SPORT

ВІВАТ, "VIVAT"!

Виват
Акробат - це людина, яка досконало володіє своїм тілом в опорному і безопорному положенні. У перекладі з давньогрецької — людина, що прагне вгору. Саме так навчають і тренують в спортивному клубі «Віват», засновником якого є Дмитро Гак. Про найактуальніше сьогодні з ним і поговоримо.

- Дмитре, ми знову раді побувати в спортивному клубі «Віват». І перше, що цікаво нам, як вплинув карантин на дітей, тренерів та досягнення учнів?
- Три місяці перерви виявилися катастрофою для досягнень наших учнів. Але співробітники клубу та тренерський колектив не сиділи на місці. Ми створили цикл відео тренувань для дітей, щоб ті не розслаблялися вдома і не втрачали вже отриманих результатів. Відео містили приклади вправ від кращих спортсменів і коментарі тренерів. Крім того, ми проводили онлайн тренування і досить успішно почали виходити з карантину тренуваннями на свіжому повітрі малими групами. Ми продовжували писати статті і пости в соцмережі, щоб батьки з розумінням ставилися до дисципліни. Щоб вони контролювали дітей під час домашніх тренувань і продовжували підтримувати спортивний дух і мотивацію наших вихованців.

- А як саме змінилися діти після виходу з карантину?
- Головна проблема сьогодні - відсутність дисципліни. Карантин буквально обнулив навички багатьох дітей. Так, атрофувалися і спортивні досягнення і дисципліна. Сьогодні досить важко залучити дітей до режиму, але ми намагаємося.

Дмитрий Гак


- Чи всі батьки ставляться з розумінням до суворості спортивного режиму?
- Наш клуб завжди націлений на результат. А батьки часто не розуміють цього, і нам дово - диться приділяти багато уваги роз'ясненням. Дисципліна - важливий фактор успіху в спорті. Без неї не можливо говорити про чемпіонство будь-якого рівня. Суворість же - це форма впливу на дитину для концентрації уваги на вправах та задля безпеки. Завдання тренерів - спортивний результат! Тож, ми робимо, що можемо.

- Ми раніше говорили про те, що з приходом нової влади ви очікували змін на краще. Яка картина сьогодення?
- Констатую, що нічого не змінилося на краще, на жаль. Як і раніше, всі наші поїздки, змагання, організаційні моменти, інвентар ... все на плечах батьків і тренерського складу. Але наші вихованці підвищують свій рівень професіоналізму, не зважаючи ні на що, і готуючись до чемпіонатів. Наше завдання ж – допомагати їм йти до мети за будь-яких умов.- Дмитре, у вас тренуються діти різного віку. З якими складнощами ви стикаєтеся частіше за все?
- У кожному віці є свої особливості і проблеми дитячого розвитку. Щоб їх успішно вирішувати, тренеру необхідні знання в трьох областях: професійні в своєму виді спорту, педагогічні знання й знання психології. Якщо все це успішно поєднувати, то результати можуть бути задовільні. Для того наші тренери постійно навчаються і розвиваються, аби найбільш ефективно вирішувати професійні завдання. Основна ж проблема при підготовці дітей в спорті - відсутність якісного виховання від батьків. Та якщо усі ми: тренери, батьки й педагоги у школі та садках будемо взаємодіяти разом, процес виховання стане легшим та результативним.

- З яких етапів складається тренування в клубі «Віват»? -
У нашому клубі є спеціально розроблена програма. Все розписано відповідно до підготовки та можливостей тіла дитини для кожного віку. Структура тренування: розминка для гнучкості тіла, відпрацювання базових акробатичних елементів і спеціальні профільні фізичні вправи. Усе суворо за розкладом.

Спортивний клуб Vivat

- Дмитре, дякуємо за бесіду. Ваші промови, як завжди, дуже надихають. Тож, які тренерські рекомендації сьогодні ви дасте батькам ваших вихованців?
- Я дуже сподіваюсь, що увесь цей жах закін - читься як найшвидше, і ми разом зможемо дати нашим дітям найкраще виховання та навички. Змінивши усе на максимум краще, ми змінимо і загальну ситуацію у всіх сферах життя дитини і дорослої у майбутньому людини.

БАЖАЮ УСІМ УСПІХІВ, МОТИВАЦІЇ ТА НАСНАГИ!

НАТИСНІТЬ ЩОБ ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО ІНТЕРВ'Ю