SPORT

НЕ ФУТБОЛОМ ЄДИНИМ

Ярослав Деревянко
Ярославе, розкажіть якими подіями ознаменувався минулий футбольний сезон.
Головними подіями сезону 2018-19 стали наші досягнення в області популяризації футболу. Найяскравішим для мене стала перемога в думках дітей і батьків над тим, як проводити вільний час з користю. Цього сезону в організації, іграх і нагородженнях взяли участь (тільки уявіть) більше тисячі дітей, півтори тисячі батьків, сотні тренерів, директорів шкіл і т.п.. Всі до єдиного матчі відбулися в рівній і чесній боротьбі. І, не дивлячись на труднощі і перешкоди, я даю оцінку сезону 5 балів.

Якими саме перемогами сьогодні ви пишаєтесь?
Якщо про досягнення, то одне з найяскравіших - проведення масових дитячих турнірів, в яких були задіяні гравці з цілого ряду сусідніх областей. Це неймовірний крок у розвитку юнацького футболу. Крім того, уперше в історії, цього сезону СК Днепр-1 U-19 завоювала золоті медалі чемпіонату України. Вишнею на сезонному торті стало нагородження, в якому також уперше взяли участь більше 1000 дітей. Ви тільки уявіть енергію цих хлопців, яким на сцені вручають медалі, грамоти і кубки! Цей вечір відбувся в новому форматі задля того, аби кожен з наших футболістів відчув радість особистої перемоги і отримав оцінку за свою спортивну роботу. 

Що особисто для вас - робота з дітьми?
Діти – це завжди свято. А робота з ними – подвійна радість. Це щодня і кожного разу буря емоцій, нескінченний потік енергії і посмішах. Діти надихають мене на подальшу роботу і показують своїми перемогами, що я потрібен їм. Я прагну розвивати спорт і дітей, а вони розвивають мене. Все чесно.

А якими правилами ви керуєтеся в роботі?
Відкритість, чесність і бажання працювати щодня з кращим результатом. Я хочу робити наш футбол ще якіснішим і цікавішим.

Ваша робота, напевно, це і благодійні проекти?
Безумовно! Ми беремо участь у благодійних проектах. Спільно з фондами ми проводимо відкриті уроки футболу і фестивалі для дітей з прийомних і соціально незахищених сімей. Я щасливий від того, що з кожним роком ми залучаємо до роботи все більше волонтерів, партнерів і спонсорів. Ми раді, що нам вдається достукатися до людей і дозволити їм в силу своїх можливостей створювати щось і розвивати.

А як ви оцінює реальну ситуацію в спорті сьогодні?
Я не буду говорити про великий спорт. Відповім про наш. Нам поступово вдається відновлювати напрямок роботи із тими, хто вимушений був покинути свій дім п’ять років тому. Ми залучаємо молодь до наших чемпіонатів. І, сподіваюсь, нам вдасться якнайскоріше відновити той ритм життя для них, яким вони жили донедавна.

- Яке місце у вашому житті займає спорт і футбол, зокрема?
Спорт - це стиль життя. Звичайно, у мене є сім'я, і вона завжди буде для мене на першому місці. Але увесь інший час, сили і ресурси займає улюблене хобі - футбол. Футбол для мене - не просто 90 хвилин гри. Це підготовка, організація, гра, нагородження, післясмак і аналіз. Це повноцінне особливе життя…

Ярославе, а що для вас найвища нагорода в роботі?
Коли мені вдається працювати так, аби щасливими залишалися усі, я отримую повагу, подяку та посмішки. Це і є моя нагорода.


А ваша заповітна мрія пов'язана з футболом?
В мене багато мрій та планів. Я прагну бути хорошим сім'янином і професіоналом, який здатний завжди давати більше, ніж є, чого, чи кого б то не стосувалось. Тому - тільки наполеглива праця на шляху до розвитку в усьому!