NUTRITION

КСЕНІЯ ФОЩІЙ

Ксения Фощий
Ксенія, багато хто знає вас, як сімейного дієтолога, популяризатора усвідомленого і екологічного способу життя. Не так давно ви стали розвивати ще одне направленя. Це впровадження здорового способу життя в корпораціях і навіть будуєте основи корпоративної культури в цьому напрямку.

Я як і раніше активно займаюся індивідуальним консультуванням. Вибудовую правильний образ життя наших рідних і близьких, їх сімей з метою досягнення позитивного балансу
життєвої енергії та закладення основ активного довголіття. І що помічаю? Багато, хто проводить більшу частину життя в робітничому середовищі, яке не завжди підтримує новий лайфстайл людини.
Тому я бачу колосальний потенціал впровадження підходу SMART LIFESTYLE в сегменті «B to B». І саме на це спрямований наш новий проект «UNIFOKS».

Розкажіть, як народилася ідея, і в чому суть проекту «UNIFOKS»?
Ідея народилася після досвіду роботи з клієнтами, які «заліковували рани» синдрому офісного співробітника і синдрому емоційного вигорання на роботі. До речі кажучи ВООЗ внесла синдром емоційного вигорання на роботі в «International Statistical Classification of Diseases and Related Problems »(Міжнародна класифікація хвороб). Хочу акцентувати увагу на тому, що більшість депресивних станів виникає саме на грунті розвитку цього синдрому. До 2020 року прогнозується вихід депресії на лідируюче місце в світовому рейтингу всіх хвороб. Мій чоловік Микола запропонував створити «UNIFOKS» smart lifestyle company, як проект, який допомагає бізнесу швидко і ефективно впровадити принципи усвідомленого способу життя в свою корпоративну культуру. Для цього ми зібрали чудову команду фахівців суміжних напрямів. Вони допомагають «закрити» всі потреби співробітників наших клієнтів на шляху до smart lifestyle.

Які саме завдання «UNIFOKS» вирішує для бізнесу?
Насправді, їх досить багато. Давайте я назву основні три:
1. Підвищення продуктивності, як окремих працівників, так і всього колективу компанії.
2. Посилення принципів корпоративної культури через турботу про здоров'я і спосіб життя кожного співробітника.
3. Підвищення рівня лояльності співробітників до свого роботодавця.

Як досягаєте поставлених цілей в компаніях клієнтів?
В першу чергу ми вступаємо в діалог безпосередньо з керівниками компаній і підрозділів. Дуже важливо, щоб топ-менеджмент поділяв і був прикладом усвідомленого способу життя, а ще краще, вже на собі відчув усі переваги smart lifestyle.
До слова, першим нашим бізнес-клієнтом і був клієнт з індивідуальної роботи. Він побачив перспективу зростання компанії і зміцнення її конкурентної позиції у впровадженні концепції smart lifestyle, як однієї з основ корпоративної культури. Наші інструменти умовно можна розділити на дві групи. Це робота з процесами і організаційними аспектами всередині самої компанії, і індивідуальна або групова робота з
співробітниками.

НАПРИКЛАД:
- формулювання і внесення принципів smart lifestyle в бізнес цілі компанії;
- організація правильного робочого простору співробітників;
-вистраіваніе раціону корпоративного харчування;
- інструменти роботи зі стресами;
- фізична активність і інші.

Скільки потрібно часу, щоб ваш клієнт відчув результат, і як можна буде його виміряти?
Стадія розробки і впровадження рішень під кожного окремого клієнта індивідуальна і займає близько 2-3 місяців. Результати приходять поступово, а інакше бути не може. Звичайно, важлива згуртованість колективу на всіх його рівнях і дотримання концепції всіх без винятку співробітників. Це, як з дітьми в сім'ї: малюки не стануть їсти брокколі, якщо у батьків піца з пивом. Також важливо розуміння кожної людини, які цілі перед собою ставить,
заради чого «страждання» у вигляді, наприклад, фруктів на каву брейк замість горезвісних «печенек». Це про усвідомленості, про цінності. Безумовно, в цьому аспекті більшою мірою працюють психолог, life-coach, оскільки часто усвідомленість потрібно плекати. Результатом буде відстеження кожним окремо взятою людиною поліпшення його загального стану, підвищення відсотка енергії, настрою, корекції ваги у тих, кому актуальний дане питання, поліпшення продуктивності. Також, якісні зміни в результатах аналізів вже зможемо відстежити через 2-3 місяці роботи з людьми. Як правило, 3 місяці - достатній час для того, щоб впровадити нові поведінкові звички співробітникам і отримати стабільний результат. Виміряти результат досить просто. На старті кожного проекту складається список показників результативності, які необхідно моніторити в компанії. З встановленою періодичністю знімається метрика даних показників, що дозволяє не тільки виміряти результати, а й оперативно проводити коригування.

Так хто в результаті більше виграє - ваш замовник або його
співробітники?
Дуже правильне питання. Ця співпраця якраз про стратегію «win-win» між нашим замовником, як роботодавцем, з одного боку, і його співробітниками - з іншого. У роботі ми завжди дотримуємося такого принципу: досягнення понад показники можливо тільки в разі максимальної зацікавленості і задоволеності результатом від впровадження принципів smart lifestyle в корпоративну культуру компанії обома сторонами.

Тобто, такий підхід потрібен будь-якому власникові, який зацікавлений в нових методах підвищення конкурентної переваги свого бізнесу?
Звісно. Хочу послатися на слова Марії Нейри, директора Департаменту охорони здоров'я та навколишнього середовища ВОЗ: «Добробут бізнесу залежить від здоров'я робітників».
І саме компанії, які першими впровадять smart lifestyle підходи в свою корпоративну культуру, зможуть відчути максимальну конкурентну перевагу як в боротьбі за кращих співробітників, так і в боях з конкурентами, у яких рівень мотивації і лояльності персоналу солідно нижче.

А ЩЕ, МЕНІ ДУЖЕ ПОДОБАЄТЬСЯ ФРАЗА МОГО ЧОЛОВІКА:

SMART is the new SEXY! And SEX drives the WORLD!

Так що, дерзайте!