NUTRITION

ТВОЄ ЗДОРОВ’Я – У ТВОЇХ РУКАХ І НА ТВОЇЙ ТАРІЛЦІ

ТВОЄ ЗДОРОВ’Я – У ТВОЇХ РУКАХ І НА ТВОЇЙ ТАРІЛЦІ


Наш організм — мудрий. Він посилає нам знаки та звуки, коли хоче щось сказати, коли прагне попередити про біду або звернути нашу увагу на якісь проблеми. Проте, ми не завжди помічаємо ці сигнали, або не розуміємо мову нашого тіла, або не правильно  тлумачимо.
Підкажуть фахівці. Допоможуть розібратися і правильно відреагувати. Сьогодні у нас з порадами лікар-гастроентеролог, гепатолог, УЗД-експерт, член Асоціації гастроентерологів та дієтологів України Галина Сорочан.Пані Галино, ми з Вами зустрічаємося вперше. Розкажіть про себе для наших читачів. 

Мій практичний довід роботи у гастроентерології — 22 роки. Я працювала і в державній поліклініці, і в приватній, і дільничним лікарем, і гастроентерологом. Сьогодні, спираючись на знання і на багаторічний довід, маю власну справу. Я продовжую навчатися, освоювати нові, сучасні методи діагностики та лікування. Наука не стоїть на місці, і всі новації ми, лікарі, повинні спрямовувати на покращення здоров’я людей і на полегшення їх страждань. 

Давайте сьогодні поговоримо про приховані гастроентерологічні проблеми. Які знаки нашого тіла та прояви організму повинні послужити дзвіночком для звернення до гастроентеролога? 

Уявіть: ви почуваєтеся добре, ви активні, нічого не болить і не турбує. Аж раптом, звідки не візьмись — кашель або здуття живота, або раптом ви стали помічати, що катастрофічно втрачаєте волосся. Це — сигнали тіла, що всередині відбувся збій. Організм потребує  втручання, вимагає допомоги. Не ігноруйте! Це лише перші симптоми, які у подальшому можуть запустити цілий каскад хвороб. Часом вони можуть стати незворотніми. 

Тобто, якщо у роботі організму відбулися раптові зміни — це сигнал для походу
до спеціаліста? На що варто звернути увагу? 

Наприклад, ми можемо навіть не здогадуватися, що раптовий кашель — це ніяк не застуда, а прояви гастрентерологічних проблем, і візит до пульмонолога аж ніяк не врятує ситуацію. Сухість шкірного покриву може свідчити про порушення всмоктування кишківником мікро та макроелементів. Часто у дівчаток, які захоплюються дієтами, відбуваються порушення менструального циклу. Важливо знати, що гормональний фон жінки будь-якого віку напряму пов'язаний із харчуванням, і треба дуже серйозно до цього ставитися, аби мати змогу народити здорових дітей і своє здоров’я зберегти. Умисне скорочення вживання жирів призводить до їх дефіциту в організмі, а це впливає на роботу легенів.

В чому найбільш розповсюджені причини проблем з ШКТ? 

Здуття живота, порушення стула, закрепи або діарея, підвищене газоутворення і навіть зміна кольору обличчя — все це свідчить про початок гастроентерологічних проблем.
Найчастіше всі ці дискомфорти виникають через харчування, через його нераціональність, дисбаланс, неправильно вироблений стиль, відсутність культури харчування, неправильно підібрані продукти та страви. Можливо, ви просто надмірно їсте або вживаєте одноманітну їжу, що призводить до надлишку одних та нестачі інших вітамінів. Причиною може стати ритм життя — малорухливий, або ж навпаки — надмірні перевантаження. 

Спорт — це головний лікар, але продуманий, здоровий спорт. М’язи — це насоси нашого
організму, які працюють для його нормального функціонування. Потурбуйтеся, аби й насоси були у відповідній формі. Переїдання, фаст-фуд, хаотичні перекуси під час роботи або постійне неконтрольоване споживання їжі можуть спричинити серйозний збій, особливо, якщо такий спосіб харчування триває впродовж довгого часу. 

Ще один фактор — стреси. Пам’ятаєте — усі хвороби від нервів? І цей вираз себе  виправдовує. Левова частка гастроентерологічних питань пов’язана з неврологічним станом. Порушення сну, питного режиму — це пряма дорога до лікаря. 

Дуже часто проблеми зі шкірою, випадання волосся або акне ми лікуємо локально… Насправді, про що можуть сигналізувати ці прояви?

Це, напевне, найбільш розповсюджена помилка пацієнтів. З’явилися висипання на обличчі — біжимо до косметолога, випадає волосся — поспішаємо на прийом до трихолога, змінюємо шампуні та витрачаємо кошти на дорогі маски. Насправді ж, це знову ж таки сигнали про внутрішні «поломки» організму. Він благає, аби ви звернули на нього увагу, бо проблема уже точно не сьогоднішня. Якщо у вас ламається і випадає волосся — зверніть  увагу на кислотність шлункового соку. До речі, висока або низька її концентрація тягне за собою більш серйозні перебої у травленні. Це може бути порушення обміну заліза в організмі.

Чим небезпечне несвоєчасне звернення до лікаря для системи ШКТ?

Якщо ви вчасно заб’єте тривогу, то можна скоректувати ситуацію і вплинути на неї,  переглянувши харчування та ритм життя. Затягування може призвести до серйозного лікування — з крапельницями, уколами та пігулками, а то й оперативним втручанням. Тож, ще раз наголошую — не затягуйте і не запускайте!

Пані Галино, розкажіть про способи профілактики дрібних проблем ШКТ в домашніх умовах, щоб вони не переросли в серйозні захворювання.

Дуже важлива профілактика, яка можлива у домашніх умовах. Основа всього —  раціональне харчування. Згадайте правило долоньки — ваша порція разового прийому їжі  повинна вміщатися у вашу долоню — саме стільки потребує ваш організм.

Важливо дотримуватися питного режиму. Розрахуйте кількість води відповідно до маси  вашого тіла і не лінуйтеся випивати саме стільки. Побільше рухайтеся, не стресуйте, відпочивайте і не гребуйте здоровим сном. Ваше тіло, як і ви, попрацювавши, потребує відпочинку.

Розкажіть про методику діагностування, якою Ви користуєтеся?

Я використовую і УЗД, і ретельний візуальний огляд, аналізую скарги та вивчаю анамнез,
користуюся й іншими лабораторними та діагностичними методиками, в тому числі,  скануванням за допомогою створеного в Україні приладу Life Expert Profi Webwellness від Business Process Technologies, який допомагає визначити функціональний стан 47  органів та систем. Він має можливість проконтролювати засвоєння вітамінів та  мікроелементів вашим організмом, дефіцит амінокислот, визначити паразитарні інфекції.  Цей прилад дає дуже детальний звіт, який допоможе коректувати подальше лікування.  Більш того, за допомогою відповідної програми у вашому смартфоні налаштування  дозволять спрямувати магнітні частоти, які позитивно впливатимуть на кровотворні функції,  спрямовуватимуть їх на виведення паразитарних інфекцій та вірусів, бактеріальних хвороб.  Мій досвід роботи з цим портативним сканувальним центром та віртуальною клінікою  дозволяє бути впевненим у його позитивних функціях та рекомендувати його застосування. 

м. Одеса, вул. Б. Хмельницького, 24
дивитись на мапі

+38 (096) 918 52 94
Instagram:  @galina.gastrofeya
Cайт: https://lookme.icu/webwellness_galaxy