Звісно, фахівці радять все ж таки приділяти час для зарядки у ранковий час. Мало розплющити очі, нашвидку «закинути» сніданок і побігти на роботу, треба «розбудити» свій організм, зарядити енергією кожну клітинку тіла і дати активний старт новому дню. Вправи активізують кровообіг, даруючи приплив енергії, покращуючи самопочуття.
Ніхто не зменшує користь і вечірньої гімнастики. Роблячи вправи, ви приводите до ладу м’язи після трудового дня, «ставите на місце» всі органи і насичуєте організм киснем для здорового сну.
То чим же все-таки корисні регулярні фізичні навантаження? Перш за все — тією самою регулярністю. За два чи три тижні ранкова зарядка покращить самопочуття людини — вона стане менш схильна до втоми, покращиться настрій, менше турбуватиме головний біль і важкість у тілі.
Виконуючи розминку, ви зміцните м'язи і суглоби, зробите хребет більш гнучким, відновите нормальний кровообіг після сну, а також запустите всі системи організму. До того ж, регулярні заняття тренують в людині цілеспрямованість і витримку.
Фахівцями доведено, що для погано фізично підготовлених людей 60-хвилинна ранкова зарядка є шкідливою. Оптимальний варіант — 20 хвилин.
Щоденна зарядка дозволяє контролювати вагові показники організму і тиск. Вчені довели залежність між кількістю травм людини і її гнучкістю. Чим вища гнучкість, тим менша ймовірність травмуватися. Малорухливий спосіб життя зниженню гнучкості сприяє більше, ніж старіння.
Зарядка також на 11% зменшує імовірність виникнення ракових захворювань.
Також, розминаючись, ви підвищуєте інтелект, покращуєте реакцію і дисципліну, сприяєте поліпшенню організаторських здібностей. Психологи впевнені, що ранкова зарядка — ефективний спосіб підвищення самооцінки, впевненості в собі.
Просто почніть вставати трохи раніше. Поступово ваш організм до цього звикне, а тіло почне просити вранці розминки. Доведено, що навіть думки про тренування сприяють більш швидкому росту і зміцненню м’язів. Думайте, але недовго. Краще починайте рухатися разом з нами!