ПОЗБАВИТИСЯ РАКУ, ЗБЕРЕГТИ КРАСУ ТА ПОЧУВАТИСЯ ЩАСЛИВОЮ – З ONCORECOVERY ВСЕ МОЖЛИВО!
Статистика ВООЗ свідчить, що рак грудей є найбільш розповсюдженим видом
раку серед жінок у всьому світі. В Україні рак грудної залози теж очолює список
жіночих онкологічних хвороб. За даними Національного Інституту Раку кожна 7-8
жінка має проблеми з грудними залозами, але до лікарів звертається занадто
пізно: при першому огляді у чверті жінок виявляють метастатичні стадії хвороби,
які лікувати надзвичайно важко. Змінити ситуацію допоможе раннє виявлення
хвороби, адже на I стадії рак грудей виліковується у 95% жінок. Проте, існує ще
й психологічна проблема. Жінки з таким захворюванням позбавляються не тільки
здоров’я, а й жаги до життя.
Сьогодні вихід є! Повернути собі здоров’я, не втратити жіночу красу і відчувати
себе щасливою допомагає метод ONCORECOVERY, з автором якого,
хірургом-онкологом Дмитром Можаєвим ми сьогодні і поспілкуємося.

Пане Дмитре, сьогодні в Україні рак молочної залози серед усіх онкологічних хвороб впевнено тримає перше місце. В чому основна причина такої тенденції? Це слабкий імунітет, екологія, спадковість, чи все ж таки безпечність самих жінок?
Більш як 2 млн жінкам щорічно діагностують онкологію молочних залоз. Рак грудей займає
2 місце за смертністю серед усіх відомих хвороб, поступаючись лише серцево-судинним захворюванням. Рак молочної залози — хвороба жіноча, переважно нею страждають жінки віком 50-60 років, але є випадки захворювань і чоловіків. З кожним роком рак молодшає, і сьогодні часто спостерігаємо випадки у 20-річних пацієнток.
Точну причину онкології грудей вчені поки що не встановили, проте, серед основних імовірних причин — відмова від грудного вигодовування (ГВ). Адже природою закладено так, що жінка протягом першого року життя малюка годує його груддю. Сьогодні багато жінок з різних причин відмовляються від ГВ. Також велика ймовірність спадковості, якщо хтось в родині мав таку проблему, варто бути вдвічі уважнішою. Окрім генетики, на ризик захворіти впливає ритм життя сучасної жінки — постійні стреси, перенавантаження, відсутність режиму праці та відпочинку, нездоровий спосіб життя, нераціональне харчування.
І, як на мене, основна причина — відсутність культури турботи про власне здоров’я. Сучасні жінки взагалі не мають уяви про це. На першому плані для них родина, діти, кар’єра, побут, але аж ніяк не профілактичні обстеження. Звертаються за кваліфікованою допомогою лише тоді, коли вже болить. Проте, у цьому випадку, на жаль, може бути вже пізно. До слова, не менш важливим фактором є сексуальне життя — його регулярність. Гормони, які виділяються під час статевого контакту, мають позитивний вплив на жіноче здоров’я.
Що Ви порекомендуєте, аби запобігти розвитку онкології?
Я раджу хоча б раз на рік відвідувати лікаря та щомісяця виконувати самообстеження грудей. Якщо ви помітили зміни форми грудей, важкість, біль — негайно в лікарню — до сімейного лікаря, гінеколога або мамолога. Приділивши півгодини вашого часу ви дізнаєтеся точний діагноз. У 75% випадків рак виявляється на першій або другій стадії. У цих випадках хвороба легко піддається лікуванню — при своєчасному виявленні та адекватному лікуванні безрецидивна 5-річна виживаність складає
більш, ніж 95%.
Якщо біда таки трапилася, і у пацієнтки виявили злоякісну пухлину — які методики лікування сьогодні пропонує медицина, і які є найдієвішими?
Рак молочної залози на сьогодні має три методи лікування — хірургічний, медикаментозний
та променевий. Найбільш поширений на ранніх стадіях є хірургічний. Сьогодні дуже поширена органозберігаюча та онкопластична хірургія, яка дозволяє видалити пухлину без видалення всієї залози. Проте, в Україні, навіть на ранній стадії майже у 70% випадків молочну залозу видаляють повністю, що призводить до інвалідності. Втрата грудей для жінки, за силою психологічної травми, прирівнюється до втрати дитини. Жінка відчуває себе неповноцінною, іноді руйнуються сім’ї, складно повернутися до нормального життя.
Але сьогодні вихід є! Аби вирішити фізичні та психологічні проблеми жінок, пов’язані з онкологією грудей, була розроблена концепція ONCORECOVERY.
Розкажіть детально про ONCORECOVERY. В чому суть такої методики, і як це відбувається на практиці?
