
Пане В’ячеславе, яка мета була у Вас та Ваших колег, коли ви розпочали будівництво парку?
Взагалі то, мета і лишається — побудувати сучасний центр підготовки олімпійської збірної України з вітрильного спорту, навколо якого буде один з найкращих дендропарків у Європі. Тобто, те, що маємо сьогодні — це лише невелика частина майбутнього об’єкту. Ми почали з інфраструктури, бо прагнемо, аби це була не просто тренувальна база, а щоб це місце стало дійсно центром активного спорту і комфортного відпочинку. На початку 2000-х, коли я долучився до цього проекту, це було трохи більше гектара території. Ми отримали дозволи на проектування і будівництво спортивного центру. Аби яхт-клуб виконував свою функцію, був розроблений проект, який повністю відповідає технічним умовам. Це головна умова для проведення майбутніх тренувань та змагань.
Сьогодні територія Вашого клубу — чи не найулюбленіше місце відпочинку мешканців усієї області. Для тих, хто у вас ще не був — що сьогодні являє собою парк?
Сьогодні повністю завершена підводна частина робіт. А те, що ви бачите зверху, то дійсно лише початок. Я сам маю художню освіту, тож в дизайн вкладаю свої особисті ідеї за підтримки професійних архітекторів та дизайнерів. Скажу відверто — це не комерційний об’єкт, це вклад родини Дідик у розвиток інфраструктури міста і у популяризацію вітрильного спорту. Я хочу показати своїм дітям власним прикладом, як повинен чинити справжній громадянин. Хочеться лишити після себе добрий слід і втілити свою юнацьку творчу мрію в життя. Я дуже радий, що мене підтримує моя сім’я, і сьогодні це стало вже дійсно родинною справою. У цей проект вкладаються лише особисті кошти. І я вдячний нинішній владі Дніпра, що вона нас підтримує і сприяє розвитку яхт-клубу.
Наскільки у майбутньому вітрильний спорт у Вашому центрі буде доступний, для кого, і на яких умовах?
Не кожен фізично витримає тренування, але бажаючих спробувати дуже багато. Це безкоштовні тренування на базі професійних шкіл, доступні для будь-якого віку, головне, аби було бажання. Для охочих та професійних спортсменів є також напрямки на комерційній основі.
Хотілося б почути, що буде на території для активного відпочинку і для занять спортом?
На території клубу впродовж багатьох років уже функціонують дві спортивно-вітрильні школи, які очолюють Валерій Гусенко та Олександр Герасименко, вони тренують майбутніх спортсменів. Ще є школа вінд-серфінгу під управлінням родини Менделенко. Ми вже неодноразово проводили чемпіонати з вітрильного спорту. В травні цього року відбудуться всеукраїнські змагання з вітрильного спорту Асоціації класу 470, а вже в серпні пройдуть змагання Асоціації класу вітрильна дошка та Кубок України в олімпійських класах яхт. У майбутньому для спортсменів буде збудовано спортивний комплекс, майданчики для волейболу, тенісу, 2 міні-стадіони для футбольних ігор і тренувань. Обов’язково буде зведений центр медичної реабілітації. Тобто, ми плануємо задовольнити усі потреби спортсменів.
В’ячеславе, звісно, уже вкладено багато праці і коштів, далі інвестиції ще збільшаться. Що плануєте надалі, якщо говорити про естетичну складову?
Першочергово працюватимемо для спортсменів, адже ми не відступаємо від цілі. Паралельно будуємо дендропарк. Це буде велика паркова зона, наприклад, тільки довжина набережної складе 1,6 кілометра. Парк водяних лілій, ялівця, багато видів дерев. Плануємо міні-готель для спортсменів та відпочивальників, басейн, ресторани, пляж. Я мрію, щоб це був найбільший дендропарк в Європі з нашим українським колоритом і нашими культурними особливостями.
Для кого буде доступна територія яхт-клубу?
Яхт-клуб «Січ» як був відкритим для всіх, так і лишиться. У нас будується 5 входів до парку — думаю, цим все сказано. Ми не зачиняємося, а навпаки, хочемо, аби якомога більше людей стали нашими гостями.
Зовсім скоро розпочнеться сезон активних відвідувань Вашого парку. Що б Ви хотіли сказати усім потенційним відвідувачам?
Я щиро запрошую усіх на відпочинок, запрошую на тренування. Приходьте спробувати себе у вітрильному спорті і завітайте просто приємно провести час. У нас ви побачите, наскільки прекрасна українська природа, ви переконаєтеся, що вона навіть краща від далекої екзотики, бо близька нам по духу і дає шалену енергію.
НАТИСНІТЬ ЩОБ ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО ІНТЕРВ'Ю