MEDICINE

ЕСТЕТИЧНА СТОМАТОЛОГІЯ В «ДЕНТАЛІКА»

Денталика
Естетична стоматологія сьогодні на висоті та дуже затребувана українцями. Причини звернення до фахівця дуже різні. Про можливості клініки «Денталіка» у цьому напрямку розповідає Юлія Рудзинська.

Юліє, розкажіть, будь ласка, наскільки сьогодні розвинена естетична стоматологія? Які послуги доступні в Україні та у Вашій клініці, зокрема?
Естетична стоматологія — галузь медицини, яка дозволяє відновлювати й усувати різні дефекти зубів (відколи, тріщини, зміна довжини, форми й кольору зубів). По суті, це створення або відновлення красивої посмішки. У нашій клініці є все сучасне обладнання та матеріали високої якості, які дозволяють виконати навіть найскладніші види робіт з відновлення коронкової частини зубів пацієнтів! Серед наших можливостей видалення подряпин, відколів та нерівностей зубів; зміна кольору зубів; реставрація зубів після травм; усунення щілин між зубами; естетичне вирівнювання; коригування наслідків від бруксіма; зміна ширини, довжини та форми зубів.

Травматичне ушкодження зуба. В яких випадках зуб підлягає відновленню, та коли рекомендовано видалення?
Травми поділяються на забій, вивих, тріщину та перелом. Забій. Даний вид ушкодження характеризується постійними ниючими болями в зубі, що посилюються при пережовуванні їжі або перкусії. Іноді під час сильного удару трапляється розрив пучка судин. У такому випадку емаль в області коронки може змінити колір на рожевий. Під вивихом мається на увазі зміщення зуба. Такий вид пошкодження можливий навіть при пережовуванні твердої їжі. Основними симптомами перелому є сильні болі при пережовуванні їжі, неправильне змикання щелепи, невеликі порушення мови, а також видимі пошкодження самого зуба. Така травма діагностується тільки рентгенографічним методом та представляє найбільшу небезпеку, особливо при наявності зубних осколків та уламків.

Що робити, якщо зуб вибито?
Не варто панікувати, дотримуйтесь протоколу: знайдіть зуб та покладіть його за щоку або в молоко; не затягуйте зі зверненням до клініки. Чим швидше ви отримаєте допомогу, тим більша ймовірність збереження зуба. Звичайно, є травми, при яких ми не можемо врятувати зуб, в таких випадках він підлягає видаленню.

Чи можливе відновлення пошкодженого зуба без видалення нерва?
Можливо, якщо немає рентгенологічних змін або скол є в межах емалі або дентину. У таких випадках ми можемо зробити художню реставрацію або коронку, при цьому зуб залишається живим.

Якщо форма зуба не порушена, а утворилася тріщина. Що передбачено в такому випадку?
На відміну від перелому, при тріщині не відбувається відриву частини пошкодженого зуба, однак глибина тріщини може бути різною. Відповідно, й больові відчуття будуть різними. У більшості пацієнтів тріщина — це травма зубів гострої форми, однак, в деяких випадках вона може бути й хронічною. Наявність тріщини може бути результатом неправильного лікування та введення в порожнину зуба занадто великого штифта.
Якщо ж тріщина глибока, такий зуб необхідно видалити.

Юліє, давайте трохи зупинимося на темі кольору зубної емалі. Дуже часто люди в гонитві за білозубою посмішкою вдаються до препаратів, що руйнують емаль. Що Ви в цьому випадку порадите?
Я позитивно ставлюся до відбілювання, якщо слідувати протоколу та показанням до цієї процедури. Негативні відгуки з'являються саме через неправильний вибір препарату для пацієнта та неправильну оцінку стану зубів. Звичайно, якщо у вас множинний карієс, незадовільна гігієна порожнини рота, то про відбілювання й мови бути не може. Всі стоматологічні процедури безпечні та безболісні, якщо це робиться за показаннями!

НАТИСНІТЬ ЩОБ ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО ІНТЕРВ'Ю

м. Дніпро, вул. Ю. Савченка, 3

+38 (056) 770 67 23

+38 (067) 876 75 75

+38 (073) 730 17 17

+38 (050) 745 12 45