BEAUTY

ЕЛЬВІРА БОГДАН

Ельвіра Богдан
Богдан Ельвіра Константинівна - лікар-косметолог та сертифікований тренер-методист ТМ «Dermagenetik», ТМ «Clinic Ceare» і ТМ «AneLumiere». Окрім цього, керівник центру прикладної естетики «L'EstetGroup», на базі якого проходять підвищення кваліфікації фахівці beauty-індустрії.

З якими препаратами працюєте?
У моєму кейсі великий спектр послуг з відповідними препаратами та методами їх введення. Одне можу сказати точно, що всі препарати, з якими я працюю, мають сертифікати якості як європейського так і українського зразка.


Що найважливіше по-Вашому, в роботі з різними віковими категоріями? Чим відрізняються методи догляду за шкірою у підлітків, дорослих людей та представників "золотого віку"?
Як правило, я не обмежую себе суворим протоколом за кількістю процедур, все індивідуально. Ми всі різні і програми у нас теж будуть різні. Я це називаю: індивідуалізація протоколу ведення пацієнта. У протокол може входити ін'єкційна або апаратна косметологія, а може все обмежитися підбором домашнього догляду. Приходьте та дізнаємося. Все вирішується в момент проведення консультації та заповнення медичної карти пацієнта.

СТАРІННЯ - це процес вікових змін організму, що знижує його адаптаційні можливості. У ході старіння відбуваються структурні і функціональні перебудови в органах і тканинах, змінюється зовнішній вигляд, поведінка, психічні особливості та інше. В основі старіння лежать зміни в генетичному апараті організму.

На старіння шкіри впливають два фактори: внутрішній, тобто генетика людини, і зовнішній, тобто вплив навколишнього середовища і способу життя. Генетично старіння шкіри зумовлене лише на 20%, решта 80% залежать від способу життя, раціону, психічного стану, екології та кількості УФ-випромінювань. Під впливом усіх цих факторів запускається процес окислення та руйнування міжклітинних зв'язків. Наслідки - зморшки, пігментація, тьмяний колір шкіри, нерівна текстура та втрата пружності.

Згодом ознаки старіння стають дедалі помітніші. Тому дуже важливо вчасно почати захищати шкіру і піклуватися про неї. Очищення, зволоження та живлення шкіри, а також захист від УФ-випромінювання - це загальні правила догляду за шкірою, які підходять жінкам у будь-якому віці.

Однак для кожної вікової групи є свої особливості. У рамках косметології ми говоримо і працюємо не тільки з хроноабо фотостарінням, а також коригуємо багато дерматологічних недоліків шкірного покриву. Шкіра є гормон-залежним органом, а відповідно, в підлітковому віці ми дуже часто зустрічаємося з Акне. У більш старшому віці ми працюємо на профілактику або корекцію тих змін, до яких запрограмований організм або кожна його клітинка (все залежить від способу життя, харчування, спадковості). І коли ми говоримо про «золотий вік» - найголовніше не нашкодити, необхідно дотримуватися правил: відновлення, регенерація і заповнення.

Ще одне питання поколінь: як і чому батьки повинні привчати дітей у питанні догляду за шкірою?

Завжди говорила і буду говорити - ми не повинні привчати дітей доглядати за своєю шкірою, ми повинні показати на власному прикладі, що правильно доглядати за шкірою - це норма, як чищення зубів. Досить правильно підібрати очищуючий засіб і крем за типом шкіри, щоб запобігти вугровій хворобі (з якою дуже часто звертаються підлітки). Не потрібно багато коштів, вони просто повинні бути правильно підібрані, а в цьому вам допоможе лікар-косметолог. Дуже часто батьки роблять помилку, кажучи дитині: «це підліткове, пройде» або «умивайся дегтярним милом» та багато різних некоректних висловлювань.

Підлітковим проблемам зі шкірою можна запобігти такими методами:
- правильний щоденний догляд
- правильне харчування
- здоровий спосіб життя
- гармонійний психо-емоційний стан.

Який підхід до різних поколінь вибираєте ви?
Підхід до всіх різний. Не люблю говорити про вік. Є проблема, є стан шкірного покриву, є індивідуальні особливості. Як я вже говорила - індивідуалізація протоколу ведення пацієнта.

Наскільки тісно пов’язані питання краси та здоров’я у сучасній косметології?
Я багато працюю з суміжними спеціалістами (гастроентеролог, ендокринолог, гінеколог, невропатолог, дерматоонколог, психолог). У здоровому тілі - все прекрасно. Шкіра - це показник внутрішньої патології. На консультації ми збираємо анамнез і рекомендуємо звернутися до того чи іншого фахівця. Робота повинна бути комплексна.

Питання до Вас, як до майстра своєї нелегкої справи: які основні методи посвякденного догляду ви можете порадити для підлітків? А як підготувати батьків до проблем зі шкірою дітей у "ніжному" віці?
У період статевого дозрівання стається гормональна перебудова організму, а так як робота сальних залоз регулюється переважно статевими гормонами, то це природно відбивається і на шкірі обличчя (як ми і говорили раніше). Шкіра стає більш жирною, схильною до закупорки пор, появі чорних точок і прищів. Основний засіб, який знадобиться в цьому віці, - це засіб для очищення шкіри обличчя. Це може бути пінка для вмивання або гель з протизапальним ефектом, які будуть ретельно, але дбайливо очищати вашу шкіру. Якщо шкіра суха або нормальна, і після пробудження немає жирного блиску в Т-зоні, то вранці таку шкіру досить просто умити водою і промокнути обличчя рушником. А ввечері необхідно очистити шкіру за допомогою очищувальних засобів - м'якого гелю або пінки для вмивання для сухої і нормальної шкіри. У власників сухої і нормальної шкіри навіть в підлітковому віці висипання бувають досить рідко, так що ніяких додаткових коштів та методів їм зазвичай не потрібно.

А якщо шкіра дуже чутлива, і після вмивання з'являється відчуття сухості і стягнутості, то я можу порадити вмиватися не водопровідною, а мінеральною або бутильованою водою.

У власників комбінованої і жирної шкіри в підлітковому віці, як правило, чимало проблем - жирність шкіри, чорні точки і періодичні висипання. У такому випадку необхідно використовувати гель для жирної, комбінованої і проблемної шкіри і вранці, і ввечері.

Здорова підліткова шкіра не потребує будь-яких аплікацій у вигляді тоніка або крему. Виняток - походи на пляж, поїздки на море або в жаркі країни - в таких випадках необхідно використовувати сонцезахисні засоби.

Знаємо, щи Ви берете участь у багатьох проектах. Що цікавого готуєте найближчим часом?
Найближчим часом моя команда «L'EstetGroup» готує проект «Сімейний Косметик» (Family Cosmetic). Це буде школа сімейної косметології, де розповімо, як правильно доглядати за шкірою, що можна робити в домашніх умовах та з чим краще звернутися до фахівця. Також поговоримо про те, як правильно пережити важкий період для підлітка.