СУЧАСНА АЛЬТЕРНАТИВА ГІПСУ
Давно лишилися в минулому методи посттравматичної реабілітації, коли людина тривалий час носила незручний гіпс, відмовляючись від елементарних життєвих потреб, а потім ще довго вчилася заново рухатися. Сьогодні наука, орієнтуючись на потреби людей жити на повну, навіть якщо виникла тимчасова проблема зі здоров’ям, дає цю можливість, розробивши сучасні види мобілізації. Саме про це нам розповість кандидат наук, спеціаліст Центру ортопедичної реабілітації «Майстерня руху», головний реабілітолог, ортезист Тарас Заморський.
Геть важкий та незручний гіпс!
Сьогодні в Україні доступні різноманітні полімерні матеріали, які слугують для лікування переломів та розтягування суглобів замість гіпсових пов’язок. Пластики, синтетичні бинти і сітки успішно застосовують при виготовленні ортезів та фіксуючих засобів для лікування ДЦП, ревматоїдного артриту, неврологічних захворювань, посттравматичних та постопераційних станів в травматології та ортопедії. Легкі штучні матеріали використовують також для виготовлення допоміжних засобів самообслуговування.
Кожен тип матеріалів має свої переваги і недоліки, різні властивості та показання відносно патологій, а також потребує специфічних знань і навичок у використанні. Але очевидно одне — це набагато зручніше для пацієнта і значно дієвіше у лікувальних та реабілітаційних цілях. Звісно, за умови грамотного застосування цих матеріалів. Фахівці- ортезисти, фізіотерапевти та ерготерапевти Центру ортопедичної реабілітації «Майстерня руху» мають досвід виготовлення ортезів з сучасних матеріалів та моделювання індивідуальних ортезів для стопи.

Легко, зручно і корисно
Ми використовуємо легкі сучасні матеріали - полімерні бинти, HМ сast, Splint-шини та низькотемпературні пластики.
Полімерні бинти накладаються на весь період лікування. Перед накладенням ортезу на кінцівку одягається бавовняна панчоха, і для посилення комфорту пацієнта намотується вата у вигляді бинта. На увесь лікувальний період також накладається сітка з полімерних матеріалів HМ сast . Її особливість в тому, що цей матеріал має обмеження типорозмірів і навантаження. Перед накладанням на кінцівку одягається товста синтетична панчоха, існують певні обмеження щодо водних процедур.
Splint-шина — це полімерний матеріал, що запакований в синтетичний рукав. Накладається, як шина, кріпиться еластичним бинтом. Застосовують на нетривалий термін або в перші дні після травми. З такою шиною пацієнту теж доведеться відмовитися від водних процедур.
Найбільш зручні і не обмежують людину від контакту з водою ортези зі спайдеркасту. Це сучасні низькотемпературні пластики, дуже зручні у процесі накладення і у подальшому використанні. Їх застосування не вимагає додаткового ущільнення, більш того, вони «дихають», бо перфоровані, швидко сохнуть після перебування у воді. Я б сказав, що це універсальний матеріал — можливе виготовлення зйомних виробів, які кріпляться липучками «велкро» або застібками-блискавками, що дає можливість пацієнту за потреби їх самостійно знімати. Крім того, можна обрати візерунок перфорації та колір.

Полімерні матеріали підбираються індивідуально, можуть накладатися на будь-яку частину
тіла як дорослим, так і дітям. Використовуються при травмах, після операцій, для корекції суглобів, в ортопедії та неврології.
Серед купи пропозицій з полімерними бинтами пацієнти називають бандажі зі спайдеркасту технологією майбутнього. Плюсів у таких ортезів мільйон, адже його формують індивідуально по тілу, і далі людина може жити повноцінним життям, одночасно лікуючи наслідки травми або патології.
Важливо те, що всі перераховані матеріали є легкими, але міцними, до того ж вони придатні для рентгенівського обстеження.
Індивідуальні ортопедичні устілки – змоделював, носиш і лікуєшся.
Головною властивістю стопи є опора та амортизація при ходьбі. У нормальному стані стопа знаходиться на трьох точках опори. Це дозволяє їй максимально знижувати ударне навантаження при ходьбі. Крім того, на стопі розташовано дуже багато рефлексогенних зон, які відповідають за положення тіла в просторі.
Якщо відбуваються зміни в опорі, організм отримує інформацію про зміну пози, в результаті чого відбувається перерозподіл напруження м’язів. При плоскостопості відбувається хронічне перевантаження стопи, а відповідно, і всього опорно-рухового апарату.
Ортези для стопи дозволяють розвантажити стопу та зменшити навантаження на нижні кінцівки і хребет. Шляхом відтворення склепіння стопи, їй надається правильне положення. Це не тільки покращує її стан, але й компенсує різну довжину кінцівок, усуває пов’язані з порушенням стопи болі в колінах, суглобах, спині тощо.
Побільше рухайтеся, бо рух — це здоров’я!
Але рухайтеся правильно.
Я говорю навіть про рух у посттравматичний період. Відновлювальні вправи ще нікому не нашкодили. Проте, краще це робити, враховуючи поради спеціаліста, аби вправи вам точно підходили, зважаючи на вашу ситуацію. Обов’язково консультуйтеся з лікарем, не лінуйтеся постійно працювати задля покращення свого стану і будьте здорові!


м. Київ, пров. Чеховський, 2
дивитись на мапі
+38 (095) 665 78 61
+38 (096) 920 00 23
maisternyaruhu.com.ua