SPORT

ОСІДЛАЙ СВОЮ МРІЮ І РУХАЙСЯ ТІЛЬКИ ВПЕРЕД!

Никита Глухой
Йому лише тринадцять, а він уже має титул чемпіона. Він знає, що таке недоспані ночі, коли треба підтягнути математику, бо чимало пропустив через змагання. Він відчував, що таке справжній біль, коли після важкого тренування напередодні тіло відмовляється слухатись. Він ночував у стайні, бо більше не уявляє свого життя без них – гривастих - його колег у спорті, його друзів у житті. Він мріє… Разом з ними. І він уже осідлав свою мрію і впевнено мчить галопом їй назустріч!
Знайомтеся, Нікіта Глухий, наш земляк, юний чемпіон з верхової їзди.

Нікіта, мені вперше випала честь спілкуватися з таким юним чемпіоном. Чи пам’ятаєш ти той момент, коли вперше сів на коня? Розкажи, як це було, які були відчуття?
Колись однокласниця запросила мене на вечірку, де ми з друзями каталися на конях. Так я вперше познайомився з цими дивовижними тваринами. Потім з бабусею, дідусем та братом їздили влітку у Крим. Там обов’язково щовечора ходили в парк, щоб покататися на конях. Це для мене була справжня пригода, я цілий рік чекав літа, аби знову побачити своїх гривастих друзів.

Розкажи нашим читачам, чому вирішив професійно займатися саме верховою їздою, адже зараз так багато різних видів спорту?
Це було моєю дитячою мрією. Мені подобався футбол, хокей. Але з першого знайомства з конями я назавжди полюбив їх. У професійний кінний спорт прийшов, коли мені ледь виповнилося 9 років. Я навіть не можу передати Вам свої відчуття, коли я верхи. Це дивовижно. І…зовсім не страшно, хоча верхова їзда досить небезпечна. Я кайфую, коли мчу на швидкості верхи! Я не боюсь їх сили, не боюся впасти, мені навіть подобається ризикувати, хоча я повністю довіряю своїм улюбленцям.

Нікіта Глухий


Нікіта, розкажи про свої тренування. Кому зобов’язаний своїми успіхами?
Я тренуюся щодня. Це якщо говорити власне про самі тренування верхи. Іноді після вивчення нового елемента наступного дня не можу встати з ліжка – болить все тіло. Крім того, постійні фізичні навантаження, аби загартовувати свій організм і тренувати тіло. Починати треба з найменшого, найлегшого. І потроху нарощувати складність. Багато знань, особливо теорії, підказок дає, звісно, мій тренер Валерія Бєлова. А от саме кінь вчить практики. Дуже важливо знайти спільну мову з підопічним і тоді співпраця з твариною приносить справжнє задоволення. Я б сказав, що не я вчу тварину, а вона мені дає знання. Коні – дуже розумні тварини. Вони знають наші бажання наперед і навіть попереджують.
Коли хочеш досягти результату – ніколи не можна лінуватися, коні цього не пробачають, вони відчувають, коли людина нещира.

У березні та травні ти успішно виступив на міжнародних змаганнях. Цікаво дізнатися як проходили заїзди, з якими труднощами довелося зіштовхнутися?
Це були відкриті старти для українських вершників, були судді з міжнародним статусом суддівства. Перший день був не зовсім вдалий для нас з Лорою, але я й очікував такого результату. Це були такі елементи, які Лора не дуже полюбляє. У результаті ми отримали третє місце. А в усі інші дні ми стали абсолютними чемпіонами, хоча завдання ускладнювалися.

Никита Глухой

Нікіта, дуже цікаво дізнатися від тебе про коней. Розкажи про цих тварин, які вони, за що ти їх любиш? Чи можна почути кілька слів про твоїх улюбленців?
Сьогодні мої підопічні – це красуня Лора та кінь Форватер. Вони дуже тонко мене відчувають, відчувають мій настрій, мої бажання. Навіть, якщо немає тренування, я все одно тут, на стайні, адже коні – це вже частинка мене самого, мої найближчі друзі. Раніше був близько знайомий з чотирма кіньми, саме з ними я тренувався і досягав перемог. Починаючи з 8-річного віку я побував на дуже багатьох змаганнях і з кожним роком досягав все кращих результатів.


Поділися з нами правилами життя спортсмена, який займається верховою їздою?
Доводиться доганяти однокласників по навчанню, коли я відлучаюсь на змагання. Окремо від усіх пишу контрольні, вчуся ночами. Зізнаюся, буває важко. Але воно того варте. Адже у мене є інше життя – поміж коней.
На мій погляд, аби стати професійним успішним наїзником, головне – це сильно бажати цього. Полюбити коней, їх силу і грацію, полюбити їзду, швидкість і відчуття єднання з конем. І тоді вже нічого не зможе змінити твого прагнення стати чемпіоном.

Никита Глухой

Про що мрієш, чого хочеш досягти в спорті і в житті?
Мені б дуже хотілося підкорити світову арену. Це моя мрія, і я вірю, що вона здійсниться. А у майбутньому хочу отримати золото на Олімпіаді!

Нагороди юного чемпіона
Переможець фіналу "Відкритих змагань з виїздки Equides Dressage Cup" серед дітей, 2016 рік.
Переможець міжнародних змагань з виїздки серед дітей 2018 рік.
Срібний призер змагань з виїздки серед дітей на кубок "Horses of Anastasia"