ПІСЛЯ ПОБИТОГО ПОСУДУ ПОЦІЛУНОК НАЙСОЛОДШИЙ
Сьогодні статистика невблаганно свідчить про те, що все більше пар, навіть після тривалого спільного життя, розривають свої стосунки. Причини, звісно, різні — це і матеріальні проблеми, і соціальні питання, і втрата смаку до життя одного або й обох членів родини. Але всі вони мають одну спільну рису — люди перестали розуміти одне одного, стали більш знервованими, навіть не намагаються знайти компроміс і мирно вирішити виниклі конфлікти. Йдемо до спеціаліста — незмінного експерта у питаннях людських стосунків, нашого постійного партнера, психолога, НЛП-практика Анатолія Теребія — аби розібратися у природі сімейних конфліктів і порадитися, як же не втратити шлюб, який колись був щасливим.

Пане Анатолію, чому все ж таки так виходить, що пара, яка колись клялася один одному у вічному коханні, мала порозуміння, приймає рішення про розлучення? Які причини штовхають чоловіка та жінку на таке рішення?
З часом будь-які стосунки втрачають свою гостроту, чоловік та дружина «притираються» одне до одного, зникає колишня пристрасть, інтерес до партнера. Вони просто сприймають його, як належне, перестають помічати багато речей і чути одне одного. Ви знаєте, всі люди по своїй природі — завойовники, і, завоювавши партнера, з часом втрачають інтерес до свого «трофею». Зникають компліменти і квіти від чоловіків, жінки перестають бути жіночними для своїх обранців — і це лише невеликий приклад. Стосунки перетворюються у побут на двох. Коли зникає «хімія», з’являється спокій і штиль, втрачається відчуття польоту, яке колись і поєднало пару.
Напевне, саме тоді люди починають помічати один в одному якісь вади і недоліки?
Саме так. Зникає відчуття ейфорії, приходить тверезість, і починаються пошуки тих самих мінусів один у одного. З’являється відчуття, що у половинки інші життєві цінності. Якийсь час пара живе разом — заради дітей, аби зберегти для навколишніх видимість міцної родини — і цим вони ще більше затягують свої стосунки у прірву.
Багато експертів стверджують, що одна з причин таких розладів — у пандемії. Люди опинилися в нетипових для них умовах, і не всі змогли вийти «правильно» із ситуації. Яка Ваша думка з цього приводу?
Я думаю, що сенс у цьому є. Якщо стосунки не були досконалими, то ця соціальна проблема лише спровокувала їх погіршення. Пари більше часу проводять разом, і випливають ті нюанси, на які раніше закривали очі, намагалися не помічати. До того ж, чимало сімей потерпають у період карантину від фінансових проблем, і це теж провокує взаємні претензії.
Я рекомендую навпаки використати цей час для пізнання один одного, для нових можливостей і пошуку нових спільних інтересів — розвивайтеся разом — читайте і обговорюйте, дивіться разом фільми, заплануйте спільний бізнес, вийдіть нарешті удвох погуляти — є безліч занять для близьких людей.
Що порадите, коли стосунки зайшли в глухий кут, і терпіти далі просто неможливо?
Я нікому, у жодному випадку не раджу терпіти! Сідайте за стіл перемовин, якщо ви ще можете говорити і чути один одного. Наодинці, на нейтральній території, аби нічого не відволікало і не нагадувало про проблеми, які вас віддалили одне від одного. Не соромтеся проявляти свої емоції, дозвольте собі навіть бити посуд, але проговоріть все, що у вас зібралося на душі. Це буде тяжка розмова, можливо навіть з образами, але вона потрібна. І вона покаже, що буде далі — чи все ж таки розійтися, але із розставленими крапками над «і», чи ви зрозумієте, що сімейні проблеми були надумані і виникли через недомовленість. Тільки перемовини вирішать подальшу долю ваших стосунків.
Якщо пара все ж таки вирішила перервати шлюб, як зберегти хоча б дружні стосунки, як розійтися мирно, аби не поранити дітей та близьких?
Знову ж таки, домовлятися. Нехай будуть гарячі суперечки — після них легше знайти компроміс і розробити правила подальшого спілкування. Спільні діти, якісь побутові питання, родинна справа чи просто порада від колишнього — у вас може бути багато приводів для спілкування. Тож, не варто людину зовсім викреслювати зі свого життя — як не крути, з колишніми краще підтримувати дружні стосунки, аніж ворогувати.
+38 (050) 421 42 20
Instagram.com Facebook