SPORT

ЯКЩО ПОЧАВ — ПЕРЕМАГАЙ! ВСІМ СПОРТ

борьба мужчині борятся

ЯКЩО ПОЧАВ — ПЕРЕМАГАЙ! ВСІМ СПОРТ!


Сьогодні в Дніпропетровській області більше 2000 людей займаються змішаними єдиноборствами. Цей спорт не має віку, бо серед спортсменів є 6-річні хлопчики і літні чоловіки. Та й
дівчат, які займаються ММА, сьогодні чимало. Цей спорт стрімко набирає популярності в країні,
і все голосніше та впевненіше заявляє про себе на увесь світ.
Про досягнення та плани федерації змішаних єдиноборств ММА України в Дніпропетровській області, про проблеми та задачі сьогодні поговоримо з віце-президентом федерації
Євгеном Бродським.

Євген Бродський
Євген Бродський

Євгене, розкажіть з чого почалась Ваша історія в спорті, про те, як Ви особисто  досягли нинішнього статусу?

Я дитина 90-х. Коли ми росли, кожен займався спортом, бо часи були нелегкі, і треба було  вміти постояти за себе, захистити близьких та друзів. Іноді лідерство ми здобували  кулаками, свою точку зору теж частенько доводилося відстоювати силою. 

Я починав з карате у шкільному спортзалі, потім перейшов на дзюдо, став займатися більш професійно. Коли мені було 13, моя родина  емігрувала за кордон, а там  професійний спорт став для мене матеріально недоступним. Тож, займалися з друзями  просто, де знаходили можливість. З того часу спорт став невід’ємною частиною мого життя. 

Пізніше я захопився боксом, вивчив цей вид спорту, і він припав мені до душі. Став тренуватися, правда на любительському рівні, боксував протягом багатьох років.  В 19  років став батьком, тож, довелося більше часу приділяти утриманню сім’ї, а спорт на той час не був тією сферою, яка приносила прибуток. Проте, старався завжди знаходити  час на тренування. Це прекрасний приклад дітям, для сина та донечки це мотивація, це  здоров’я, гарна форма та й спілкування з людьми, з якими ти на одній хвилі.

Професійним спортсменом не став. Проте, у дорослому віці не кинув цю справу, а став приділяти більше уваги розвитку та адміністративним питанням, бо хотілося бути  корисним області та країні у спортивній сфері. Так став одним із керівників федерації.

Дійсно, раніше багато хто вважав, що у спорті не має перспективи для  майбутнього. Тому ще в шкільному віці велика кількість дітей залишали спорт.  Яка ситуація сьогодні?  Чи може підростаюче покоління обирати спорт, як справу всього життя?

В нашому виді спорту все починається на аматорському рівні, згодом юнаки та дівчата  набираються досвіду, переходять у напівпрофесійну лігу, а вже в професійній лізі  підписуються контракти зі спортсменом. І я хочу сказати, що це контракти на досить великі  суми. Тому на сьогодні спорт — це не тільки модно, не тільки красиве та здорове тіло, а й  доволі прибуткова професія. Звісно ж, якщо віддаватись на всі 100. 

Якщо говорити про федерацію України прямо зараз — на якому місці в світі вона знаходиться? Наскільки, по-Вашому, зараз розвинені змішані єдиноборства в  Україні?

Насправді, 2021 рік став для нас урожайним на досягнення та перемоги. Радує те, що  наша дитяча збірна на Чемпіонаті світу стала кращою, обійшовши навіть корифеїв ММА —  Росію та США. І приємно усвідомлювати, що Дніпропетровщина зробила великий  внесок у цю перемогу — від області у світовому чемпіонаті брали участь п’ятеро  спортсменів, і вони показали досить високі результати. Та й взагалі, що може бути вищим  за чемпіонський титул на світовому рівні? Я думаю, що такі показники красномовно свідчать про роботу федерації і про підготовку спортсменів.

Нещодавно у Чехії на Кубку світу серед молодіжних та дорослих команд наша молодь теж здобула чемпіонський титул. Ми стали найкращими. Додам також, що у Празі член  молодіжної збірної, наш земляк Алі Аскіров став другим за результатом. 

Як Ви вважаєте, завдяки чому відбувся такий вагомий прорив?

Треба віддати належне тренерам. Підібралася кваліфікована тренерська команда, і вони  дуже стараються. Важливим моментом є те, що кожна область у себе влаштовує чимало  турнірів та чемпіонатів, завдяки чому спортсмени отримують багато практики та  підвищують свій змагальний досвід. Вони вчаться реально оцінювати свої можливості та  опановують психологію ведення бою з суперником. Одна справа тренуватися у колі друзів  зі своїм тренером, і зовсім інше, коли дивишся в очі супернику, а на кону — честь  колективу, який ти представляєш на змаганні. 

Яка роль держави у розвитку Національної збірної з ММА? Чи доводиться  приймати допомогу від приватних спонсорів? 

Я б сказав, що найбільша заслуга — це ентузіазм нашої команди та бажання зробити  ММА спортом №1, а за нашими спортсменами закріпити звання чемпіонів. І не менш  важливо — це зайняти нашу молодь корисною справою, забрати її з вулиці подалі від  сумнівних компаній та шкідливих звичок. Я вважаю, що головна проблема нашої країни  щодо розвитку спорту, і не тільки ММА — це низька популяризація та відсутність  інвестицій.  Про наші досягнення, про кращих спортсменів мало хто знає, і це прикро.

Які кроки здійснює Федерація для популяризації цього виду спорту?

Ми намагаємося, аби про нас більше знали, аби країна пишалася досягненнями наших співвітчизників. Ми робимо все, аби імена кращих спортсменів стали вдомими — по-перше, вони на це заслуговують, а по-друге, це приверне новачків до спорту. Ми тісно  співпрацюємо зі ЗМІ у цьому напрямку. Звісно, у тій же Америці перемогами спортсменів  живе вся країна, а у нас поки що цим цікавиться лише визначене коло людей.  Але я вірю,  що це поки що, ми впевнено розвиваємося. Західні та європейські країни вкладають у це  великі кошти, у нас, на жаль, головним рушієм є лише ентузіазм. Ми намагаємося, аби всі  чемпіонати були доступними для глядачів та любителів спорту. Ми проводимо змагання не  лише у великих містах, а йдемо у периферію, аби про цей спорт дізнавалося якомога  більше молодих людей та дітей. Ми вкладаємо багато сил у розвиток мережі клубів та  секцій, які були б доступними і територіально, і матеріально для батьків. До речі, сьогодні працює велика кількість безплатних секцій. 

Євгене, яку особисто Ви ставите ціль,  працюючи в керівництві федерації?

Як на мене, основна проблема сьогодні в тому, що чимало талановитих спортсменів,  досягаючи дорослого віку, залишає спорт. Я хочу, аби спорт був на все життя, аби він став  професією, засобом утримання себе та своєї родини, якщо ти талановитий та досвідчений.  І я зараз не про тренерство, а про лігу професійних спортсменів. 

Які плани у Дніпропетровської федерації на найближчий час?

Сьогодні ціль №1 — провести достойно Кубок міста, чемпіонат області, кубок півдня. В  цілому ж плани на ще більш високий рівень розвитку і тренерів, і спортсменів. І, звісно ж,  залучення ще більшої кількості молоді до занять змішаними єдиноборствами. 


+38(067) 737 90 54
Instagram
Facebook

Федерация ММА Днепропетровской области
Федерация ММА Днепропетровской области