MEDICINE

Компанія «ДУОМЕД УКРАЇНА» — на передовій ПРОТИ COVID-19

Олександр Дюдя
Не секрет, що сьогодні на ринку медичних препаратів і обладнання та й в інших сферах торгівлі панує справжній хаос. Продають і купують не завжди якісні товари. В результаті це шкодить кінцевому споживачу — людям, які мають проблеми зі здоров’ям. В час, коли в країні пандемія, коли на медицину велика надія, і не менша — на якість медичних товарів, на цю тему варто поговорити і дізнатися, чи так все насправді погано, і як вберегти себе від неякісних товарів.
Олександр ДЮДЯ, керівник компанії «Дуомед Україна», яка займається постачанням товарів медичного призначення у Дніпрі, погодився поспілкуватися про ситуацію на ринку сьогодні.

Олександре, що Ви можете сказати з цього приводу? Чи дійсно ситуація критична, і, на Ваш погляд, чому так відбувається?
Я б не сказав, що ситуація критична, бо ринок насичений, товарів достатньо, і обрати є з чого. Звісно, приблизно 80% товарів — китайського виробництва, але це не свідчить про їх низьку якість, проте не б’є по гаманцю українців. Тобто, вибір є, а обирає уже кожен за своїми можливостями. Ми теж орієнтуємося на платоспроможність своїх клієнтів і намагаємося знайти золоту середину між ціною та якістю. Звісно, якість найкраща, скажімо, у Німеччині, але не всі «потягнуть» товари європейського походження через їх високу вартість.

Як же все-таки суб’єктам ринку розібратися — де справжнє, а де підробка?
В українців низький рівень обізнаності в товарах медичного призначення. Враховуючи цей факт, ми випустили свою міні-програму, що стосується культури споживання. Це такий собі «товарний лікбез» — ми розповідаємо про товари, які привозимо в Україну, і пояснюємо, як ними користуватися. Раджу завжди цікавитися товаром, який купуєте, адже це — ваше здоров’я!

Як Ви вважаєте, яким чином це питання повинно регулюватися на державному рівні?
На мій погляд, варто переглянути процедуру проведення тендерних закупівель. Бо багато правил суперечать здоровому глузду, і лікарі для того, щоб дотриматися законності, вимушені потім користуватися не зовсім якісним товаром. Не завжди точно вказані медико-технічні характеристики, і як результат — знову неякісний товар, бо обирається найдешевший. Я не агітую за страхову медицину, але у даному випадку це могло б врятувати ситуацію, лише за гроші нас будуть обслуговувати якісними медпрепаратами. Красномовний приклад, який це підтверджує — приватні клініки. І ще один момент. Чому вигідніше торгувати, скажімо, шприцами, завезеними з Китаю? Бо в Україні документально оформити виготовлення стерильних товарів медичного призначення вартує шалених грошей. Дешевше привезти! От вам і відповідь.

Під час пандемії підвищилася увага до медицини і, звісно, виросла потреба в якісних препаратах і обладнанні, які допомагають боротися з COVID. В цьому плані як Ваша компанія реагує на попит?
Звісно, змінилися потреби людей. Раніше, до епідемії, більшість навіть не знала про істинне призначення пульсоксиметра. Тепер у багатьох він лежить поряд з термометром і використовується не рідше. До речі, у цього апарата дуже широкий спектр використання, він не буде зайвим у аптечці. Ринок достатньо швидко реагує на потреби користувачів. Був дефіцит масок — забезпечили, нещодавно стало питання про кисневі маски та концентратори — постачальники зреагували. Є попит — є пропозиція! Звісно, ми намагаємося відповідати ситуації, потребам населення та медиків. Ми реагуємо на запит і відповідаємо йому у тій кількості, яка сьогодні на часі, враховуючи ситуацію. За 15 років нашого існування ми навчилися працювати на задоволення попиту користувачів. Під час епідемії ми навчилися бути психологами, бо мали справу з медзакладами, опорними із COVID, ми навчилися працювати ще оперативніше, бо часто мова йшла про людські життя. Я б хотів, аби наші клієнти з розумінням поставилися до питань, які виникають — ціна, час поставки товару. На початку епідемії було важко. Важко всім, і нам в тому числі.

Олександре, що скажете про експрес-тести на COVID?
Ми багато аналізували, вивчали товари різних виробників, тестували своїх співробітників, аби обрати якісний товар. Але ми жодного разу не гарантували їх достовірність і якість, бо ведемо з клієнтами чесну роботу. Особисто я не довіряю такому тестуванню. Ефективність діагностики COVID експрес-тестами для мене — під великим питанням. І я, і мої співробітники проходили лабораторне тестування.

Duomed
Що цікавого у перспективі роботи Вашої компанії, яких новинок нам очікувати?
У нас були масштабні плани на цей рік. Але! Через пандемію довелося їх переписати, хоча, треба зізнатися, вона принесла і плюси, як не дивно. Ми випустили свою освітню програму на регіональному телебаченні. До речі, рекомендую для отримання важливої та корисної інформації. Ми переглянули і виправили недоліки у роботі свого інтернет-магазину, сайту своєї компанії. І головне — ми не втратили своїх людей і своєю роботою допомагали рятувати інших. Ми були частиною загальної армії проти СOVID, і війна ще не закінчена! Тож, в планах — вийти переможцями!

НАТИСНІТЬ ЩОБ ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО ІНТЕРВ'Ю