Ігоре Андрійовичу, усі ми знаємо, що медицина сьогодні знаходиться в жалюгідному стані. Яка ваша оцінка?
Дійсно, проблем в медицині сьогодні неймовірно багато. Говорячи про фахівців, я переконаний, що вони в нас найкращі, навіть порівняно із зарубіжними колегами. Це моя особиста і беззаперечна думка. Однією з основних труднощів вбачаю технічне оснащення вітчизняних установ. Тому, як саме завдяки більш інноваційним технологіям, багато країн виглядають на нашому фоні кращими в медичній сфері. З приводу страхової медицини в Україні нам ще далеко до західного формату. Взагалі то, на ці теми можна говорити довго, розмірковуючи про причини і наслідки. Цей критичний стан вимагає вже реальних дій!
Яка з проблем найгостріша саме для вас?
Мене обурює оцінка роботи лікаря в питаннях консультації. З якихось причин у нас системно не прийнято оплачувати консультацію досвідченого фахівця. Другий момент в самих пацієнтах. Вони часто дуже вдячні матеріально сумнівним знахарям, але оплачувати роботу досвіченого лікаря в їх розумінні не є правильним. Цей абсурд, насправді, нинішній "біч", який, на жаль, призводить до критичних наслідків.
Ви практикуєте вже більше 18 років і багато чого бачили. За якою саме методикою сьогодні працюєте?
На жаль, в нашій країні часто будьякі інновації з'являються дуже пізно. І це окрема проблема. Я сьогодні, окрім травматологічно-ортопедичної діяльності практикую, наприклад, PRP-терапію. Це лікування плазмою крові, збагаченою тромбоцитами. Сам метод не новий. Він був відроджений фахівцями, після довгого забуття. Вони досягли в розробці 100% результату. PRP-терапія – це абсолютна біодоступність без алергій та ускладнень. У цьому питанні я можу скласти багатьом гідну конкуренцію та застосовувати реальні методи лікування.
Наскільки коштовні сьогодні послуги ортопеда-травматолога?
Запам’ятайте, нічого для здоров'я не коштує дорого. Це питання вибору людини. Приділяти увагу своєму тілу до прояву хвороби в скромних коштах, чи вирушати "під ніж" вже з запущеною патологією і витрачати значно більші матеріальні ресурси.
Ви говорите про профілактику хвороб суглобів?
Ну звичайно! Адже ми чистимо зуби, попереджаючи карієс?! Так чому забуваємо про інші органи? Вони також не вічні. І тому я надаю дуже якісні послуги з профілактики захворювань суглобів в нашій клініці, спираючись на комплексний підхід. До речі, серед моїх клієнтів багато саме молодих людей. Вони просто розуміють цінність профілактики і хочуть якомога довше бігати без болю в суглобах.
Яке ваше бачення правил для гармонійного довголіття?
Регулярна профілактика хвороб усіх органів, перебування на свіжому повітрі, нехай навіть з вудкою в руці. Але без алкоголю і в приємній компанії. Тому, як моральне і психічне здоров'я також впливає на фізичний стан. І найголовніше – регулярні фізичні вправи хоч по 15 хвилин. Але не в спортзалі, де сьогодні модно зношувати своє тіло в гонитві за рекламними стандартами, поїдаючи якесь «правильне харчування» з банок західного зразка (наприклад, протеїни, стероїди, тощо…).
А чи не пережитки минулого – «зарядка»?
Згадайте «совок». По радіо тричі в день переривали ефір і проводили ту саму «зарядку». Так от над тими вправами працювали корифеї медицини! Їх мета була – здоровий радянський громадянин, «работающий на благо родины». І це таки працювало!
Дякуємо, Ігоре Андрійовичу, за бесіду, чекаємо лише на пораду!
Я хочу, щоб кожен з нас розрізняв, що правильно, а що шкодить. І, вичитавши в мережі щось важливе для себе, звернувся до фахівця за кваліфікованою рекомендацією.
Поважайте своє тіло та будьте здорові!