SPORT

РУХАЙСЯ ЗАВЖДИ

Алина Луценко
Разом з майстром спорту зі спортивної аеробіки, хореографом авторського проекту «Живи, танцюючи», нутриціологом, майстром франчазії FitCurves у місті Дніпро, нашим постійним експертом Аліною Луценко піднімаємо тему відновлення після тяжких хвороб.
Традиційна медикаментозна реабілітація не завжди всесильна. А спортом та активним рухом можна добитися набагато кращих результатів. ЛФК ніхто не відміняв, проте сьогодні існують додаткові, більш адаптовані під сучасне життя відновлювальні програми. І FitCurves має що вам запропонувати.

Аліно, в минулому нашому інтерв'ю ми більше говорили про саму суть FitCurves. Сьогодні хотілося б зупинитися на реабілітації. Отже, в цілому, як FitCurves працює в плані відновлювального фітнесу?
Так як FitCurves є одним з найбезпечніших видів фітнесу, який поєднує інтервальні силові і кардіо тренування, то наша компанія вирішила адаптувати заняття для людей у реабілітаційний період. Такі відновлювальні тренування несуть хороший терапевтичний ефект, а саме — силові вправи, які виконуються на тренажерах CURVES, надають тонізуючий і загальний оздоровчий вплив на жіночий організм: врівноважують нервові процеси, нормалізують артеріальний тиск, сприяють усуненню венозного і лімфатичного застою, посилюють газообмін у легенях, активізують рідинне середовище організму, покращують обмінні процеси не тільки в кістково-м'язовому апараті, а й у всіх внутрішніх органах. Тому, обираючи наше тренування, жінка в реабілітаційний період швидше повернеться до більш активного і здорового способу життя.

При яких порушеннях здоров'я працює відновлювальна програма FitCurves?
Є програма, яка використовується з тренажерами, є он-лайн програма відновлення після захворювань для тих, хто за станом здоров'я не може тренуватися в залі. У першому випадку є програма для жінок після інсульту, інфаркту, РМЗ, постопераційного періоду, з такими хворобами, як артрит/артроз, із захворюваннями хребта, є навіть досвід роботи з дітьми із ДЦП. Звичайно, на тренажерах можуть займатися ті люди, які вже пройшли ЛФК, і готові до силового тренування FitCurves. Он-лайн програма відновлення спочатку розроблялася для людей, які перехворіли на ковід, але, як показала практика, дана програма підходить практично для будь-якого відновлення після важких хвороб. Ми знаємо, що для багатьох важливо першочергово відновити сили, здоров'я і допомогти своїй родині і своїм близьким підтримувати високий рівень енергії і хороше самопочуття. Програма відновлення та реабілітації після хвороб від FitCurves — це 30-денний комплекс, створений саме з цією метою.

Яким чином допомагають заняття FitCurves при травмах, в яких випадках рекомендований комплекс відновлювальних вправ?
Якщо говорити докладніше про он-лайн програму, то хотілося б відзначити її наповнення:

• 2 відеоуроки з лікарем: особливості перебігу захворювання, з чого необхідно почати відновлення, практичні рекомендації, роль нутрицевтиків в процесі реабілітації після хвороб

• 3 відеоуроки з психологом і практичні завдання для кожного тижня: як психосоматика хвороб впливає на наш організм, стадії перебігу хвороби і терапія для кожної з них, як працювати з безсонням, втратою смаку і нюху, важливість тактильного контакту + бонусний відеоурок самомасажу тіла

• Практичні рекомендації, як подолати страх, апатію, депресію, панічні атаки після хвороби 

• 3 відеоуроки з фізичним реабілітологом: дихальна гімнастика в ліжку, сидячи і стоячи, гімнастика для суглобів

• 3 20-хвилинні тренування з тренером за програмою FitCurves

• План здорового харчування на 21 день від нутриціолога

Чому компанія вирішила займатися реабілітацією?
Вже понад 13 років компанія FitCurves є лідером в Україні на ринку силових тренувань і фазового харчування для жінок 35 +. І ми точно знаємо, що потрібно жінці робити для того, щоб залишатися активною, здоровою і подовжити свою молодість. Ми знаємо як тренувати клієнтів особливої групи, вміємо правильно складати раціон для таких клієнтів і маємо великий досвід індивідуального і групового супроводу.

Який результат клієнт отримає завдяки вашій програмі?
Якщо пройти програму комплексно, то результат не змусить себе чекати. Щезне задишка, біль в грудях, і активізується робота легенів. Відновляться життєві сили, зросте рівень енергії і працездатність, харчування не буде викликати дискомфорту, бо ви забудете про проблеми з ШКТ і запустите роботу метаболізму. Плюс, ви освоїте техніки дихання, самомасажу тіла, суглобової гімнастики і зможете постійно використовувати їх для підтримки гарного самопочуття.

Наскільки я знаю, у вас розроблений цілий курс реабілітації після лікування онкозахворювань. Розкажіть більш детально.
Дійсно, наша компанія активно працює з жінками після РМЗ. Багато лікарів рекомендують саме наше тренування, як профілактику лімфостазу. Щорічно FitCurves проводить благодійні збори, флешмоби та заходи на підтримку жінок після РМЗ. У нас є навіть спеціальний вид абонемента і програма відновлення. За той період, який у нас проходять тренування, жінки можуть жити повноцінним життям, носити зручний одяг, у них значно знижується ризик рецидиву. Історії цих жінок надихають нас! Що стосується хіміотерапії, то в ці періоди людина може тренуватися тільки за рекомендацією лікаря і під наглядом реабілітолога!


Цікаво було б дізнатися, чи є програма для вагітних? В яких випадках вона рекомендована, а коли - категорично протипоказана?
Вагітність — це не хвороба, тому жінка не просто може, а повинна тренуватися, стверджую це, опираючись на власний досвід. Будучи вагітною, я тренувалася на наших тренажерах за індивідуальною програмою. У першому триместрі ми не рекомендуємо наші заняття, тільки з дозволу лікаря жінка може продовжувати або почати тренування з 2 триместру на мінімальному рівні навантаження. Це дозволить плоду добре розвиватися і збагатить її організм киснем, м'язи стануть сильнішими і гнучкими. Жінка набагато легше перенесе вагітність і підготує організм до пологів. До речі, в деяких обмінних картах є купон на місяць безкоштовних тренувань в наших клубах. Тому запрошуємо всіх вагітних і тих, хто хоче відновитися після пологів.

Аліно, чи існує у вас контроль стану ваших клієнтів до початку реабілітаційних курсів?
Перед тим, як пройти будь-який реабілітаційний курс, людина повинна взяти рекомендації у свого лікаря. Тільки після цього ми можемо приступати до занять. А вже потрапивши у зал, жінка проходить консультацію з фітнес-експертом, він визначає її рівень навантаження, розробляє програму і знайомить з обладнанням.

Які курси і програми можна чекати від FitCurves в найближчому майбутньому? Найбільший тренд, від якого ми намагаємося не відставати — це тренування AntiAge. Створюється цілий курс і комплекс вправ для тих, хто хоче уповільнити процеси старіння.

Тому стежте за нашими новинами, тренуйтеся разом з FitCurves і будьте здорові!

@alinalivedance

FitCurves Dnepr-5

Адреси клубів: пр. Олександра Поля 11,

ТЦ Міріада, 3 поверх, FitCurves.

Тел.: +38 (095) 290 07 79


вул. Юрія Кондратюка 2,

ТРЦ Комунар, 2 поверх.

Тел.: +38 (095) 445 96 55