IVENT

КОСТЯНТИН ГРУБИЧ

ГРУБИЧ
Він затребуваний телеведучий, національний експерт з харчування, викладач сценарної майстерності та завзятий правдолюбець. Його програми стали найулюбленішими національними проектами українців, адже головна його мета – донести істину, розкрити правду та бути відвертими. 
Сьогодні перспективний відеоблогер відповідає на важливі питання та обіцяє вже за кілька тижнів відвідати подію року у Дніпрі — фестиваль Be Healthy.

Костянтине, минулого року ви стали ведучим знакового для України фестивалю, що розкрив на максимум питання здорового способу життя, культури та спорту. Поділіться враженнями? 
Торік, не дивлячись на зливу і негоду, я став ведучим дійсно чудового фестивалю. Річ у тім, що організатори поставили собі дуже високу планку – говорити в національному масштабі про такі питання, які повинна ставити собі кожна нормальна людина. Як жити далі, жити правильно, вести здоровий спосіб життя та робити життя інших ще кращим. Я вважаю, правильне харчування та нормальний спосіб життя - це справжня культура. Аби стати осмисленим громадянином, необхідно визначитись, чи хочеш ти бути здоровим, сучасним та активним. Треба, аби кожен твій прийом їжі був осмисленим кроком. Так, це важно на початку, але украй необхідно в сучасних умовах. 

У чому ви вбачаєте свою професійну місію? 
Можливо я скажу дуже крамольну річ, але я не бачу ні в чому свою професійну місію. Я маю егоїстичне бажання отримувати від роботи задоволення і зацікавленість. Відкривати щось нове для себе і передавати цю інформацію іншим. І неважливо, в який спосіб чи на яких платформах. Завдяки журналістському досвіду, через довіру та повагу народу – я хочу, можу і буду пропагувати прості речі. Чесність, культуру, в тому числі й у питаннях здоров’я та харчування. Тому з одного боку – мою місію скромну можна назвати просто чесною справою, а з іншого – більш гучно – я виконую роботу провідника основних засад здоров’я та патріотичного ставлення до своєї країни. 

Костянтине, досвід роботи та професійний розвиток дозволяють вам дати реальну оцінку нинішньому стану культури харчування у суспільстві. 
Дати повну оцінку неможливо. Адже українська культура харчування дуже строката. Єдине, що я бачу в трендах - осмислене бажання молоді харчуватися правильно. Сьогодні дуже розвивається ресторанна культура. 
Відходить у минуле домашня кухня, чому я не дуже радію. Але їжа стала менш жирною для молодого покоління, випічки стало менше, застіль на сотні та тисячі людей стало теж в рази менше. Реальна картина залежить від кожної окремої людини, сім’ї, регіону, виховання та достатку. На жаль, саме від достатку у родині нерідко залежить можливість харчування більш 
корисною їжею. 

А що, на ваш погляд, можливо змінити у цьому питанні? 
Змінити ситуацію може підвищення загального рівня життя людей. Більша інформованість населення. Відмова від традиційних національних звичок їсти багато борошняних виробів. Уважно читати етикетки та не купувати занадто дешеві харчі, які виробляються з неякісної сировини. Мова йде про зміну загального ставлення до харчування. Якщо ми усвідомимо, що правильне харчування дорівнює нашому довголіттю, тоді все стане на свої місця. Саме так зросте рівень нашої культури. Якби в мене була можливість, я б кожному в голову і душу вселив особливу хромосому, що змушувала б людину, перш ніж щось засунути до рота, тричі подумати. Але це утопія. Я просто хочу, щоб люди були розумнішими. 

Організація Sport&Health City знову запросила вас на фестиваль. Ми сподіваємось, що цього разу здійсниться усе заплановане. Чого чекати містянам від вас у рамках цього проекту? 
Однозначно мешканцям Дніпра цьогоріч слід очікувати позитивний настрій, гарну погоду, відповіді на будь-які зручні та незручні запитання, можливо, майстер-клас з приготування корисного та здорового харчу. Усе буде корисним!
Я бажаю усім нам здорового глузду, розуміння, що від тебе багато чого залежить. Не смітити, не залишати після себе неприємних спогадів,
бути чемним, одягати маски там, де це потрібно, дотримуватисьелементарних правил гігієни… 

Я бажаю усім нам гідності. Та вона не падає з неба, її треба завойовувати щоденною працею.