SPORT

СПОРТ ДЛЯ НАЙМІЦНІШИХ. СПОРТ, ЯКИЙ ЗАГАРТОВУЄ

тяжелая атлетика
Важка атлетика - силовий вид спорту, в основі якого лежить виконання вправ зі штангою - піднімання ваги. Змагання з важкої атлетики сьогодні включають в себе дві вправи - ривок та поштовх.
Важка атлетика вважається одним із найстаріших видів спорту. Це, так би мовити, родоначальниця сучасніших бодібілдингу та пауерліфтингу. Змагання з підняття важких предметів зустрічаються в культурі народів з давніх часів. Найбільш ранні згадки подібних змагань відносяться до Стародавньому Єгипту, Стародавньому Китаю і Стародавньої Греції. У сучасному вигляді цей спорт оформився в XIX столітті.

Крок в історію
Перші офіційні змагання з важкої атлетики почалися в 1860-і роки в США, потім в 1870-ті стали проводитися в Європі. Перший міжнародний чемпіонат відбувся у 1891 році у Великобританії, а офіційний чемпіонат світу відбувся в 1898 у Відні. Всесвітній важкоатлетичний союз утворений в 1912 році. В цей же час стандартизуются правила змагань. У програмі Олімпійських ігор з 1896 року. Програма змагань та вагові категорії спортсменів постійно мінялися. До створення Міжнародної федерації важкоатлетів (ФІХ) атлети змагалися у жимі і поштовху двома руками, іноді - в ривку і поштовху однією рукою.

Важка атлетика

Різновиди важкої атлетики
Ривок - це вправа, в якій спортсмен здійснює підйом штанги над головою одним рухом прямо з помосту на повністю випрямлені руки, одночасно підсідає під неї. Потім, утримуючи штангу над головою на випрямлених руках, спортсмен піднімається, повністю випрямляючи ноги.
Поштовх. Під час взяття на груди штанги спортсмен відриває її від помосту, піднімає на груди, одночасно підсідає під неї, а потім піднімається. Потім різким рухом посилає штангу вгору на прямі руки, одночасно розкидаючи ноги вперед-назад або трохи в сторони. Після фіксування положення штанги над головою, спортсмен випрямляє ноги, ставлячи стопи на одному рівні, утримуючи штангу над головою на випрямлених руках.
Армійський жим, або жим стоячи з грудей - вертикальний жим штанги чи гантелей над головою. Виконуватися може як сидячи, так і стоячи. У положенні стоячи, ви можете читингувати під час початкової фази руху, допомагаючи собі ногами.

Атлетика днепр


Важка атлетика сучасного Дніпра
Федерація важкої атлетики м. Дніпро є громадською організацією, яка була створена 18 березня 2017р.
Активісти Федерації ставлять перед собою ціль розвивати та популяризувати важку атлетику у місті, підвищувати роль фізичної культури та спорту. Як наслідок заняття цим видом спорту дає всебічний розвиток особистості, зміцнює здоров’я громадян, формує здоровий спосіб життя.
Федерація плідно співпрацює з управлінням спорту Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, також тренерський склад працює у Комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі. Всі тренери мають вищу кваліфіковану освіту.
А спортсмени федерації – постійні учасники міських, обласних та всеукраїнських змагань. За час існування федерації було підготовлено 8 кандидатів у майстри спорту України та 1 майстер спорту України.
Крім того, активісти Федерації працюють над поповненням своїх рядів, для цього проводячи різноманітні відкриті змагання та показові виступи. І участь у Фестивалі здорового способу життя – це ще один крок до того, аби важка атлетика ввійшла в життя нових людей, допомогла їм стати кращими, сильнішими, досягти високих результатів і здійснити свою мрію.