HEALTH

СЬОГОДНІ НА ОБІД – ЗДОРОВ’Я, А НА ДЕСЕРТ – КРАСА. СМАЧНОГО!

Анна Соловйова
З нашою інтенсивністю життя, сумнівною якістю доступних продуктів в магазинах, «нездоровою» екологією і слабким здоров'ям сучасних людей все частіше стоїть потреба звернути увагу на те, як і чим ми харчуємося. Саме від збалансованого раціону, правильного підходу до харчування, від культури їжі залежить і наш зовнішній вигляд, і наше здоров'я. Знову йдемо за порадами до фахівця — лiкаря-терапевта, дiєтолога, дiaгноста, мами мiжнародного проекту зi здоров'я сiм'ї ZdorovTREND, а також розробниці авторських програм корекцiї здоров'я та ваги з довгостроковим результатом Анни Соловйової. Поговоримо про здоровий перехід на здорове харчування. Дізнаємося, як перебудуватися на «правильні» продукти, і що потрібно знати?

Отже, пані Анно, що залежить в нашому організмі від того, чим і як ми харчуємося?
По-перше, варто відповісти на питання — для чого ми їмо? Бо нам потрібна енергія, а також будiвельний матерiал для клiтин i речовин. Продукти харчування підтримують у нас життєво важливі для організму функції, це наше паливо, за рахунок якого ми живемо. Також продукти — це так звані цеглинки, які будують наше тіло, а від їх якості та кількості залежить результат цього будівництва. Іншими словами, від того, що ми вживаємо, залежить, наскільки сильна, здорова та життєздатна клітина побудується, і як вона в подальшому буде впливати на функціонування усього нашого організму. Я б сказала, що відсотків на 80 здоров’я і стан наших органів залежить саме від того, що ми споживаємо.

Якщо людина все-таки зважилася переглянути свій раціон на користь екологічних для організму продуктів, з чого рекомендуєте почати, щоб наступні кроки були корисними, а не нашкодили?
На мій погляд, проблеми виникають тоді, коли людина не достатньо підготувалася до цього переходу саме на інформаційному рівні. Тобто, набралася порад, рекомендацій з різних джерел, але не структурувала інформацію, не виокремила найважливіші для себе фактори та не побудувала у своїй голові алгоритм, як крок за кроком — без шкоди для організму та свого морального стану — змінити свої звички у харчуванні на корисні. Ще один важливий нюанс — процес переходу повинен бути поступовим, свідомим, обдуманим.

Для кожної людини повинен бути індивідуальний набір продуктів або можна користуватися чужим алгоритмом? Чому краще міняти свій раціон під наглядом дієтолога?
Ми дуже різні, кожна людина індивідуальна за своїм складом, якщо можна так сказати. Те, що одному корисно, для іншого обернеться непоправним злом. Тому тут обов’язково треба нагляд спеціаліста, який врахує особливості саме вашого організму і саме ваші потреби. Своїм пацієнтам я ретельно підбираю індивідуальну програму тільки після повного комплексу аналізів, після діагностики — я повинна досконало знати організм того, хто збирається міняти своє харчування, і я повинна стати помічником людини, особистим провідником. До того ж, дуже важлива постійна підтримка, заохочення. Легше, коли на питання, які виникають, людина отримує вiдповiдi. А ми, в свою чергу, повинні створити людині комфортні умови, аби життєві зміни проходили комфортно, і людина почувала себе у першу чергу морально задоволеною. Тому раджу не експериментувати з початком нового «корисно-харчового» життя самостійно.

З чого все-таки варто починати? Яким повинен бути перший крок?
Прийняти тверде рішення. Якщо є хоч найменший сумнів — це безперспективно. По-друге, важливо знайти хорошого спеціаліста зі здорового харчування. І у жодному випадку не поспішати — поступово прибирайте шкідливі продукти і так же поступово додавайте корисні у свій раціон! Аналізуйте вміст своєї тарілки, слідкуйте за реакцією вашого організму на нові продукти і з усіх питань радьтеся з дієтологом. Особисто я даю місячний термін для комфортного переходу.

Як визначити для себе ту межу, коли достатньо, аби не нашкодити організму?
Навіть якщо ви щирий ЗОЖник або ППшник, іноді дозволяйте собі погрішити. У розумних межах це не зашкодить. Не заганяйте себе у жорсткі рамки, не живіть з вагами — насолоджуйтеся тим, що ви їсте! Але ніколи не забувайте: ваше тіло — не смітник!

Які продукти завжди повинні бути вдома, і яким не місце на кухні?
Я б рекомендувала назавжди відмовитися від напівфабрикатів, соусів, замінити у вазі печиво та цукерки на ягоди, фрукти, горіхи, сухофрукти. Покупку фаршу замініть на м’ясо, обирайте ті продукти, вміст яких ви бачите і можете зрозуміти.

Анно, розкажіть про свій проект ZdorovTREND.
Цей проект — про здорову сім’ю. Є такий собі план створити здорові традиції, які будуть передаватися у спадок. Головною діючою особою повинна стати жінка — вона є прикладом для своєї родини, як ідейниці здорового харчування, а діти автоматично підхоплюють її приклад і несуть ці традиції уже в свої сім’ї. Я маю результативні приклади з життя, і вони доводять, що цей концепт працює! Наша основна ціль — здорова родина — досягається!

ТОП-5 порад переходу на здорове харчування особисто з Вашого досвіду.

• Поставте перед собою ціль, ставте собі щоденні завдання;
• Нагороджуйте себе за досягнення;
• Змінюйте раціон поступово — побільше овочей, ягід, фруктів, білкової їжі;
• Побільше прогулянок і позитиву;
• Знаходьте час побути наодинці з собою;
• Відмовляйтеся від шкідливих звичок, кава теж у цьому списку;
• Обмежте своє спілкування з токсичними людьми;
• Любіть себе і вірте у те, що у вас все вийде!

НАТИСНІТЬ ЩОБ ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО ІНТЕРВ'Ю

+38 (099) 211 88 18

dr.soloviova_dietolog https://www.instagram.com/ dr.soloviova_dietolog/?hl=ru

dr.soloviova_dietolog https://www.facebook. com/drsoloviova_ tolog-100102865375197