємно, що місто так високо оцінило нашу працю. Я думаю, я переконаний, що це сприятиме ще більшим перемогам. У нас тепернеодмінно з'явиться багато нових спортсменів і ще більше нових чемпіонів. Адже шлях до чемпіонства лежить, в тому числі, і через нормальні умови тренувань. Всі потрудилися на славу - і управління спорту, і федерація легкої атлетики, і управління гуманітарної політики, і мерія. А ми дуже всім вдячні.

Природньо, у вас тепер і амбіції зросли ... Які плани на найближче майбутнє?
На першому плані розвиток. Сьогодні у нас 375 учнів. І це не межа. Тому запрошуємо новачків, віком 8-14 років. Протестуємо і визначимо, який напрямок дитині більше підійде, звісно, з урахуванням особистих побажань, але і можливостей. Не варто забувати, що ми готуємо олімпійців, тому діти і батьки повинні розуміти всю відповідальність і подальші навантаження. Від вас не потрібно фінансових вкладень, потрібна невелика фізична підготовка і величезне бажання працювати.
Крім того, ми відкриті для всіх любителів спорту. Лише три умови - спортивна форма, визначитися з напрямом для занять і бажання. А раптом ви проявите себе, як майбутній чемпіон.

У вас багаторічний досвід роботи з дітьми, зі спортивними дітьми. З якими труднощами найчастіше стикаєтеся?
Повторюся, найголовніше - бажання. Бажання працювати однією командою. Ми даємо можливості - досвідчених та кваліфікованих тренерів і умови для тренувань. У дитини і батьків повинні бути визначені цілі.
Від нас - так поставити роботу, щоб мотивувати дитину до саморозвитку і перемоги - над труднощами, над невдачами, над суперниками і над собою. Від дитини – дисципліна і довіра до нас.

А які крайні перемоги своїх вихованців вважаєте найбільш вагомими?
Величезна перемога - ми не втратили жодного спортсмена під час карантину. Так, це серйозно і важливо.
Кожен учень повинен бути весь час на очах у тренера, тому під час ізоляції нам довелося придумувати багато способів, аби не втратити з поля зору наших вихованців, а вони щоб не загубилися від спорту. Незважаючи на ремонт, ми не закрилися, більш того - провели весь комплекс міських і обласних змагань. Ми побачили високі результати, теж не дивлячись на карантин. У Луцьку недавно теж завоювали багато нагород, зараз готуємося на чемпіонат України і розраховуємо на нові перемоги.

Але не може ж бути без складнощів ...
Спортсмени - люди загартовані. Ми не вміємо скаржитися. Незважаючи на будь-які труднощі, нам залишається одне - домагатися все вищих результатів і підтверджувати, що ми найкращі. У нас є майбутні світові зірки, і ми їх зробимо такими.

Особисто Ви теж не зупиняєтеся. Бачила вас недавно учасником чергових змагань, розкажіть про це.
Я давно займаюся спортивною ходьбою. І без удаваної скромності скажу - досить результативно. У моїй скриньці чимало нагород різного рівня. У 90 році пішов зі спорту. Але зараз дуже щасливий, що знову перебуваю в звичному і комфортному для мене середовищі. І не можу не відповідати. 2 роки дуже жорстко тренувався. Біг марафон, змагався і завжди фінішував з прекрасним результатом. Готувався на чемпіонати Європи та світу, які, на жаль, не відбулися через карантин. Але мої перемоги ще попереду. У свої 55 я став чемпіоном області зі спортивної ходьби серед професіоналів. Після повного завершення ремонту школи обов'язково відновлю тренування. Рух - це життя!

Не можу не попросити Вас сказати слова, які багатьох надихали і надихатимуть на життя, на спорт, на перемоги.
Якщо ти втомився, і тобі все набридло - виходь і негайно біжи! Хочеш бути розумним біжи, хочеш бути красивим - біжи, хочеш бути щасливим - біжи, хочеш, щоб всі твої мрії здійснилися
– БІЖИ, БІЖИ, БІЖИ!

НАТИСНІТЬ ЩОБ ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО ІНТЕРВ'Ю