MEDICINE

Людмила ОСАУЛЕНКО: «МИ ЗНАЄМО, ЯК ДОПОМОГТИ ВАМ І ВАШІЙ ДИТИНІ».

Людмила Осауленко
Героїнею нашої рубрики стала людина з цікавою та важливою професією у сучасному світі – Людмила Леонідівна Осауленко – засновниця центру «Томатіс Дніпро». Вона має величезний досвід роботи логопедом-дефектологом, до неї зверталися і досі звертаються батьки особливих дітей. Тому вона не з чуток знає як працювати та головне, допомагати дітям, які мають проблеми інтелектуального, психологічного розвитку та порушення моторики. Саме на практиці Людмила Леонідівна зрозуміла, що традиційні методи не завжди можуть забезпечити позитивну динаміку. Вони, як правило, працюють в основному з симптомами, а не з першопричиною. Пошуки ефективних методів привели нашу героїню до інструментів з нейропсихологічним підходом. Сьогодні нам випала честь поговорити з нею про найголовніше в допомозі дітям з особливими потребами.

– Людмило, обговорімо проблеми розвитку дітей, що найчастіше хвилюють батьків.
– Сьогодні до нашого центру звертаються як батьки особливих дітей, так і дорослі, які також відчувають труднощі. Тому ми спокійно працюємо з дорослими та дітьми всіх вікових груп та з усіма проблемами. Найчастіше мова йде про логопедичні відхилення, нейропсихологічні аспекти, виснаження та труднощі у навчанні. Ми працюємо з батьками та дітьми, які схильні до стресу, та надаємо професійну допомогу дітям з аутизмом і затримкою психічного розвитку. Але хочу зазначити – найоптимальніше звертатися за допомогою на ранніх стадіях розвитку дитини. Це сприятливий час для діагностики рівня розвитку та практичної допомоги при наявності особливостей.


– Які саме проблеми може вирішити нейрокорекція?
– Нейрокорекція має позитивний вплив на нервову систему дитини. Вона спрямована на розвиток «проблемних» та «відстаючих» функцій головного мозку, які виявляються в процесі обстеження. За допомогою нейрокорекціі можна компенсувати порушені функції головного мозку або іншими словами «дорозвинути» їх, а саме мислення, сприйняття, пам'ять, увагу і т.д. Нейрокорекція показана дітям, які страждають на аутизм, затримку психічного та мовного розвитку, порушення мови, письма, читання, синдром дефіциту уваги та гіперактивності, ДЦП та інші розлади ЦНС, а також мають проблеми у навчанні різного характеру.


– На що батьки повинні звертати свою увагу для виявлення подібних порушень? – Як би це не звучало банально, але на все потрібно звертати увагу. На можливість дитини тримати зоровий контакт, на реакцію дитини, коли до неї звертаються, на проблеми поведінки. Спостерігати, чи розуміє дитина вашу мову, чи може виконувати інструкції, чи вдається їй взаємодіяти з вами та людьми, які її оточують. Сучасні батьки часто інтуїтивно відчувають наявність проблеми та поспішають за кваліфікованою допомогою до фахівця. Тому у своїй роботі ми нерідко запрошуємо маму й тата бути присутніми на заняттях для того, аби навчити взаємодіяти їх з дитиною.

– Людмило, у вашому центрі застосовано багато ефективних методик. Звернімо увагу на роботу методу TOMATIS.
– Із задоволенням! Для мене Tomatis®-терапія – це один з найефективніших та потужних інструментів впливу на процеси сенсорної інтеграції та весь організм в цілому. Завдяки терапії дитина вчиться сприймати інформацію, формує комунікативні навички. Сфери застосування методу Tomatis® дуже різні: порушення поведінки та уваги, затримки в мовному та психомоторному розвитку, гіперактивність і дефіцит уваги у дітей, комунікативні розлади, емоційні й афективні розлади. Тому даний метод займає важливе місце для досягнення гармонійного розвитку дитини.


– Нерідко в процесі навчання у школі діти різко відмовляються щось робити, наприклад, читати, рахувати. Можете сказати, про що це свідчить?
– Дуже часто подібні випадки відносяться до тих дітей, чиї батьки прагнули зробити з дитини генія в 4 роки. Раннє вивчення абетки, читання, навички писання і т.д. Саме так розвивається зниження пізнавальної активності, через те, що батьки дуже рано включають роботу лівої півкулі головного мозку у дитини. Ці компетенції краще за все вводити з 5,5 років. Головне завдання дитинства, на мій погляд, вдосталь награтися, набігатись, намалюватися, натанцюватись без рамок, шаблонів… Тому я закликаю батьків дарувати своїм дітям ДИТИНСТВО!

– Що ж, тут доречно поговорити також і про кінезіологію, яка набирає обертів.
– Це надзвичайно цікава та актуальна в наш час тема. Кінезіологія являє собою екологічний метод допомоги та самодопомоги для дорослого та дитини в будь-якій стресовій ситуації. Сьогодні у світі спостерігається інтенсивне раннє старіння мозку, яке вимагає вже від кожного з нас своєчасної профілактики! У нашому центрі фахівці можуть навчити вас простим і, найголовніше, дієвим технікам самодопомоги. До таких відноситься і гімнастика, яка допомагає сконцентруватися, розсіяти стрес і бути в тонусі для подальших дій. Людина – це цілісна система. І підтримувати у ній необхідно кожну деталь! Ми вдосконалюємо свої знання щодня, знаходячи все нові та нові можливості для надання швидкої, якісної та ефективної допомоги кожному, хто її потребує. Все у наших і ваших руках, тому ніколи не опускайте їх. Та знайте, що з кожної ситуації можна знайти вихід, а ми вам у цьому допоможемо! Дякую!


Ми вдосконалюємо свої знання щодня, знаходячи все нові й нові можливості для надання якісної, швидкої та ефективної допомоги. Все в наших і ваших руках!

НАТИСНІТЬ ЩОБ ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО ІНТЕРВ'Ю