HEALTH

Я ЗНАЮ, ЯК ДОМОВЛЯТИСЯ ЗІ СВОЇМ ТІЛОМ.

Трудова діяльність і здоров'я, повна завантаженість на роботі і прекрасний зовнішній вигляд — поняття, на перший погляд, здавалося б, несумісні. Але! Якщо мова йде про захоплення своєю роботою, коли труд в радість і приносить моральне задоволення, коли основна занятість ще й доповнюється творчістю, плюс грамотний підхід до харчування, робота над своїм тілом і дисципліна — то ці речі чудово поєднуються, більш того, дають хороші плоди.

Каріна Плай — на сцені з 1993 року. Поп-рок співачка, композитор, продюсер, піаністка, телеведуча, фотомодель, лауреат, учасник та почесний член журі багатьох міжнародних та всеукраїнських фестивалів, телеексперт, педагог із вокалу, режисер, журналіст, член Спілки діячів естрадного мистецтва України, у 2019 увійшла в ТОП-100 всеукраїнського рейтингу «Краса і гордість України» і наш добрий знайомий — лікар-кардіолог вищої категорії, член Національної медичної палати України, увійшов у ТОП-100 найвпливовіших чоловіків Київщини за Національним рейтингом 2020 року, експерт зі східної медицини — Володимир Воликов. Наші гості, як ніхто інший, знають секрет відмінного самопочуття й успіху.

Володимире, одразу давайте відкриємо карти. Ви — лікар-кардіолог … і раптом будемо говорити з Вами про творчість, тим більше, в тандемі з відомою співачкою. Як Ви пов'язані з шоу-бізнесом, з вокалом? Поділіться історією свого знайомства і співпраці з Каріною.
Ім’я Каріни я знаю ще з часів тріумфального початку її кар’єри.
Я тоді був студентом — пристрасним фанатом співачки. А от зустріч і знайомство реальне життя подарувало нам аж за чверть століття. Це сталося на студії звукозапису. Мій друг — її власник. Саме він покликав мене і, виходить, влаштував цю зустріч). Там ми і познайомилися, Каріна дізналася, що я теж пишу тексти і музику, і поступово ми вирішили зробити щось спільно. І вона, і я любимо експерименти, тому для нас це був цікавий новий досвід.

Яким був перший результат вашої спільної творчої співпраці?
Ми маємо дві спільні пісні «А у війни немає каяття» і «Друзі». Це історія про справжню дружбу і крик душі про безглуздя війни.

Каріно, я не дарма говорила, що крім Ваших творчих талантів Ви ще й володієте талантом зберігати красу і молодість. І це наша головна сьогодні тема. Що є для Вас найкращим помічником у цьому?
Напевне, мій головний помічник — це досить зухвала (як для жінки) сміливість бути собою в усіх ситуаціях і трішки самоіронії. Я ніколи не приховую свій вік, навпаки, бачу цінність та переваги присутності життєвого досвіду... Усі життєві непрості ситуації намагаюся не просто пережити, а переосмислити і чомусь у них навчитися. На всі проблеми ставлю питання не «За що?», а «Чому?» — відчуваєте різницю? І вже давно зрозуміла, що далеко не все виключно у наших власних руках, тому з великою повагою ставлюся до того, що мені дарує доля.

Основне моє правило — знаходити позитивні сторони навіть у негативному, вміти насолоджуватись моментом, цінувати звичайні приємні дрібниці, якомога частіше щиро посміхатися усьому, що радує, та цікавитися життям. Усім у житті, що подобається. Набувати нового досвіду, тобто вчитися, вчитися і ще раз вчитися, і це дає відчуття постійної молодості). Людина, яка прагне гармонії в душі та відчуває інтерес до життя, завжди буде красивою і молодою.

Яскравий приклад — Володимир. Крім того, що він успішний лікар, він бере від життя по максимуму. Захоплюється кінним спортом, пише вірші, музику, малює картини, займається східною медициною, і у нього ще безліч захоплень. Так от, це і є рецепт молодості і краси — пізнавати життя і смакувати його. Сценічна діяльність — це, напевно, відсутність режиму, робота без вихідних, постійні переїзди і мінливі умови життя.

Як Вам вдається стежити за своїм здоров'ям і зовнішнім виглядом?
Я завжди жартую: «Я красива, навіть коли зовсім некрасива!». Це я про те, що треба, навіть коли тобі щось не подобається у дзеркалі, любити себе. Це складно і незрозуміло звучить, але в моєму розумінні означає ось що: захищати від усіх негараздів (у тому числі і від власного самоїдства) ту маленьку дитину, яка є і живе у кожному з нас. Для цього просто пригадайте себе маленького, якісь важливі дрібнички з дитинства, якісь радості, болі, слізки, невдачі, перемоги — усе дуже важливе і тепле. І подумайте, що ви ж і є — ця дитинка, яка пройшла такий серйозний і непростий життєвий шлях до нинішнього дня, досягла того, що зараз є і має. І усе це дуже непросто. І вона ну точно, 100 відсотків вартує вашої любові, підтримки і теплоти. От так я розумію фразу «любити себе».

