SPORT

ФЕДЕРАЦІЯ ФУТБОЛУ У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ФЕДЕРАЦИЯ ФУТБОЛА ДНЕПР
Спортивна сфера Дніпра та області за останні декілька років демонструє приголомшливо високі результати. Що стало плацдармом показників – розказали виконуючий директор Федерації футболу у Дніпропетровській області Ярослав Дерев’янко та голова Федерації футболу в області Віктор Андрухів.


- Якими досягненнями у 2018 році може пишатися Федерація футболу у Дніпропетровській області? 

2018 рік був по-справжньому активним у футбольній сфері для нашого регіону. Було багато знакових подій. Одна з найяскравіших –у Дніпро приїхали легендарні трофеї - Кубок чемпіонів і Кубок жіночої Ліги Чемпіонів УЄФА. Також 2018 рік ознаменувався ще однією подією – за останні 10 років ми побачили великий футбол на «Дніпро-арені» - коли в фіналі кубка України грали два фіналіста – «Динамо» Київ та Донецький «Шахтар». Цей матч набрав повні трибуни та був відмічений тільки з позитивної сторони. Ну і звичайно важливим був матч, присвячений 100-літтю СК «Дніпро-1». Футбольні зірки, вболівальники, гравці та жителі Дніпра об’єдналися в цей день. Свято пройшло на високому рівні, зблизивши всіх разом.

Також, завдяки програмі децентралізації, 2018 рік ознаменувався відкриттям великої кількості футбольних полів. Напевне, вперше за всю історію незалежності України ми бачимо такий високий результат.

Взагалі за 2018 рік ми провели 56 заходів, які були важливими для нашого міста та області. До цієї цифри також входять турніри серед жіночих команд, ветеранів та людей з особливими потребами.

Також ми провели Чемпіонат області по великому футболу. Він пройшов у двох лігах, в якому прийняли участь 32 команди. Ну і звичайно – порадував Фінал Першої ліги на новому стадіоні «Олімпійські резерви» у листопаді минулого року. Він надовго залишиться у наших серцях! Ну, і не варто забувати про Суперлігу, яка проходить під егідою нашої федерації.

- ФФ Дніпропетровської області та міста Дніпра завжди займала
активну позицію щодо розвитку футболу. Які плани на 2019 рік?

Робимо великий акцент на відбірні матчі збірної на Чемпіонат Європи. Дуже боремося за те, що декілька матчів проведемо у Дніпрі. Взагалі, основна мета – повернути великий футбол у місто Дніпро. Також СК «Дніпро-1» в цьому році готується до Вищої Ліги, команда дуже сильна.

Дуже великий акцент наділяємо розвитку дитячого футболу: проводимо турніри, в яких приймають участь не тільки юні футболісти Дніпра та Дніпропетровської області, а й з усієї країни. Для нас дитячий футбол – один з основних пріоритетів! Все починається з дитячого футболу. Ну а для талантів – відкриті будь-які шляхи!

Взагалі дуже хочемо з кожним роком все покращувати та збільшувати – ось, до чого прагнемо!

- Як проходить підготовка до нового сезону? Чи достатньо підтримки влади для активного розвитку федерації?

За останні два роки активної роботи Федерації – ми досягли хорошого діалогу з Обласною радою. Ми відчуваємо підтримку в питаннях організації матчів та турнірів, адже є питання, які без підтримки влади нереально вирішити. Є нормальний, конструктивний діалог, є фундамент, на якому можна працювати, є ріст. Ситуація з міською владою поки що не на такій дружній ноті, хоч комунікація і є. Сподіваємося, що з кожним днем буде ще краще.

- Розкажіть про дитячі турніри, якими пишаєтеся (знаємо, що їх велика кількість). Які плани маєте щодо розвитку дитячого футболу?

Повторюся, що ми завжди робимо акцент на розвиток дитячого футболу. Основне змагання, яке проводиться під егідою федерації - Чемпіонат Дніпропетровської області серед дитячо-юнацьких команд. Він проходить в 6 вікових категоріях та нараховує в собі 108 команд.

Звичайно, окрім цього проходить ще дуже багато дитячих змагань та турнірів. Так, у минулому році ми провели Кубок легендарних тренерів з декількома віковими категоріями, приймали участь команди з усієї країни. Також успішно пройшли зимовий, літній та весняний Кубки Дніпра. Взагалі, дитячих турнірів дуже багато, вони всі успішні та розвивають юних футболістів на високому рівні.

- Які проблеми Федерацію турбують сьогодні?

Насправді, проблем не багато. Більше плюсів! Зараз футбол стає з кожним днем кращим. Діти мають можливість навчатися та тренуватися на високому рівні і сьогодні настав час, коли створюється ряд програм для розвитку масового та дитячого футболу. Скаржитися нема на що. Сьогодні наш регіон на належному спортивному рівні і це надихає.

- Як вважаєте, чого не вистачає спорту України в цілому? 

Час та люди все розставлять по місцях. Децентралізація допомагає робити великі кроки, і за 4-5 років у такій же динаміці спортивний тренд стане найпопулярнішим, і це найкраще, що можна дати підростаючому поколінню. Але не варто забувати, що фінансування завжди повинно бути в пріоритеті, адже саме воно дозволяє мати інструменти для спортивного розвитку наших дітей.