SPORT

ЯКЩО ЙТИ У СПОРТ – ТО НАЗАВЖДИ

Сьогодні мати гарне, підтягнуте тіло мріють не лише жінки, а мати розвинені м’язи – мрія чи не кожного чоловіка. Хоча, як спорт, бодібілдинг був популярний ще за радянських часів. Сьогодні любов до будівництва свого тіла повернулася і набула шаленої популярності. Це не лише краса, це, перш за все, здоров’я. Персональний тренер «VIP» UBPF- federations, Judge, дієтолог, тренер збірної команди Дніпра з 15-річним стажем -Athletic physical, Sportmodel Іван Білов – особа відома серед бодібілдерів і тих, хто прагне покорити цей вид спорту.

Іване, з чого почалися Ваші кроки у великий спорт бодібілдингу?
Перший крок у спорт я зробив одночасно з першим дитячим кроком))) Інакше не могло бути, бо ріс у родині спортсменів. Батьки частенько брали мене на свої тренування, і мені нічого не лишалося, як потроху опановувати спорт. Спочатку візуально, а в 14 років тато рекомендував мені теж почати тренуватися. Були моменти, коли я, як і всі підлітки, відчував себе фізично не досконалим, тож намагався боротися зі своїми комплексами не депресією, а наполегливою роботою. Пробував бокс, плавання. І все ж таки бодібілдинг переміг. Пам’ятаю, як після перших тренувань буквально виповзав із залу, настільки важкими були для мене навантаження. Але мені подобалося спостерігати за змінами. Був навіть період самозакоханості))), коли форми вже були помітними. Такий етап свого часу переживають всі бодібілдери.

Тобто, в 14 років Ви свідомо стали займатися бодібілдингом?
Тоді я хотів стати тренером. У 2000 році, коли я починав, був величезний дефіцит інформації - як тренуватися, що можна, що не рекомендується. Мені доводилося по крихтах збирати потрібну інформацію, щоб тренуватися правильно, а не нашкодити. А потім, звичайно, хотілося поділитися набутими знаннями. Я завжди мав педагогічні задатки і лідерські якості. Буквально з перших тренувань я розумів, що для мене важливо не просто стати спортсменом, а й навчитися правильно вчити інших. Навчався в гірничій академії, спочатку освоїв технічну спеціальність, потім економічну. А вже згодом, за власним переконанням вирішив вступити в інститут фізкультури, на кафедру важкої атлетики. Я розумів, що для майбутнього тренера потрібна не лише практика, а й теорія.

Иван Билов


Коли настав той момент, що Ви перетворили своє спортивне захоплення в основне заняття?
Я просто відчув, що, якщо я так викладаюся в залі, то моє захоплення повинно стати моєю основною діяльністю, яка б приносила дохід. Я дорослішав і розумів, що захоплення, яке тільки забирає, мені не потрібно. Мені потрібна віддача, і я знав, що в моєму випадку це можливо. Тому залишив в і серйоз зайнявся тренерством.

Пам’ятаєте свій перший тренерський день?
Це було давно))) Я в 11 класі, 17 вересня, зал у напівпідвальному приміщенні, робота у вечірній час, 5 днів на тиждень. І так впродовж року, поки не вступив до ВУЗу. Мене взяли на тренерську роботу, бо я сам тренувався в цьому залі і вибір власника був свідомим – він бачив мої здібності і результати.


Розкажіть про свої досягнення.
Чемпіонат України - 2011, 2012, 2013 років. Це якщо говорити про масштабні. Але найбільш хвилюючий був кубок Дніпра з бодібілдингу в 2011. У мене був величезний тренерський досвід, а як учасника змагання - я був практично новачок. Знав теорію, але практики було мало. Крім того, мені, чинному тренеру, теж знадобився наставник. Титулований досвідчений тренер в останній момент відмовився по ряду причин. Але! Це зробило мене ще сильнішим, і я потрапив до півфіналу. Мене це надихнуло. І вже на чемпіонаті України я став фіналістом. Далі - більше, тому що успіхи не дають зупинятися.

А що скажете про тренерські результати?
Таких дуже багато. Це багаторазові чемпіони України, Європи і вже навіть світу. Це 50 кг скинутої і не набраної згодом ваги у багатьох людей. Це здоров’я моїх клієнтів!

Як тренер, який вид тренувань любите найбільше?
Дуже подобаються відновлювальні, реабілітаційні тренування. Подобається бачити відродження людини. Для цього я освоїв багато знань про фізіологію людини. Потім був період, коли подобалися суто спортивні тренування, потім допомагав боротися із зайвою вагою. Мені цікаво все спробувати. Це досвід, це знання, це результати інших людей, які мене радують. Але! Я дотримуюсь принципа, що спорт повинен приносити користь здоров'ю. Не варто тренуватися на знос, зі шкодою для здоров'я тільки заради результатів.

Іван Білов

Сьогодні Ви – чи не найдорожчий та найзатребуваніший тренер у Дніпрі. До Вас черга, аби стати Вашим підопічним. Якими методами вдалося цього досягти? У чому секрет популярності?
Я прагну дати своїм клієнтам те, чого на початку кар’єри не вистачало мені. Знань і правильного підходу до будови свого тіла.
Спочатку тривала бесіда. Я повинен зрозуміти людину, її проблеми і можливості. Я повинен знати про неї все! Я маю на увазі стан здоров'я. Без лікарських довідок я не візьмуся тренувати жодну людину!
Я люблю своїх клієнтів. Але вимагаю беззаперечного виконання всіх рекомендацій.
Плюс психологічні інструменти. Адже важливо змінити і мислення людини. Я завжди ставлюся до підопічних так, як хотів би, щоб ставилися до мене.

Наскільки важливо для спортсмена харчування?
Не можна тренуватися і при цьому неправильно харчуватися. Це аксіома.
Я сертифіцирований дієтолог. І головне, з власною практикою. Мало знати, що правильно споживати спортсменам. Потрібно все це спробувати на собі, адаптувати під певний вид спорту. Тому я стовідсотково впевнений у своїх знаннях.
Візьмуся тренувати тільки тоді, коли людина погодитися на мої умови - робиш все, що я скажу. Тільки так. А кращими контролерами дотримання нашої угоди стануть ваги і сантиметр. І очі підопічного!

Що у планах Івана Бєлова? Адже сьогодні Ви досягли того рівня, що могли б відкрити власний заклад, де б тренували людей.
Я задоволений тим, що маю. Я щасливий. Ми з дружиною займаємося кожен улюбленою справою, у нас підростає дочка, яка теж намагається проторити собі дорогу у спорт.
Крім того, менеджерська, адміністративна робота відніме у мене тренерську. А я цього не хочу. Я люблю свою роботу, люблю своїх клієнтів. І хочу передавати їм свої знання і свій досвід.