HEALTH

ПІСЛЯ ПОБИТОГО ПОСУДУ ПОЦІЛУНОК НАЙСОЛОДШИЙ

ПІСЛЯ ПОБИТОГО ПОСУДУ ПОЦІЛУНОК НАЙСОЛОДШИЙ 


Сьогодні статистика невблаганно свідчить про те, що все більше пар, навіть після  тривалого спільного життя, розривають свої стосунки. Причини, звісно, різні — це і  матеріальні проблеми, і соціальні питання, і втрата смаку до життя одного або  й обох  членів родини. Але всі вони мають одну спільну рису — люди перестали розуміти одне  одного, стали більш знервованими, навіть не намагаються знайти компроміс і мирно  вирішити виниклі конфлікти. Йдемо до спеціаліста — незмінного  експерта у питаннях  людських стосунків, нашого постійного партнера, психолога, НЛП-практика Анатолія  Теребія — аби розібратися у природі сімейних конфліктів і порадитися, як же не втратити  шлюб, який колись був щасливим.

Анатолій Теребій

Пане Анатолію, чому все ж таки так виходить, що пара, яка колись клялася один  одному у вічному коханні, мала порозуміння, приймає рішення про розлучення?  Які причини штовхають чоловіка та жінку на таке рішення? 

З часом будь-які стосунки втрачають свою гостроту, чоловік та дружина «притираються» одне до одного, зникає колишня пристрасть, інтерес до партнера. Вони  просто сприймають його, як належне, перестають помічати багато речей і чути одне  одного. Ви знаєте, всі люди по своїй природі — завойовники, і, завоювавши партнера, з часом втрачають інтерес до свого «трофею». Зникають компліменти і квіти від чоловіків,  жінки перестають бути жіночними для своїх обранців — і це лише невеликий приклад.  Стосунки перетворюються у побут на двох. Коли зникає «хімія», з’являється спокій і штиль,  втрачається відчуття польоту, яке колись і поєднало пару.

Напевне, саме тоді люди починають помічати один в одному якісь вади і  недоліки?

Саме так. Зникає відчуття ейфорії, приходить тверезість, і починаються пошуки тих самих мінусів один у одного. З’являється відчуття, що у половинки інші життєві цінності.  Якийсь час пара живе разом — заради дітей, аби зберегти для навколишніх видимість  міцної родини — і цим вони ще більше затягують свої стосунки у прірву. 

Багато експертів стверджують, що одна з причин таких розладів — у пандемії. Люди опинилися в нетипових для них умовах, і не всі змогли вийти  «правильно» із ситуації. Яка Ваша думка з цього приводу?

Я думаю, що сенс у цьому є. Якщо стосунки не були досконалими, то ця соціальна  проблема лише спровокувала їх погіршення. Пари більше часу проводять разом, і  випливають ті нюанси, на які раніше закривали очі, намагалися не помічати. До того ж,  чимало сімей потерпають у період карантину від фінансових проблем, і це теж провокує  взаємні претензії. 

Я рекомендую навпаки використати цей час для пізнання один одного, для нових  можливостей і пошуку нових спільних інтересів — розвивайтеся разом — читайте і  обговорюйте, дивіться разом фільми, заплануйте спільний бізнес, вийдіть нарешті удвох  погуляти — є безліч занять для близьких людей. 

Що порадите, коли стосунки зайшли в глухий кут, і терпіти далі просто  неможливо?

Я нікому, у жодному випадку не раджу терпіти! Сідайте за стіл перемовин, якщо ви ще можете говорити і чути один одного. Наодинці, на нейтральній території, аби нічого не  відволікало і не нагадувало про проблеми, які вас віддалили одне від одного. Не соромтеся  проявляти свої емоції, дозвольте собі навіть бити посуд, але проговоріть все,  що у вас зібралося на душі. Це буде тяжка розмова, можливо навіть з образами, але вона  потрібна. І вона покаже, що буде далі — чи все ж таки розійтися, але із розставленими  крапками над «і», чи ви зрозумієте, що сімейні проблеми були надумані і виникли через  недомовленість. Тільки перемовини вирішать подальшу долю ваших стосунків.

Якщо пара все ж таки вирішила перервати шлюб, як зберегти хоча б дружні  стосунки, як розійтися мирно, аби не поранити дітей та близьких? 

Знову ж таки, домовлятися. Нехай будуть гарячі суперечки — після них легше знайти  компроміс і розробити правила подальшого спілкування. Спільні діти, якісь побутові  питання, родинна справа чи просто порада від колишнього — у вас може бути багато  приводів для спілкування. Тож, не варто людину зовсім викреслювати зі свого життя — як не  крути, з колишніми краще підтримувати дружні стосунки, аніж ворогувати.

+38 (050) 421 42 20
Instagram.com  Facebook