SPORT

РУСЛАН РОТАНЬ

Руслан Ротань
Руслан Ротань - український футболіст, напівзахисник, тренер. Асистент головного тренера ФК «Олімпік». У складі збірної України дійшов до чвертьфіналу чемпіонату світу - 2006. Фіналіст Ліги Європи - 2015 у складі «Дніпра». Окрім того, Руслан Ротань – батько п’ятьох дітей. Завершивши кар'єру гравця, легендарний футболіст написав книгу про свою кар'єру, футбольних друзів і ФК «Дніпро», 100-річчю якого він і присвячує цю працю.

Ми поспілкувалися з футболістом та тренером за філіжанкою кави та дізналися багато цікавого з життя Руслана Ротаня.

Руслан, чи правда, що Ви завершили кар’єру футболіста?
Потрібно сказати вже офіційно - я завершив кар'єру і перейшов на тренерську роботу. Сьогодні я помічник головного тренера в футбольному клубі «Олімпік». Я сам прийняв таке рішення.

Щодо Вашої нової книги: кому присвячуєте, та де її можна придбати?
Презентація книги пройде 12 грудня в Дніпрі. Вона випущена у розмірі 2000 примірників, і її орієнтовна вартість буде складати 450-470 гривень. Придбати книгу можна буде он-лайн. Я присвятив її своїй родині і футбольному клубу «Дніпро», який відзначає своє 100-річчя. Ця легендарна команда залишилася в моєму серці назавжди, і хочеться, щоб пам'ять про неї жила. Хочеться вірити, що клуб, заради слави якого покладено стільки люблячих сердець і стільки життів, відродився. Бренд «Дніпра» знають у всій Європі, не можна дати канути в минуле такій команді.

У футболі Ви з шести років. Чим відрізняється дитинство звичайного хлопчика від дитинства футболіста?
Для мене футбол – це все моє життя. Ще змалечку любив цю гру, адже мій батько – професійний гравець у минулому. Мені завжди хотілося бути схожим на нього. Саме тому ми з ним часто грали у футбол. Окрім того, я займався лижним спортом, волейболом, баскетболом та навіть хокеєм. Батько був моїм натхненням та прикладом. Я ніколи не намагався пропустити тренування, завжди поспішав грати з великим ентузіазмом. Тепер прийшла моя черга навчати дітей. Зараз я беру з собою дітей на тренування та бачу, як блищать їх очі. Для мене це – найважливіше, що є.

Трохи про Ваш графік. Чи важко поєднувати кар’єру, сім’ю та відпочинок?
Взагалі, у мене дуже насичений та цікавий графік. Я ніколи не сиджу, склавши руки, - тренування та виїзди на турніри забирають багато часу. Мені це подобається, це цікаво, але хотілося б більше часу присвячувати сім’ї. Футбол і сім’я – це все моє життя. Мій син та старша донька - футболісти. Я бачу в них себе.

Кажуть, що професійний спорт ставить хрест на здоров’ї. Чи підтримуєте цю точку зору?
Ні в якому разі. При правильному підході – завжди приносить велику користь. Так, бувають травми. Але в наш час і з нашим рівнем медицини майже все можна вилікувати. Тим паче, основні травми футболістів. Звичайно, професійний спорт – травмонебезпечний, але при правильному підході – ризики мінімальні.

Розкажіть більш детально про академію футболу Ротаня та Зозулі.
Футбольна академія здійснює спортивну підготовку та організацію дозвілля дітей віком від 6 до 10 років. Навчають та тренерують майбутніх чемпіонів футболісти, які мають ігровий та тренерський досвід у професійних футбольних клубах. Академія має сучасну матеріально-технічну базу у восьми філіях. Ми даємо будь-якій дитині шанс спробувати себе та зрозуміти, чи до душі ця справа. Талановиті діти отримують можливість розвивати свою спортивну кар’єру далі. Коли в мене є можливість, обов’язково стараюся потренуватися разом з дітьми. Це приносить велике задоволення та користь.

Який гол для Вас найвизначніший?
Напевне, гол у Фіналі Ліги Європи у 2015 році та гол у ворота збірної Казахстану на останніх секундах матчу у відбірковому циклі чемпіонату світу 2006 року. А взагалі, всі матчі та голи для мене значні та незабутні.

Чого найбільше бажаєте на сьогодні і до чого прагнете?
Моя головна ціль – бути хорошим батьком. Хочу більше часу приділяти дітям, бути поряд, підтримувати їх. Ще одна мета – передати свій досвід юним футболістам, адже вони – наше майбутнє та майбутнє України.