Так от, ніяка косметика і дієти не дадуть такого результату, як дружба із собою — щира і чесна дружба. І для мене ця дружба полягає у вмінні домовлятися і шукати компроміси.

Вміння домовлятися — це взагалі один з найважливіших принципів у житті. І виглядає це, в моєму випадку, приблизно так: тіло дуже хоче тістечко. Але ж я хочу бути стрункою! От я і домовляюся з власним тілом, мовляв, добре, їмо тістечко, але сьогодні замість 50 присідань робимо 100, гаразд? Якщо тіло погоджується на такі мої умови — баланс знайдено! Звичайно, до таких ситуацій я підходжу із гумором, але ж принцип балансувати і тримаґтися у рамках діє завжди. Повністю себе тримати у суворих рамках «не можна» — не працює, а лише викликає стрес, а навіщо він нам? Тому можна все, але за все треба буде заплатити фізичними вправами або чимось дуже корисним для здоров'я.

Поділіться секретом «зоряного» харчування. Що входить в раціон красивої і здорової жінки?
Ви знаєте, коли артист у гастрольному турне, він і фізично, і нервово дуже виснажується. Я, наприклад, за сольний виступ запросто скидала по півтора кілограми. Тому, повірте, важко дотримуватися здорового збалансованого харчування. Просто кажучи, вже не до того. Можливо, саме тому, як компенсація, хочеться побалувати себе чимось не завжди корисним. Кожен обирає свої пріоритети. Та мій принцип все той же — тримати баланс між приємним та корисним і не вдаватися у крайнощі. Я — м'ясоїд, але у мій раціон також входять і овочі, і фрукти, особливо я люблю заміняти шоколадні цукерки сушеним манго та сухофруктами.
Це дійсно дуже смачно. Але часом і у тортиках собі не відмовляю, при цьому збільшуючи спортивні навантаження.

Володимире, а як ось таке «непостійне» життя може позначитися на здоров'ї? Чим компенсувати?
Каріна висловила золотий принцип східної медицини: баланс у всьому — це панацея. Крайнощі ні до чого хорошого не приводять. А якщо говорити про такий інтенсивний «гастрольний» режим, то варто давати нашій нервовій системі періодичний відпочинок. Важливий сон — здоровий, комфортний і вчасний. І повторюсь, якщо задовольнили душу, то зробіть корисне для тіла. Але у жодному разі не докоряйте собі за те, що дали слабину. «Покарайте» себе спортом! Від цього буде ще більше користі.

Каріна: Я теж хочу віддати свій голос на користь сну. І не просто сну, а сну у чистому повітрі і добре зволоженому приміщенні. Саме тому я вже давно користуюся зволожувачем повітря і взимку, і влітку, особливо вночі. Це позитивно впливає і на нерви, і на шкіру, і на волосся, і на колір вашого обличчя. І ще один нюанс — якщо будильник, то приємна і улюблена мелодія, якщо замислюєтеся про ранкову гімнастику, то починайте робити її прямо у ліжку — просто потягніться, розтягніть м'язи, трошки напружте їх, потримайте так декілька секунд, відчуйте таким чином своє тіло, і вже після цього потихеньку можна вставати. І женіть усі негативні думки, турботи. Осмислено та спеціально відкладіть їх хвилин на 20-30, доки приводите себе до порядку. До речі, гімнастику типу присідань, нахилів і т.п. можна продовжити і під час того, як гріється вода для кави або чаю, прямо на кухні. Я так роблю, це аж 3-5 хвилин. Але це дає мені можливість відчути себе майже спортсменкою), та і тіло мені вдячне.

Володимир: Прокинувшись, не розплющуючи очі, посміхніться — цим ви відправите імпульси добра у свій мозок і дасте собі заряд позитиву на увесь день. Користуючись нагодою, хотілося б трохи дізнатися про ваші творчі плани.

Що плануєте на найближче майбутнє у творчості?

Каріна: У мене зараз період переосмислення. Принципи роботи у шоу-бізі кардинально і стрімко змінилися за декілька років. Те, що працювало років 10 назад, зараз не працює взагалі. Перехід в інтернет, цифра, нові технології не тільки у творчості, а й у просуванні музичного продукту — це дуже важливо, і як виявилося, зовсім непросто. Але, зізнаюся, як всі творчі люди, я намагалася цієї сторони медалі уникати. Тепер от змушена наздоганяти. Без цього — ніяк. Але й творчість не стоїть на місці. За останні 5 років записано багато нових пісень, скоро виходить у світ черговий альбом... Це поп-рок. Глибокий, не зовсім романтичний, він відповідає нашому часу... Тож я, як і раніше, ціную зміст більше, ніж форму, тому супер трендово-модною я не буду точно. Краще буду «назавжди».

Володимир: Для мене шоу-бізнес — взагалі інша планета. Я вдячний Каріні, бо вона багато чому мене навчила. Я не збираюсь зупинятися і буду радий, якщо ми продовжимо творчий тандем. 

+38 (096) 184 34 32

https://www.facebook.com/ vladimir.volykov