ONCORECOVERY поєднує в собі знання з онкохірургії, пластичної хірургії та онкопсихології. Всі ці знання використовує в лікуванні один лікар. Як онкохірург, він виконує онкологічний етап операції, далі здійснює реконструктивнопластичний етап, і він же проводить психологічне консультування пацієнтки на до- і післяопераційному етапах.
ONCORECOVERY 2 в 1 — мастектомія (видалення грудей) та реконструкція грудей
виконується одним хірургом за одну операцію з психологічною підтримкою 24/7. В процесі операції видаляється уся молочна залоза з пухлиною і пахвовими лімфовузлами з одночасним відновленням грудей.
ONCORECOVERY 3 в 1 — в процесі операції видаляється уся молочна залоза з пухлиною й пахвовими лімфовузлами, а потім виконується відновлення грудей з клаптя власних тканин нижньої частини живота. Операція може виконуватися із застосуванням мікрохірургічної техніки або традиційним способом з використанням спеціальної сітки для профілактики кили живота.
ONCORECOVERY після мастектомії — цей вид відновлення грудей більш складний у виконанні та тривалий за часом. Після раніше перенесеного видалення грудей утворюються щільні рубці, які ускладнюють процес відновлення. Часто реконструкція грудей після операції потребує комбінації матеріалів, із яких створюються нові груди.
ONCORECOVERY без мастектомії — в процесі онкопластичної операції (онкопластики) видаляється частина молочної залози з пухлиною та пахвовими лімфовузлами, а потім виконується відновлення форми грудей. Після операції проводиться променева терапія для профілактики можливих рецидивів пухлини.
За рахунок чого здійснюється реконструкція молочної залози. Це штучні імпланти чи використовується природній, біологічний матеріал?
Найбільш поширеним для відновлення молочних залоз є використання силіконових імплантатів. 80% відновних операцій за кордоном виконується за допомогою такої методики. На другому місці — використання власних тканин пацієнток. Клапті власних тканин пацієнток позбавлені недоліків імплантатів, природніші за відчуттями, не вимагають заміни в подальшому часі. Для відновлення грудей частіше використовуються клапті нижньої частини живота і найширшого м'яза спини. Рідше застосовується сідничний клапоть і клапоть з внутрішньої поверхні стегна.
ONCORECOVERY з ліпофілінгом — це відновлення грудей ін'єкціями власного жиру. У місцях скупчення жирової тканини проводиться ліпосакція — видалення жирових відкладень. Отриманий жир обробляється і через спеціальну голку вводиться в проблемну зону. Для отримання кращого результату можлива комбінація цих методик і поєднання матеріалів.
А як бути з психологічною підтримкою, адже саме цей аспект іноді стає бар’єром, аби жінка погодилася на операцію? Більш того, страх часто стає першопричиною того, що жінки не проходять профілактичні огляди, а переступають поріг лікарні вже тоді, коли існує проблема.
Рак молочної залози - не вирок. Вже зараз ця хвороба розглядається, як хронічна, а не смертельна. Будьте уважнішими до себе, любіть себе і приділяйте собі більше уваги.
ONCORECOVERY — це комплексний підхід до хірургічного лікування та психологічного відновлення, який допоможе швидко повернутися до нормального життя.
Усім пацієнткам хочу побажати знайти свого лікаря, якому ви зможете довірити своє життя, будьте здоровими і щасливими.
Відгуки пацієнток, які скористалися методикою ONCORECOVERY:
Ганна: Виявила у себе пухлину при огляді молочної залози. Діагноз підтвердився, і мене направили на онкологічний консиліум. Огляд здійснював лікар-онкохірург Дмитро Григорович Можаєв, який переконав, що видалення і пластика робляться одночасно, і груди у мене все-таки будуть. Він же мене і оперував, і був моїм лікарем. Вразила його уважність і переконливість, що все буде добре. Зараз, через 2 роки головне, що груди є, це нормально відобразилося на психіці.
Людмила: На грудях з'явилося невелике новоутворення. Ми, жінки, не стежимо за своїм здоров'ям і звертаємося за допомогою до лікарів пізно, коли хвороба прогресує. Лікар-хірургонколог Дмитро Можаєв підтвердив страшний діагноз.
Операція з онкології і пластичної хірургії на молочній залозі пройшла успішно, лікування призначено правильне, груди як новенькі, на сьому добу після операції я була вдома. Найстрашніше позаду, адже я звернулася до кваліфікованого лікаря, доброзичливого, чуйного і уважного онкохірурга Дмитра Григоровича. Незважаючи на зайнятість і великий потік пацієнток, лікар приділяє увагу і докладно консультує всіх, хто до нього звертається з питаннями, що виникли з приводу подальшої реабілітації.
Cайт: oncorecovery.com
Faebook: dmytromozhaiev