SPORT

МИ ПРЕЗЕНТУЄМО УКРАЇНУ У СВІТІ!

Станіслав Федоров
Міцні, сильні фізично і загартовані духом, юнаки та дівчата, для яких історія рідної країни — не просто сторінки історії, які називають себе українцями з гордо піднятою головою … Хортинг. Це спорт, народжений в Україні більше 10 років тому. Більше і краще, ніж Станіслав Федоров — Президент Української Федерації Хортингу, про це бойове мистецтво ніхто не розповість.

Станіславе, я думаю, серед нас чимало таких, хто дуже мало знає про хортинг. Вид спорту молодий, але заслуговує на увагу, адже це наш, український спорт. Розкажіть про історію виникнення хортингу. Що таке хортинг?
Від самої назви віє вільним козацьким духом — Хортиця, територія розташування козацького війська, хорт — місце збору, ґарту і демонстрації умінь у козаків, а у древніх слов’ян хортами звали воїнів, які вміли перетворюватися на вовків. Це були кращі воїни, найсильніші і наймудріші. Українська Федерація Хортингу народилася у 2009 році. Засновником, фундатором цього виду спорту став майстер спорту міжнародного класу Едуард Анатолійович Єрьоменко. Нині він — Почесний Президент Федерації. Хортинг швидко розвивався, набував популярності, і вже в 2014 році відбулися перші міжнародні змагання. Тоді українська збірна вперше поїхала на змагання до Польщі і повернулася з чемпіонським титулом. Треба додати, що Всесвітня Федерація Хортингу теж зареєстрована в Україні. Особливість хортингу — в його універсальності. Це система фізичного розвитку і здорового способу життя. Хортинг поєднав краще від східних єдиноборств, проте духовно спрямований на виховання підростаючого покоління. Хортинг — це спорт з українським корінням.

Наскільки розвинений хортинг на території України, чи є спортивні осередки в інших країнах? На кого взагалі спрямований цей вид спорту?
Уже сьогодні близько 40 країн займаються хортингом, і я вважаю це непоганим досягненням. Освітня програма розрахована на дітей з 3 років. Це фізична підготовка для малюків в ігровій формі. Садочок, потім школа, ростуть діти — росте навантаження. Доступний хортинг і для дівчат, особливо у розділі «Показовий виступ». Це спортивне мистецтво для прекрасних леді з войовничим характером. Програма для дівчат не травматична, це гарна і видовищна демонстрація техніки. Хортинг має кілька розділів: «Показовий виступ» (акробатичні елементи під музику, хореографічна складова), «Двобій» (ударна і борцівська техніки), «Сутичка» (боротьба без захвату одягу, без ударної техніки), «Боротьба» (із захватом одягу – хортовки), «Військово-спортивний поєдинок» (комплекс для військово-патріотичних клубів, передбачає військову підготовку).

Ви говорите про те, що хортинг — це не просто спорт, це культура, відродження давніх традицій... Як практично це відбувається, адже, напевно, мало тільки тренувань і змагань...
Це етикет, це культура поваги суперника, це вміння застосовувати свою силу не для агресії, а виключно для захисту. Щодо патріотичного виховання, то ми велику увагу приділяємо вивченню історії, культурного надбання нашої нації. Ми вчимо поважати свою країну, її народ, її звичаї, мову, родинні стосунки, поважати старших, ми виховуємо чемних, порядних людей, які готові стати на захист інтересів своєї держави, бо є свідомими її громадянами. Ми презентуємо Україну у світ! І ми виховуємо справжніх українців.

Наскільки доступні тренування географічно і за рівнем фізпідготовки ваших потенційних спортсменів?
На сьогодні хортинг представлений практично в усіх областях України. Десь шкільний гурток, десь клуб, а в деяких областях — розвинена мережа представництв. На початок цього року кількісний склад нашої федерації становить приблизно 10 - 12 тисяч, і ця цифра швидко росте. Головне, що люди приходять до нас і лишаються, значить ми йдемо у правильному напрямку.

А як життя поєднало Вас із хортингом?
Моя поява в родині хортингу відбулася в 2013 році. Мене вразив своєю харизмою Едуард Анатолійович, я відчув, що це та людина, на яку я б хотів бути схожим. Мені сподобалася система тренувань, самі заняття були для мене комфортними. Я зрозумів, що це мій спорт. Досить швидко я вже виборював чемпіонство на змаганнях. Далі – тренерство і адміністративні посади у федерації. Мій досвід роботи у Міністерстві спорту та Міносвіти допоміг мені брати активну участь у розбудові структури федерації, аби швидшими кроками досягати успіху у її розвитку. І вже у 2018 році мене обрали Президентом Української Федерації Хортингу, першим віце-президентом Всесвітньої Федерації Хортингу. Сьогодні наша головна задача – зробити хортинг доступним для кожного справжнього українця і стати повноправними членами всесвітньої родини спорту. І ми впевнено крокуємо до поставленої мети.

З повагою Президент Української Федерації Хортингу Федоров Станіслав.