SPORT

АЛЬФА – ЦЕ ЗНАЧИТЬ ПЕРШИЙ. ЗАВЖДИ І В УСЬОМУ!

Хортинг
Бути фізично витривалим, але при цьому вміти граціозно рухатися. Не поступатися суперникові, і разом з тим мати почуття гідності та любові до своєї країни. Поважати дорослих, знати історичне минуле свого народу, вміти постояти за себе і дати відсіч ворогу, навіть якщо він фізично сильніший — всьому цьому навчаються вихованці столичного клубу хортингу «Альфа», та і всі юні хортингісти виховуються на таких принципах. Раніше ми вже говорили про такий вид спорту, як хортинг, але на хороші теми завжди приємно спілкуватися. Тим більше привід є — вдалий виступ київських спортсменів на чемпіонаті. Про це та про самі основи хортингу і роботу клубу нам розкаже його керівник Роман КУЗНЄЦОВ.

Пане Романе, розкажіть, що на сьогодні представляє київський клуб хортингу «Альфа»?
Девізом нашого клубу є красномовний вислів: «Успіх, а не титул!», який і пояснює принципи нашої діяльності. Ми не гонимося за першістю, але ми повинні стати кращими для себе, кращими, ніж ми були вчора. АЛЬФА — це насамперед початок чогось нового. Ми розпочали свою діяльність як спортивний клуб, але за мету поставили задачу розвивати здорове, сильне, цілеспрямоване покоління. Ці принципи відповідають ідеям хортингу, тож, наш клуб представляє інтереси молодого в Україні виду спорту — хортинг. Проте, ми також беремо участь у змаганнях інших видів єдиноборств, де демонструємо свої навички, знання та вміння.

Я так розумію, нині ви уже — чимала організація, якщо говорити про чисельність. Як популяризуєте хортинг, як заохочуєте молодь до занять цим видом спорту?
Так, в піковий розвиток нашого клубу у нас тренувалось більше 100 спортсменів, наша команда їздила на змагання колективом не менше 30 чоловік. На даний момент у нас тренується більше 60 спортсменів. Насамперед, популяризація хортингу відбувається на власному прикладі. Ми виступаємо на змаганнях, фестивалях, демонструємо показові виступи на відкритті різних спортивних заходах, проводимо відкриті тренування на вулиці. І важливим мотиватором виступає тренер — як він спілкується, які думки доводить до своїх вихованців, які основи культури та поведінки закладає у своїх підопічних. 
Наш клуб — одна велика родина! Ми тренуємося разом, ділимо побут, спілкуємось та розважаємось. Ми підтримуємо один одного на змаганнях та в житті. Так ми вчимося співіснувати у суспільстві, поважати думки одне одного, рахуватися з інтересами колег.

Якщо говорити не лише про чисельність, а й про результативність, то останні змагання, а саме відкритий чемпіонат Києва з хортингу, показали високу підготовку вихованців вашого клубу? Розкажіть детальніше про чемпіонат та про нагороди альфівців.
Ми дуже багато працювали, щоб стати кращими. Наш клуб два роки поспіль отримував нагороду «Кращий клуб року», і тепер ми не маємо права поступатися і знижати взяту висоту, ми маємо утримати досягнутий рівень і розвиватися ще більше. Організатором Відкритого чемпіонату міста Києва була Київська міська федерація хортингу за підтримки Департаменту молоді та спорту КМДА, захід проходив у Палаці спорту м. Києва. На змагання завітало приблизно 200 спортсменів з 13 клубів. І наша команда не осоромилася, ми показали достойний рівень, завоювавши 12 перших місць, 1 друге та 1 третє місця. Це хороший результат нашої праці.

І все ж таки, на Вашу думку, в чому переваги хортингу перед іншими видами спорту?
Перевагою хортингу перед іншими видами спорту є те, що це не просто чистий спорт, це справжній дух нашої країни. Це сучасний національний вид спорту України, розвиває не лише фізичні, а й духовні якості спортсменів. Хортинг варіативний, спортсмени, які не можуть виступати в розділах з ударною технікою, можуть взяти участь в розділах з боротьби або неконтактних розділах, тобто показових виступах. Це свого роду спортивне мистецтво. Також важливою перевагою є дозволені техніки ведення поєдинку, схожого до реального бою.

Поділіться із власного досвіду, як хортинг вплинув на Ваш характер та фізичні якості?
З хортингом я познайомився в 2010 році, і мені дуже сподобались різновиди технік, які дозволені на змаганнях. З того часу я постійно тренуюсь та вдосконалююсь для того, щоб мої спортсмени могли досягати ще більших результатів. Більше 10 років я віддав нашому клубу — це моє життя, і без хортингу я себе більше не уявляю. Цей спорт допоміг мені покращити свою фізичну форму, але головне — це моральні якості. Я навчився відповідальності, став більш розуміти важливість дружньої допомоги і цінувати духовні аспекти — патріотизм і любов до свого національного коріння.

Як стати членом клубу «Альфа»?
Стати членом нашого клубу зовсім не важко. Треба поважати себе, треба любити свою країну і мати бажання стати кращим, ніж ти був учора. Просто приходь, і ти неодмінно залишишся з нами, бо з нами лише найкращі.

НАТИСНІТЬ ЩОБ ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО ІНТЕРВ'Ю

м. Київ, пр. Свободи, 26-Б

+38 (063) 415 74 03

Kuznetsovkomitet@gmail.com

alfa_team_sportclub

hortingalfateam