- Почнемо з витоків. Чим свого часу вас привабило карате?
Я з дитинства був спортивним. Моє знайомство зі світом спорту почалося тоді, коли батьки віддали на секцію з плавання. Все подобалося і я отримував велике задоволення. Але одного разу невдало стрибнув з трампліна та отримав травму. Багато часу витратив на реабілітацію, але розумів, що вже важко наздогнати друзів-плавців.
Моє дитинство проходило в одному з таких районів міста, де потрібно було вміти за себе постояти. І тоді я зрозумів, що хочу володіти мистецтвом карате. Офіційно у Радянському Союзі не дозволялося займатися даним видом спорту. Далі – пішов до армії, де з однослужбовцями пізнавали рукопашний бій. Так як карате тоді було під забороною, в армії та після неї займався даним видом спорту там, де мене не могли «зловити на гарячому».
- Що надихнуло відкритивласний клуб бойовихмистецтв «Січ»?
Прийшов час, коли в Радянському Союзі офіційно дозволили займатися таким бойовим мистецтвом, як карате. Тоді я й зрозумів, що маю мрію відкрити власний клуб бойових мистецтв. Я твердо вирішив розвивати цей вид спорту на теренах батьківщини, адже карате – це надзвичайно цікаве та нелегке мистецтво.
Клуб бойових мистецтв «СІЧ» бере свій початок в 1993 році, який був створений на базі Федерації шотокан карате-до України. Наша організація вважається по праву однією з провідних клубів Європи за результатами виступів спортсменів на чемпіонатах Європи та Світу в різних версіях карате-до. Клуб «СІЧ» складає основу Національної збірної Української Конфедерації карате-до Шотокан - однієї з найсильніших організацій в українському карате.

- Якихспортивних вершин вдалосядосягти?
Можу пишатися своїми досягненнями. На сьогодні я маю 5 дан WKC. Крім того, з досягнень – званнаяМайстра спорту Україниміжнародногокласу. Також я Заслужений тренер України, почеснийдіячфізичноїкультури і спорту України тасуддяміжнародноїкатегорії.
- Ви також входите до тренерського складу? Якідисциплінипрактикуються?
Так, звичайно, я також треную хлопців та дівчат. У нашому клубі практикуються всі дисципліни традиційного карате шотокан: Кіхон, Кат, Синхронне ката, Ен-бу, Куміте, Фокуго та Набівка. Класичний стиль японського карате виховує і розвиває такі якості як сила, витривалість, спритність, цілеспрямованість, воля, впевненість і працьовитість.
- Розкажіть про ваших чемпіонів (знаємо, що за час існування клубу їх не мало) і тренерів.
За час існування клубу булопідготовленокількадесятківКандидатів у майстри спорту України, 20 майстрів спорту України, 11 майстрів спорту Україниміжнародногокласу, 2 заслуженихмайстри спорту України та 3 заслуженітренериУкраїни, а також не одна сотня дітей і дорослихотрималинавички в практиці ШОТОКАН КАРАТЕ-ДО.Спортсмени і тренерський склад спортклубу щорічно приносять у скарбничку України яскраві перемоги, адже вихованці організації перш за все наполегливі і працелюбні, бажаючі підкорити все нові вершини. За більш ніж 20-ну історію розвитку нашої організації, спортсмени клубу ставали неодноразовими чемпіонами України, призерами чемпіонатів Світу, Європи та інших міжнародних турнірів, які зуміли зайняти міцне місце в числі лідерів вітчизняного та світового карате.
До речі, ми часто тренуємо діток, у батьків яких немає можливості оплачувати тренування. І це важлива громадська позиція для мене та моєї команди.

- У якомувіцірекомендуєтеприводитидіток і чизаймаєтеся з дорослими?
Ми працюємо з будь-якими віковими категоріями, але рекомендуємо приводити дітей з 4-х років. У нас три вікових групи: молодша (4-9 років), старша (9-14 років) та збірна (14 років і більше). У кожної групи є свої основні задачі, цілі та навички, які отримує дитина відповідно до своєї вікової категорії.
- Ви - успішний підприємець. Як вдалося підняти на належний рівень бізнес і досягти великих результатів для компанії «VASIL», адже вашим спортивним обладнанням комплектують 30-40 спортивних зал в місяць?
Vasil - виробник тренажерів №1 в Україні.Ми створюємо дуже якісний продукт і саме тому цінова політика компанії досить висока. Іноді працюємо по держзамовленню . У більшості випадків ми працюємо на експорт. Навіть не дивлячись на те, що в нашій країні на сьогодні важка економічна ситуація, ми не будемо втрачати якість продукції заради заниження цін та збільшення прибутку. Якість – це наше друге ім’я. І саме вона дозволяє бути кращими з кращих протягом багатьох років.

- Як вам вдаєтьсяпоєднуватибізнес, спорт, громадськудіяльність та сім'ю? У чому ваш секрет?
Спорт – це те, без чого я не представляю своє життя. Бізнес – це не тільки можливість прибутку, а й хобі. Сім’я - це найголовніше, що існує для мене і те, заради чого я не зупиняюся на досягнутому та йду тільки вперед. Всі ці фактори наче поєднують один одного і створюють правильну та гармонійну концепцію щасливого життя. Саме тому я все встигаю – бо люблю те, що маю.
-Якщо б ви мали можливість щось змінити у спорті – що саме це б було?
1. Всім, хто має відношення до спорту (особливо тим , хто має відношення до виділення коштів) виділити високу зарплатню. Це зменшить ризик виникнення корупції.
2. Контроль за виконавцями: тобто, повна прозора звітність за виповнення всіх процесів, на які виділені кошти. Перевірка на якість, відповідність та інше.
3. Розвиток інфраструктури.
Звільнення від податків тих спортивних одиниць, які роблять вклад в спорт країни за власний кошт.