HEALTH

ПРО ПІЛАТЕС - СТУДІЇ

Fitness4You
Чи багато ви знаєте спеціалізованих студій Пілатеса? З великим обладнанням і що не меньш важливо з грамотними фахівцями? Я знаю! І вони є по всьому світу: в США, Австралії, Англії, Угорщині, Італії, ОАЕ і це далеко не весь список. Дуже приємно, що Україна в їх числі.

У столиці, тільки на базі університету Fitness4You, функціонують шість обладнаних студій! І хоча Дніпро ще починає рухатися в цьому напрямку, я вірю що найближчим часом і для нашого жителя Пілатес-студії будуть звичайною справою. Про те що таке Пілатес можна говорити годинами.

Мабуть в якості самого ємного визначення можна використовувати наступне: "Пілатес - це система фізичних вправ, розроблена Джозефом Х. Пілатесом, яка підкреслює збалансований розвиток всіх систем організму за допомогою одночасної і злагодженої роботи тіла, розуму і духу.» Сам творець називав свій метод «Контрологія» від слова «контроль».
Одним з головних завдань Пілатеса - навчити тіло рухатися ефективно, незалежно від того яким видом діяльності ви в даний момент займаєтеся: тренуєтеся, катаєтеся на гірськолижному курорті, прогулюється із хатньою тваринкою, одягаєте взуття або просто тягнетесь за чимось на верхній полиці. Так чи інакше все в нашому житті пов'язане з фізичною діяльністю.

Займаючись регулярно, крім загальновідомої користі від тренувань, Пілатес здатний нейтралізувати деякі проблеми зі здоров'ям, усуваючи накопичені в тілі згубні звички, тобто ті дії, які виконуються тілом неусвідомлено, механічно. Наприклад: стояти на одній нозі, дивитися вниз на екран телефону, сидіти «нога на ногу» і т.д. Тренування проводяться на мате і на спеціальному обладнанні: Cadillac (Кадиллак), Reformer (реформер), Wanda Chair (Стілець), Barrel, (Бочка), Spine Corrector (Коректор спини), та ін.
Тренажери розробив Джозеф Пілатес і аналогів їм в світі немає. Перші апарати з'явилися коли Пілатесу доводилося відновлювати рухливість хворих і тяжкопоранених людей, які повністю або частково втратили цю здатність. Він чіпляв всілякі пружини і планки так, щоб людина яка займається по його системі могла виконувати вправи прямо в ліжку. Результати були вражаючі! Що пояснює популярність цих тренажерів і сьогодні.

Устаткування є невід'ємною частиною Пілатес-студії. І першу таку Джозеф відкриває в США в 20-х роках минулого століття. Тоді найбільш частим видом заняття був так званий «Пілатес коло». Це означає що клієнт, який вперше прийшов до студії проходив кілька персональних занять, а потім по індивідуально прописанії програмі працював самостійно під наглядом тренера, переходячи від одного тренажера до іншого, разом з іншими учасниками «кола».
Такий вид тренування в студіях практикують і зараз у всьому світі. Але найчастіше і особисто мені більше до душі персональні заняття.

БродскаяОтже, що являє собою тренування в Пілатес-студії сьогодні?
Це індивідуально вибудуваний логічний ланцюжок вправ на маті і на тренажерах. Робота в студії не схожа ні на що інше! Вправи підбираються для кожного конкретного тіла в конкретний момент.
Адже ми по різному себе відчуваємо наприклад після гарного відпочинку або неспокійної ночі і т.д.
Завдяки певним властивостям тренажерів це не тільки можливо, але ще й надзвичайно цікаво, як клієнтові так і тренеру. Оскільки одні апарати сконструйовані таким чином що дають тілу опору, на них можна висіти, лежати, спиратися, відштовхуватися. Інші ж змушують тіло працювати опираючись пружинам, утримуючи баланс на нестабільних опорах.

Чи можна назвати Пілатес-студії новим трендом?
Якщо говорити про студії як про частину фізичної культури - ні, адже вони функціонують з початку минулого століття. Якщо ж врахувати ефективність і унікальність подібних закладів і те, що зараз, як ніколи, модно вести здоровий спосіб життя, то як Пілатес-тренер і засновник однієї з перших таких студій в нашому місті відповім однозначно: так!

Хочу закінчити статтю словами Джозефа Пілатеса, він говорив так про свою систему: «Контрологія (Пілатес) - це не набір утомливих вправ, а метод який дозволить відкрити життя для задоволення!».

Живіть в задоволення!