SPORT

СПОРТ З ХАРАКТЕРОМ АБО ЯК СТАТИ ЧЕМПІОНОМ

Сергей Самойленко
Зізнаємося собі, що завжди з неприхованим захопленням дивимося бійцівські поєдинки, а чоловіки, які займаються змішаними єдиноборствами, здаються непереможними і здатними захистити від будь-кого і будь-чого ... У Дніпрі сьогодні більше 30 спортивних клубів ММА. Але спортивний клуб «Леон» по праву вважається кращим і за роки своєї діяльності жодного разу не знижував планку. Мабуть, вперше героєм сторінок нашого журналу став представник такого мужнього виду спорту, суто чоловічого, на наш погляд, хоча сьогодні і жінки займаються ММА. Президент клубу «Леон», більш того, віце-президент Національної федерації змішаних єдиноборств ММА Сергій Самойленко . Поговоримо про змішані єдиноборства, про молоду федерацію, про дніпровський клуб і про плани його Прези - дента на майбутнє.

Але почнемо з витоків, з юності нашого гостя... Хотілося б поговорити трохи про Вас, як особистість. Як так склалося, що Ви стали віце-президентом Національної федерації змішаних єдиноборств ММА України?
Скажу відверто, це не було моїм рішенням, так вирішило суспільство, ситуація всередині Федерації і спортивні стосунки між її членами. Ви знаєте, в Україні чимало клубів, які займаються змішаними єдиноборствами, і політика кожного залежить від багатьох факторів та регіону, де він знаходиться. Якщо відмотати стрічку моєї спортивної кар’єри назад, то перед Президією Національної Федерації була обласна, аматорського напрямку, яку я очолював. А в Дніпропетровську обласну потрапив з метою просування інтересів свого клубу, своїх хлопців. Бо інтереси моїх підопічних — це мій пріоритет. Оцінивши мою роботу в області мене було обрано членами федерації у Президію Національної, і я горджуся цим.

ММА Днепр


Якими видами спорту займалися в дитинстві, і чи змінилися Ваші пріоритети у спорті сьогодні?
В юності, в шкільні роки завжди був у спорті, спробував багато напрямків — і класичну боротьбу, і дзюдо, і фехтування… пробував, мабуть все. На жаль, у Союзі ще не було такого поняття, як змішані єдиноборства, тоді це були просто вуличні бої. Я радий, що тепер є ММА, і своєму спорту я не зраджую.

А в чому ж таки особливість змішаних єдиноборств?
Особливість, якраз у змішаності. Цей вид спорту об’єднує у собі багато інших, і, на мій погляд, якраз ця особливість дає шанс багатьом досягти успіху. Бо тут можна поєднати свої вміння в окремих напрямках. Крім того, це один з небагатьох видів спорту, де можна брати участь у змаганнях і досягати чемпіонства навіть у зрілому віці.

Повернемося до Федерації ММА, яка поряд з іншими відносно молода для нашої країни. Розкажіть трохи про неї.
Федерація, можна сказати, зовсім юна, народилася у 2012 році і заснована вона була любителями з різних областей за ініціативою харківських активістів ММА. Всі ми виросли на бойовиках, фанатіли від Брюса Лі, Дона-Дракона-Вілсона. Але реалії не такі яскраві. Дійсно, у нашій країні важко побудувати систему, важко досягти офіційного статусу і високого рівня без сторонньої допомоги. Перші наші турніри проходили в орендованих спортзалах шкіл, у маленьких клубах. Потроху ми росли — і за рівнем, і кількісно, і от уже 8 років проводимо Кубки, Чемпіонати України, беремо участь у змаганнях європейського рівня, і навіть світового. І треба сказати, досить успішно.

Федерация ММА


Тобто, змішані єдиноборства, можна так сказати, з вулиці прийшли у легальний спорт?
Я б сказав не так. Навпаки, якщо спортсмени свого часу досягли якихось висот в інших видах спорту, наприклад, у боксі, дзюдо та інших, то це запорука успіху в ММА. І у досить дорослому, як для спорту віці, у 25-30, і навіть 40 років. А щодо офіційності цього виду спорту, то, напевно, так і є. Нам поступово вдалося систематизувати його і винести на такий собі «цивілізований» рівень, аби мати змогу показувати свої результати, розвивати спортсменів.


На Вашу думку, держава в достатній мірі підтримує спорт сьогодні? Щоб Ви змінили в даній системі?
Радий відзначити, що в останній час держава зробила крок назустріч спорту і розвитку спортсменів. Це великий прорив, хоча і недостатній. Ми добилися того, аби Міністерство молоді та спорту включило ММА у навчальний процес, тож, тепер в ДЮСШ є тренери зі змішаних єдиноборств, тепер є державна підтримка спортсменів. Я вважаю, що це велике досягнення, бо ми вийшли за рамки приватних клубів та шкіл, і значить, що ММА став доступнішим для бажаючих ним займатися. На жаль, ми не є олімпійським видом спорту, хоча вперто крокуємо у цьому напрямку. Це складно, але я вірю, що за 5-7 років ми таки потрапимо в олімпійську сім’ю. Це дасть нам нові можливості для розвитку – стипендії для спортсменів, тренувальні бази, додаткові школи.

Як виникла ідея створення СК «Леон»? Чому саме таке ім'я носить цей клуб?
Як корабель назвеш, так він і попливе. Лев — цар звірів — і цим все сказано! Створювали клуб для себе, для обмеженого кола. Поступово стали приходити діти, що живуть поряд, потім підтягнулися їх друзі. Ми зрозуміли, що «виросли» з рамок любительського рівня, і незабаром вже стали учасниками міських змагань.

СК Леон


«Леон» — для кого він створений? Хто ваші вихованці?
13-14 років, уже існуючий рівень спортивної підготовки, самодисципліна і бажання реалізуватися – це критерії, аби стати нашим вихованцем. Спорт досить травматичний, не для слабкодухих, важкі щоденні тренування, дієти, життя у постійному тонусі, саме тому зовсім юним не рекомендуємо займатися ММА. Наші учні — це хлопці, які хочуть бути справжніми чоловіками і успішними спортсменами. Тут проходили школу чимало вихованців, які сьогодні мають звання майстрів спорту з багатьох видів, входять в Національні збірні з ММА, самбо, комбат джиу-джицу. До речі, один із наших учнів два роки поспіль ставав Чемпіоном світу і отримав звання Майстра спорту міжнародного класу.

Під вашою егідою проходить проект «Ліга майстрів». Яка ідея цього проекту, і що він дає спортсменам і його учасникам?
Маючи досвід у тренуваннях, ми зробили висновок, що на певному етапі, коли спортсмен уже досягнув високого рівня майстерності, йому стає затісно в існуючих рамках, і він уже не може конкурувати з початківцями. Йому вже треба більш сильні суперники. Це як система освіти: початкова школа, середня, вища… Це свого роду підвищення планки. Це вже робота на особистий результат, на показові, яскраві бої. «Ліга майстрів» — це вже змагання професіоналів, еліти ММА.

До чого готуєтеся і чим будете дивувати Дніпро і Україну у наступному році?
В умовах карантину головне — не зупиняти тренувальний процес. Цього року через епідемію відмінилося багато змагань, але ми готуємося і розраховуємо у наступному досягти вагомих успіхів на європейському ринзі. Тобто, 2021 — рік підкорення Європи.
І я вірю в наш успіх!

НАТИСНІТЬ ЩОБ ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО ІНТЕРВ'Ю